Šest ambiciózních studentů forenzních věd je na vzdáleném ostrově postaveno proti sobě, aby na této expedici mohli ukázat, kdo z nich má nejlepší předpoklady pro práci u FBI. Kapitán Veneziano a profesor Tomkins sem umístili mrtvoly, na kterých si účastníci této mise mají vyzkoušet to, co se ve školách naučili. Z mrtvol na ostrově se ovšem postupem času stávají zombie, a to co začalo jako boj o kariéru u FBI, se mění v boj o holý život. (cardinals)

J*A*S*M

Tak tohle je úplně pohodovej kousek. Kolem poloviny minulé dekády zažíval zombie subžánr malý boom, v posledních pár letech se ale situace povážlivě zklidnila, kdy zombíci zamířili spíš do nezajímavých DVD vod, z nichž jen málokdy vyjde něco opravdu povedeného. Z těch samých DVD vod pochází i 13 Eerie, ale jsem velmi rád, že tentokrát můžu dát nenápadné zombie novince palec nahoru. Protože je to prostě fajn malej horor. Scénář samozřejmě úplně obyčejnej, člověk žádné zázraky nemůže čekat, tohle potěší vyloženě jenom fanoušky žánru. Ti se mohou radovat z příjemně atmosférického prostředí, špinavého looku, dostatku krve, dobrého gore a hlavně perfektního vzhledu zombies. Konečně to nejsou jen umělou krví postříkaní / křídou v ksichtě obarvení ochotníci, kteří jsou jinak k nerozeznání od běžného smrtelníka. Ne ne, tady vystupují krásně odporné, svraštělé, seschlé bestie a teče z nich jakýsi černý blivajs. Z tohodle hlediska paráda. Potěší i příjemně krátká stopáž a fakt, že film netrpí příliš dlouhým nudným začátkem. ()

ricci.s

Tu sa veľmi nemám o čom rozpisovať, úplne obyčajné zombie béčko, ktoré nenadchne ani neurazí. Skupinka ľudí, opustený ostrov, zombíci, naháňačky. Čiže presne to, čo sme už miliónkrát videli, ale stále to baví. Teda aspoň mňa. Masky fajn, gore fajn, na jedno pozretie fajn. ()

EvilPhoEniX

13 Eerie není nejhorší hororová Novina,ale vadilo mi, že je to celé takové pomalé, opatrné až čudně "slušné".. Herci poměrně známí, ale z mého pohledu to odflákli. Zombie byli až moc pomalí, čiže film postrádá jakékoli napětí,ale za chválu stojí Gore, Masky a kratoučká stopáž. ()

*CARNIFEX*

Na osamotenom ostrove pod dohľadom profesora, skupinka mladých adeptov na agenta FBI podstupuje skúšky z kriminalistky. To čo však ani samotný učiteľ netušil, bol fakt, že v minulosti sa v miestnej starej väznici vykonávali pokusy na odsúdených väzňoch. Pomerne bežná formalita sa odstupom času mení na krutý boj o život medzi študentmi a hordou zombie! Vôbec nie špatný horor s množstvom slušných gore scén. To čo však tomuto hororu chýba najviac, je atmosféra. Bohužiaľ, nemá to takú šťavu ako by si tento film zaslúžil - 55% ()

darkrobyk

A hele, stará známá vlkodlačí dáma! Tahle zombiárna mě potěšila, jelikož si na nic nehraje, nic neobjevuje, jen dá divákovi to, co čeká. Hezké lesní prostředí s mlhou a laškovnými slunečními paprsky, močály, hustá křoviska s trny, co krásně vniknou do očí, a slušivé zombie, co vypadají jak skřeti z LOTRa a běhají rychleji než Zátopek. A jak jim chutná! Sice nechápu, proč střeva, když lidské tělo má daleko onačejší kousky, ale jejich vervu, s jakou oběti konzumují, by jim leckterý kanibal mohl závidět. Každopádně trhání první oběti, chycené v křoví, je hodně věrohodné...řekl bych, že skoro až skutečné. Takže skupinka obětí běhá sem a tam, v patách monstra, do toho stříká krev na všechny strany, kulky lítají, občas ji chytne někdo omylem (ne občas, jen jednou, ale i tak), pěkné gore, večerní červánky, naděje umírá...a to je asi tak všechno. Co víc si na jedno podívání přát? ()

