Moderně natočené válečné drama se vrací do roku 1944, kdy celý svět s napětím a netrpělivostí očekával vylodění Spojenců v Normandii. Německý důstojník Klaus Müller se účastní těžkých bojů na ruské frontě. Při jedné z bitev je zraněn a po vyléčení je převelen do Normandie, aby sloužil pod polním maršálem Rommelem, jen pár dní před invazí Spojenců. K velkému překvapení zjistí, že jeho dívka Klaudie slouží jako zdravotní sestra v místní nemocnici. Šťastné shledání jim pokazí nebezpečí hrozící nejen od blížících se Spojenců, ale také od velitele gestapa Brahmse, kterému se v den největší invaze v historii snaží uniknout a zachránit si tak život. (oficiálny text distribútora)

johnybamb

Na filmu oceňuji, že je natočen z pohledu německého vojáka, těch je pomálu. Jinak je to ale splácanina. Příliš mnoho příběhů a dějišť dohromady, dvacetiminutový úvod je prostě moc dlouhý. Děj je silně přitažený za vlasy a řadí se tak spíš než k válečným filmům k heroickým. Scény samotné stojí za hodně málo, spíš než druhou světovou válku připomínají napoleonské boje. Akčnost a spád se snaží dohnat třesoucí se kamerou, což ovšem nezvládá. ()

smalldevil odpad!

Teda myslím, že snesu hodně, ale tohle jsem po 35 minutách vzdal a vypnul. Těšil jsem se na jednohvězdičkovej paskvil a taky to jednohvězdičkovej paskvil s výzbrojí málem k smíchu byl. Ale pouze do té doby, než se na scéně objevil botoxovej mutant v podobě hlavní hrdinky. Nemám nic proti plným rtům (Angelinu mám zrovna teď jako wallpaper), ale tahle hrdinka v kombinaci s rudou barvou na pysky na mě působila esteticky asi jako bobr (chápej jako dámské přirození) právě vytažený z vakuové pumpy (kdo neviděl, nechtějte vidět). Fakt děs a hrůza. Kdyby zde v hlavní roli hrála Mládkova Kalamity Jane, tak jsem měl šanci film dokouknout. Takhle mám smolíka a z filmu mám prd. A film ze mne totéž. Palec dolu za toto dílo. Pro všechny co to neviděli a jsou zde na výzvědách, vemte to prosím kolem tohoto filmu velkým obloukem, pokud nechcete mít obrovské psychické trauma. ()

F_Sanchez

Jeden z nejhorších válečných filmů, co jsem kdy viděl. Připadá mi to, jako kdyby se skupina borců z reenactmentových skupin v hospodě domluvila, že na příští akci si jen tak pro zpestření natočí film, jehož scénář právě teď, pravděpodobně již notně posilnění alkoholem, vymysleli. Jediné co ještě potřebovali byla krásná holčina, která by filmík svou přítomností trošku osvěžila a v tu dobu jim asi padla do oka servírka z knajpy, kde právě popíjeli. S castingem si tedy nedělali příliš starostí, s režií také ne a na dalších akcích to během pár víkendů natočili a pak ještě pro efekt přidali pár digi vychytávek. Pokud se mělo jednat o amatérský snímek natočený jen tak pro radost, tak to beru a chválím za snahu, ale pokud to mělo nějaké vyšší ambice, což asi mělo, tak je to velká, ale opravdu velká bída. Od odpadu to zachránila alespoň snaha o autentičnost zbraní, uniforem, vozidel a vybavení, i když ta je taky relativní, protože např. útočná puška Stg. 44 se při vylodění v Normandii příliš nepoužívala, byla posílána přednostně na východní frontu, ale to je jen hnidopišská poznámka, která tady asi nikoho moc nezajímá a na konečné hodnocení nemá pražádný vliv. ()

xaver odpad!

Vemu to stručně. Úvod na ruské frontě - ubohost. Tvůrci si s jedním T-34 s číslem 36 na věži vystačili v několika bojích, kdy byl pokaždé zničen, aby pak mohl být opět nasazen. Prostředek - hlavní hrdina kapitán Müller se pak ocitne na Západní frontě. Zde je hlavní osobností, o kterou se opírá i maršál Rommel. Závěr. Vede svoji osobní válku s SS, několik jich osobně zabije v boji o osvobození své milé (nevím, kde vzali tu herečku, ale jakoby ji vytáhli z bahna pornofilmů a dali ji slušnou roli), aby pak jednotky SS osobně vedl do boje proti práve se vylodivším Američanům. Jeho milá přitom samozřejmě zahyne. Pěkná stupidita. Záběry z vylodění spojenců se již ani nepokouším komentovat. Něco tak amatérského jsem snad na DVD vydaném s bombastickou reklamou ještě neviděl. Snímek posílám tam kam patří. Na smětiště. A Řitkavideo v mých očích dál a dál klesá. Pomalu, ale jistě se propracovává na smetiště taky. Nechápu, že si takhle dovolí hazardovat s důvěrou svých zákazníků. Uvést takhle ubohý snímek, jako Velkolepou válečnou podívanou, hraničí s klamáním diváků. ()

Johnny.ARN

Nádherná ukážka Cečkového, klišoidného videofilmu, kde nefunguje absolútne nič. Od réžie, cez kameru, hercov až po zvuk. Dajte mi dva KVH kluby, techniku a štúdio a toto isté natočím aj ja. Nebude to stáť za veľa, ale v pohode by sa to vyrovnalo tomuto filmu. Jedine, prečo sa tento film oplatí vidieť sú zbrane, technika a uniformy. 1 z 5 ()

• Keď sa Miller bozkáva pri jazere so zdravotnou sestrou, po tom, ako po neho príde vojak, si môžeme všimnúť, že má ruku na jej krku položenú po každom strihu inak. (Johnny.ARN)