Vyhlášení výjimečného stavu v Polsku, puč Jaruzelského vojenské junty. Na paní Slonimskou přicházejí porodní bolesti a manžel shání doktora... (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Jedna z těch lepších povídek ze seriálu Velmi uvěřitelné příběhy. SPOILER: Manžel rachle shání doktora pro svoji ženu u které nastal porod. O jedno dítě už rodina přišla a tak se manžel rozhodne riskovat a jít ven i když je vyjímečný stav. Venku jej před domem zadrží vojenská hlídka pučistů. Muž u sebe pochopitelně nemá doklady, ale vehementně tvrdí, že zde bydlí, že jen shání doktora, protože jeho žena rodí.... Vojáci na něj míří samopaly a jeden z nich pro ověření slov zadrženého zabouchá na nejbližší dveře v domě a ptá se zda zadrženého muže zná a zda tu bydlí... Vyděšený soused (chtě podržet souseda), řekne, že jej nezná.... Pak se ozve dávka ze samopalu.... Konkrétně u tohoto dílu jsem u TV zůstal sedět s pusou dokořán. Na rok 1991 byl tento seriál jistě zajímavým počinem už jen vzhledem k minimální délce jednotlivých epizodek ! Za tenhle díl . * * * * ()

swamp

Povídka televizního cyklu Velmi uvěřitelné příběhy. Povídka o tom, jak se dobré sousedské vztahy někdy nemusí vyplatit. Nižší hodnocení dávám za horší herecké výkony (i když takové byly možná úmyslně) a špatné vyslovování polských jmen - režisér si mohl aspoň zjistit výslovnost, když už se této zemi věnoval. ()