kingik

Ostrov s dávno opuštěnou věznicí 13 Eerie je jako stvořený pro exaktní lékařskou vědu. Náročný terén obehnaný močály a lesním porostem prověří skupinku studentů v rámci plnění přijímacího programu forenzních stážistů. A milí studenti si, při zkoumání mrtvol rozesetých po okolí, sáhnou na dno. Hrůzu nahánějící ostrov totiž není tak pustý, jak vypadá a všechny mrtvoly rozhodně nejsou mrtvé. Nemrtví vězni, po dávných a nepodařených pokusech prováděných na nich, udělají pěkně husto. Pro mě to byla originální hororová jízda. Nebudu se pozastatovat nad neodborným hrabáním v mrtvolách v rozkladu, kdy si studenti ani nenavlékly ochranné rukavice, ale to stejně byla jen taková předehra k tomu grandioznějšímu s postupně vygradoveným dějem. Pak začalo být pěkně husto. Kamera se vůbec nerozpakovala zabrat detailně ukousané prstíky, vypíchaná očička, proříznuté krčky a další fajnové libůstky, které patří do každého pořádného horůrku. Stejně tak do každého hororu patří nějaká stylová fešanda, kterou tady zastoupila zkušená hororistka Katharine Isabelle. Nezabili ji hned zkraje, tak jsem si ji užíval do sytosti. Druhá kočka byla poměrně rychle poslána na obličejovou devastaci, takže případný flirt jsem oželel. Jo, holek mohlo být klidně víc a to samé platí o nemrtvých kreaturách. Nízký rozpočet tady občas "haproval", což se podepsalo na obyčejnějším vizuálu. Vynahradilo to však kvalitní gore a akční nástup likvidací všeho druhu. Herecká parta čítala vedle hlavní představitelky i známé herce (Fehr, Fletcher nebo Shanks). Film dokonce přidal ve druhé polovině na stylovosti a krutě ironický závěr měl také něco do sebe. Kanadské horory se mně nedostávají pod ruku příliš často a tenhle byl fajn. Mé hodnocení: 90% ()

hladass

Ale jo, takový pohodový béčkový horor na jedno shlédnutí... Prostředí je fajn, zombíci taky, gore docela slušně zvládnuté, atmosféra hororová, stopáž příjemná... Herci v čele a Katharine Isabelle docela potěšili... Za mě v rámci stokrát viděného docela spokojenost... ()

topr harley

Celkem nadprůměrný zombie film, kterému nedělalo problém udržovat mírnou dávku napětí během celé stopáže. Pokud jde o masky a gore, tak tam si taky nemůžu stěžovat. Zombie byli skvěle udělaní. Teda pokud se dají označit jako zombie. Jisté výtky bych k nim ale měl. Vadilo mi, že chvilku to byli klasičtí pomalí zombie a z toho jim nedělalo vůbec žádný problém běžet jak o život. Pokud jde o to gore, tak tam nemám žádný problém. Zabití bylo přímo v záběru, a tak jsme si mohli vychutnat pohled na čerstvé vnitřnosti. O příběhu nebo nějaké originalitě se asi nemá cenu zmiňovat. Jde o klasické schéma, kdy nějaká parta uvízne na nějakém místě a musí se dostat pryč. V tom jim samozřejmě zombie (mají to tak nějak v povaze) a tak to nejmíň polovina osazenstva nerozchodí. A na závěr dostaneme nějaký trn mírně otevřený konec, jak už bývá zvykem. ()

Kudly4

Třetí * za Katharínku, která byla pro mě lákadlem, no mohla se ukázat víc :o) Masky a Gore celkem povedený a bavila mě spíše první polovina. Na jedno zhlédnutí ok. Slabší trojka. ()

Campbell

Poměrně překvapení. Od filmu jsem nic nečekal a sehnal jsem si ho jenom pro pár známých tváří a proto že jsem byl zvědavej. Přeci jen jsem o filmu nic předtím neslyšel takže jsem od něho ani nic moc nečekal. Nicméně film mi sem tam připoměl Evil dead a hodně mi připomínal starý 80kový horory takže to bylo fajn. Co je ale na tomhle filmu nejlepší je gore, které je naprosto parádní a tvůrci se nebojí co nejvíce přitlačit na pilu, takže krve a vnitřností je více než dost. Herci nepřekvapí ale ani nezhnusí, co naopak trošku zamrzí je kamera která je taková hodně podivná, a vypadá hodně lacině. A ani hudba nestojí za nic. Neříkám že si film ještě někdy pustím, a neříkám ani že se jedná o nějaké veledílo, ale film poměrně překvapil a potěšil. Takže lepší 3*. ()

SeBig odpad!

