Cyklus šesti krátkých filmových povídek, inspirovaných zejména "Neuvěřitelnými příběhy" Roalda Dahla. Sledujeme běžné situace, které se v důsledku náhody, nedorozumění či zlé vůle přeměňují v malá dramata s hororovou či krutě groteskní pointou. (reditelka)

Recenzie používateľa swamp k tomuto seriálu (6)

Siláci (1991) (E01)

Povídka televizního cyklu Velmi uvěřitelné příběhy. Siláci mi připomněli Menzela či staršího Formana.. aspoň do té chvíle, než Jan Hřebejk zasadí svou první (a současně poslední) ránu. :D ()

Podržel souseda (1991) (E02)

Povídka televizního cyklu Velmi uvěřitelné příběhy. Povídka o tom, jak se dobré sousedské vztahy někdy nemusí vyplatit. Nižší hodnocení dávám za horší herecké výkony (i když takové byly možná úmyslně) a špatné vyslovování polských jmen - režisér si mohl aspoň zjistit výslovnost, když už se této zemi věnoval. ()

Sousto (1991) (E03)

Povídka televizního cyklu Velmi uvěřitelné příběhy. Sousto, ve kterém rozhodně nejde jen o to sousto, aneb nevyřešené věci mezi bratrem (skvělý Josef Abrhám) a sestrou (mrazivá Anna Rejšková-Lehká). ()

Štědrý večer paní Hůlové (1991) (E04)

Povídka televizního cyklu Velmi uvěřitelné příběhy. Depresivní Štědrý večer paní Hůlové (výborná Anna Kreutzmannová) - neskutečně mě mrazilo, i z toho, jaký musela mít z natáčení pocit samotná herečka. ()

Boží mlýny (1991) (E05)

Povídka televizního cyklu Velmi uvěřitelné příběhy. Tuto povídku jsem už jak viděl (v režii Alfreda Hitchcocka), tak četl (v povídkách Roalda Dahla).. přesto jsem se výborně bavil. Jiří Schmitzer v roli vězně působil skvěle. ()

Dlaždice (1991) (E06)

Povídka televizního cyklu Velmi uvěřitelné příběhy. Slabší výkony dětí vynahrazuje despotická ředitelka (Jorga Kotrbová) a samotný závěr filmu. :D ()