Prince Avalanche

• USA Prince Avalanche (viac)

Hrdiny nezávislé komedie, která získala Stříbrného medvěda na letošním Berlinale, jsou dva mladí silničáři, kteří pracují na opravě silnice uprostřed texaských lesů, poničených nedávným požárem. Dva povahově odlišní muži se zaplétají do osidel nevraživosti a teprve postupně se mezi nimi rodí porozumění... Hlavních rolí se ujali Paul Rudd a Emile Hirsch. (MFF Karlovy Vary)

Olík

Pathfinder indie two man and one path show Paula Rudda a Emile Hirsche.....klídek, pijánko, hlavně no stres. Islandská festivalová léčba přírodou, člověčinou a hmatatelnou melancholií po americku....... David Gordon Green umí překvapit. A co na to věčný romantik Paul Rudd?.....z panáčka se začíná stávat komplexní herec. Koho tohle metaforické objasnění rozdílu mezi samotou a osaměním svými nízkými otáčkami neuspí, své "něco" si na Prince Avalanche určitě najde. ()

Ondr@932

Velmi příjemný a atmosférický film se sympatickými herci, vkusným komediálním příběhem a také kvalitní režii, která byla cítit víc než dost. Nikdy bych nevěřil, jak dokáže zabavit film na opravách silnic. 75% ()

retrogirl2

Fajn nezávislák. O hereckém koncertu Hirsche není pochyb, překvapil mě i Rudd, kterého jsem doposud nemusela. Během jejich urážení se jsem se opravdu nasmála :-) ()

Maniik88

Nič podobné som ešte nevidel, to ale neznamená, že to bol super film. Áno, kamera bola super, sem tam to bolo úsmevné, no ináč sa pozeráte 1,5hod ako dvaja čudáci maľujú čiary na cestu a kempujú pri nej. Ak len štvrtina Texasanov je podobných týmto dvom, radšej sa Texasu vyhýbať veľkým oblúkom, hihi. 100 ľudí 100 chutí, u mňa zostala len trpká príchuť premárneného času. ()

crjules

Priroda , hudba, dve ustredni postavy resici si sve problemy , nahodne setkavani s bizarnimi az mystickymi postavami a zaverecny odvaz , blbnuti pri kterem se nici veci....... JA TO UZ ALE VIDEL!!! Byl to muj srdecni Box of Moonlight s Turturrem a Rockwellem z roku 1996! Myslim ,ze i na Islandu jim byl dobrou predlohou. Tohle je dvakrat vykradeny film. Neni spatny, to ne, ale pro mne to je jenom slabsi kopie. Za to ty tri hvezdy. Ale Hirsch a Rudd me potesili. ()

TommyDiamond

Atmosféra je čistá a klidná, stejně jako příroda všude okolo. Jedna dlouhá silnice kdesi v Texasu, po které za den přejede stěží nějaké auto. A dva silniční dělníci při práci sami se svými myšlenkami, problémy a touhami.... Celá tato situace na mě působila velmi komicky a všechny problémy našich hrdinů byly jako ty největší malichernosti na světě. I když ve filmu vlastně o nic velkého nešlo a asi největší důraz byl kladen právě na atmosféru, snímek mě dokázal zaujmout a prakticky mi nedal vydechnout. Oceňuji herecké výkony Rudda a Hirsche, i odvedenou práci Davida Gordona Greena. . Myslím, že tři hvězdy jsou rozumné ()

gicous

Na pozadí zpustošené krajiny oděné do černé barvy se odehrává malicherný příběh dvou obyčejných chlapů. Stejně tak jako se mezi ohořelými stromy rozvíjí novy život, tak se i mezi těmito dvěma na první pohled zcela odlišnými typy rozvine křehké přátelství utužené okolní samotou a touhou sdílet vlastní osobní problémy. Princ Avalanche je pomalu vyprávěný příběh, v němž se toho vlastně moc neděje. I přesto si udržel moji pozornost po celou dobu, především díky svěží režii a hereckým výkonům obou herců v hlavních rolích. Moc přijemný zážitek doplněný krásným soundtrackem a vrcholící působivou alkoholickou seancí, jenž nakonec zvrtla mé hodnocení k čtyřhvězdičkovým výšinám. 7/10 ()

viktor.danek

Krásný komorní únik do přírody. Nejen Hirschem, ale i atmoškou mi to připomnělo Into the Wild. Propálil jsem si při koukání uhlíkem z dýmky košili, ale stálo to za to. ()

64B

Vizuálně skvělé, často komediální drama, odehrávající se v přírodě, které nám ukazuje vývoj vztahu a souznění dvou lidí. Díky pomalu plynoucímu příběhu a díky hereckým výkonům Rudda & Hirsche, díky celému tomu, že se děj odehrává výhradně v poklidné přírodě, dostává film úplně jiný náboj. Po dokoukání filmu si člověk uvědomí, jak těžké je si mezi sebou vytvořit přátelské pouto, čím si člověk musí vším projít.. ()

JK77

filmy s Emile Hirsch mam rad, ale toto zrovna nebolo pre mna. A je to dalsi film ktory mozem zaradit do kategorie: A do prdele vo co go? ()

Ikewoo

No, bohužel... tenhle film pouští obráceně anebo má Green jiný pohled než já, ale já z toho klid přírody cítil jenom v první části. Tam prostě cítím klid a pomalé plynutí, které praštěný moderní svět ukončí, ať už zasáhne kteréhokoliv z hrdinů, ať už je nutnost nakonec spojí, pořád to směřuje k tomu vyjetí z lesa a ne cestě za klidem uvnitř přírody. Ale to je jenom názor toho, komu se v tichu lesa líbí víc než mezi bary a paneláky. ()

Rudy77

Tri je málo,štyri zase moc...ale v každom prípade celkom príjemne pozeranie. Skvelý herci(Hirsch dokazuje,že je jeden z najtalentovanejších hercov mladej generácie), zaujmave dialogy, síce velmi pomalé tempo,ale k tej atmosfere americkej prírody(mierne zničenej) to v podstate sedelo. Chýbalo tomu nejaká výrazna, zapametovatelná scéna, ale i tak to rýchlo ušlo a aj ked sa dokopy nič nedialo, vôbec ma to nenudilo. Mám rád tieto nezávisle filmíky, tak trochu o ničom a pritom o všetkom. ()

kolodej1

zvláštní, komedie a přitom ani náznak humoru jsem ve filmu neobjevil. Nevím, ale nezávislost by neměla spočívat jen v tom, že je natočena za pár šupů, film by mohl níst i nějakou myšlenku. Nemohu si pomoct, ale zde jsem jí neobjevil. Prostinký, až primitivní děj, nuda, zjevná scénáristická bezradnost. Ano, byla zde vidět pěkná krajina, ale to byl tak jediný klad snímku. Zároveň je ale hned na místě dodat, že pokud se budu zajímat o záběry přírody, podívám se raději na dokument a nebudu si zapínat hraný film. Tohle bylo z mého pohledu bezduchá ztráta času ()