Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

stylR

Jak slibně se to vyvíjelo, ještě v půlce to mohly být krásné 4 hvězdičky za atmosféru, insight do fungování 911, za herecké výkony, za velmi dobrou kameru.. SPOILER ALERT! Bohužel postupně to kleslo na 3 hvězdy (idiotským chováním uneseného chlapa z Lincolnu) a neschopností pumpaře, Pak pokles na 2 hvězdy, když operátorka 911 jde udělat one-woman akci, a byl jsem již na cestě k 1 hvězdě za onen "překvapivý" závěr, který, k mému, údivu nebyl klasickou propagandou zajetých postupů a protokolů 911. Přesto jsem se slitoval na 2*. Au, posledních 35 minut těžkého zklamání. Maybe next time.. ()

Chlo0opek

Opět jeden film, který mě dokázal udržet vzhůru, i když se mi chtělo spát. Už to o něčem vypovídá;) Jistě by se dali najít i nějaké ty zápory, ale už jen za to napětí musím dát aspoň ty 4*. Závěr řekněme "trošku netradiční", ale zas proč ne - alespoň nějaká odchylka od běžných standardů.. ()

Unrealik

Ta operátorka byla nesympatická a hloupá (což tedy byla v závěru i policie). Záporák fajn, konec taky fajn, takže takové pěkné tři hvězdičky. ()

lapatata

V první polovině se jedná o velmi podařený napínavý thriller, ve druhé části to bohužel sklouzává k hororové úchylárně typu Saw. Komu se film líbil, doporučuji poněkud zdařilejší Smrt on-line. ()

zeromen

Film mě od začátku do konce bavil a držel v sedle. Akce, napětí, výborná herečka v hlavní roli a výborně zahraný konec. K tomuto filmu nemám žádnou výtku. ()

vassil

Ten konec mi zabil jinak dobrý oddechový film pojednávající o velmi zajímavém tématu. Možná byl z něj někdo naopak nadšený, já můžu říct pouze ŠKODA. ()

demovka

Doporučuji. Sice méně, ale film překvapí jako Drive. Je to napínavé, má to slušný scénář, příběh graduje a vy oběma dvěma ženám držíte palce. Jordan je operátorka na čísle 911. Je to psychicky náročná práce a závisí na ní lidské životy. Jednoho dne se Jordan po telefonu snaží pomoct mladé dívce, která je právě unášena. Udělá chybu a dívku to stojí život. Nechá se proto přeložit. Únosce není dopaden a brousí si zoubky na další oběť. Náhoda a nerozhodnost jedné méně zkušené kolegyně vede k tomu, že Jordan opět komunikuje s unesenou dívkou a snaží se jí ze všech sil pomoct. „Dívky, víte co dělat, když se ocitnete v zavazadlovém prostoru auta a jste unášena kdoví kam?“ Mně vždycky táta říkal: „ mít nůž v zavazadlovém prostoru a nosit nůž po kapse!“ V tomto filmu oběť má jen telefon a vybavení auta. I tak se dá něco podniknout. Rozjíždí se velká akce. Něco se podaří, něco ne. Rozhovor s číslem 911 končí, ale celý případ pro Jordan ne. Pozná totiž po hlase únosce dívky, kterou to stálo život. A vyráží dívce na pomoc sama. ()

baner

Tisnova linka -nepomôže ani volanie na tiesňovú linku :) tak zlý film som už dávno nevidel :) príbeh žiaden :) herecké výkony na nula :) dávam 15% expresna zasielka je ovela lepsia :) ovela :) ()

HororSamael

Zase jednou dobrý film. V jednoduchosti je krása. Svým svižným tempem a napínavým dějem mi připomíná "Telefonní budku". Byl jsem mile potěšen. ()

DavidDizzer

Vynikající napínavý thriller, který me bavil od začátku do konce. Napětím jsem si kousal nechty a očekával, jak to všechno dopadne. Únosce, přesný typ agresora, které přímo nenávidím za to, jak nevinné osoby unese a následně zabije. Vynikající herecký výkon Halle Barry, přirozený a přesvědčivý strach vycházející z jejího obličeje, kdy se nápaditě snaží unesebou oběť za každou cenu zachránit. Napětí je doprovázené skvělou hudbou, a i když je v konečném důsledku film opravdu velmi jednoduchý a děj prakticky primitivní, funguje to a vše mě přesvědčilo. Vynikající film plný napětí, jednoduchého, avšak přesvědčivého děje, s výbornou Halle Berry. Ovšem konec? Ten mě trochu zaskočil a moc se do tohoto typu filmu příliš nehodil. Bylo to zkrátka něco tak atypického a zvláštního, až to trochu zkazí celkový dojem. Za úplný závěr tedy musím třešničku na dortu odhodit. Takový konec by opravdu být v tomto případě neměl, nebyl to dobrý nápad zakončit jinak skvělý thriller tímto způsobem. ()

martin1m2

Super komentáre: emma53, TeeAge, Matty, Malarkey, Klerik a ďalší ... Halle Berry mi nevadí, podľa mňa je sympaťáčka ... Abigail Breslin je super ... ani som ju nespoznal a šokovala ma :O Film je veľmi dobrý, napätie sa stupňuje, odbieha to úžasne, nestihnete sa ani na sekundu nudiť ... ale totálne to pre mňa taktiež pokazil koniec ... Po tom všetkom som si koniec predstavoval úúúplne inak ... Ani by mi nevadilo, že to Jordan (Halle) vzala do vlastných rúk, tá scénka na mieste činu, keď sledovala magora pri čine to bolo mrazivééé ... ale to ako naložili s magorom bolo ... Aaaarghhh ... úúúplne mi zrazili hodnotenie o 2 hviezdy dole ... Áno, takýchto filmov sme už videli niekoľko, ale nemám ani tomuto okrem záveru čo vytknúť ... Nemal by som problém pozrieť si to ešte raz ... :) Fajn, ale veľká škoda toho záveru ... ()

TwilightAC

Absolutně dechberoucí pecka. Napětí podpořené výkony obou bojovnic v kombinací s tajemným důvodem magora, kterej si můžeme domyslet. A to se mi právě líbí, že nedojde k rozuzlení důvodů a tak člověk může zapojit psychopatickou představivost. Závěr je krvavou třešničkou na luxusním dortu s finálem, u kterého jsem se škodolibě usmívala a trošku mě mrzelo, že si dámy nezahrály na chirurgy ale...to já jsem psychopat. 90% ()

Kleinbauer

Když dva dělají totéž, není to totéž, všem, kdo shlédli tísňovou linku s Halí Belí, doporučuji evropskou variaci na dané téma, dánské Tísňové volání z roku 2018. ()

Xmarc

70 % | Michael Eklund byl fajnovej, táhl v podstatě celý film. I když Halle Berry taky nepodala špatný výkon. Celkově lehce nadprůměrný thriller, který na jedno zkouknutí slušně zabaví. ()