Levnej zdechlej sajrajt. Kdyby tohle někdo natočil padesát let zpátky, možná by to byla jen sračka, ale takhle je to ultimátní sračka. Koho baví čumět na nějaký skřety z mordoru pobíhající po lese ve vězeňských uniformách. ()

honajz

Hvězda za slušnou kameru a hvězda za první půlhodinu, která dobře pracuje s napětím. Pak už přijdou jen tradiční gore efekty, běhání po lese, střílení, řezání, prostě všechna klišé, plus odvážná školačka div ne Ripleyová. Sice vtipný poslední záběr, ale toho vtipu mohlo být víc i předtím. Navíc vysvětlení je hodně vachrlaté a rovněž z řady těch klišovitých. ()

SOLOM.

Nebudeme si nic nalhávat! Tento film neoplývá žádnou originální zápletkou a už vůbec ne dech beroucí atmosférou či zrovna oslňujícími efekty a gore scénami, ale přesto jsem s ním nakonec i docela spokojený. Na to že jde o kanadskou produkci a ještě k tomu o kousek se zombie tématikou, se jeho tvůrcům podařilo z mrzkého 3 000 000 (kanadských dolarů) rozpočtu vyždímat asi maximum co bylo v jejich silách. Lowell Dean je hodně zvláštní režisér, jeho styl má v sobě cosi skrytého, co mě dokázalo zaujmout už i v případě WolfCopa. Tady se obklopil řadou známých tváří, které se bezesporu staly hlavním lákadlem pro diváky. Katharine Isabelle, Michael Shanks, Brendan Fehr nebo Brendan Fletcher už mají za sebou bohatou hereckou kariéru, takže jsem neočekával vyložený průser a ten jsem nakonec ani nedostal. Navíc ani samotná stopáž nebyla příliš dlouhá, což jsem samozřejmě kvitoval s povděkem. Asi nejvíce jsem byl překvapený ze vzhledu samotných zombie.Co se gore scén týče, tak tady jsem byl spokojený tak na půl. Dočkáme se ohlodávání prstů, prokousávání krků, vypichování očí, sekání hlav – to bylo ještě v pořádku, ale najde se zde i několik chabých scén (hrátky se střevy obětí, které už moc realisticky nevypadaly). Atmosféra samotná však byla dosti nevyvážená.50% ()

Karamanlis

Z 13 Eerie je miestami cítiť nízky rozpočet, napriek tomu však ide o pozerateľný zombie horor. Jeho tvorcovia sa snažili vsadiť práve na hororovú kartu a urobiť postavy zombíkov patrične desivými a krutými, čo sa im ako tak aj podarilo, masky sú však spravené na jedno kopyto a po určitom čase už na diváka nemajú požadovaný dopad. ()

eraserhead666

Nuda, nuda, nuda. Zombíci nezáživní a hrozně nesympatičtí. Vůbec si nejsem jistý, jestli mě ten film občas neuklimal a já něco neprospal. Dík aspoň za tu Katharine... Jen další projev úpadku subžánru. ()

JASON_X

I když s rozpaky, tak třetí dám, zombievyvražďovačka je prostě můj oblíbený filmový útvar. Ale jinak žádné velké nadšení, typický béčkový nízkorozpočťák kanadské provenience - mizerná kamera, chudá výprava, až na "vlkodlačí sestru" celkem nezajímaví herci a zoufale nenápaditý scénář s tunou klišé - vysílačkám buď nečekaně docházejí baterie anebo vůbec nefungují, v autě (tedy v busu) se ve vypjatém okamžiku zasekne řazení a tak. A na můj vkus (a proti zvykům žánru) přežije nějak moc lidí, a to se mi fakt nelíbí. Ale je v tom pár roztomilých momentů, samozřejmě v souvislosti se zabíjením nebo krmením se zombií, jak jinak. ()