Jean Gabin jako Richard Briand-Charmery - zvaný "Velitel" je bývalý vysloužilý voják a podvodník. Žije v penzionu a "živí" se sázením na dostihy. Jeho přítel Charly (Jean Lefebvre) mu dohazuje různé lidi, těm pak "Velitel" dá typy na koně, o kterých ví, že zaručeně nevyhrajou, ale on jim je dá jako tutovku. Jednoho dne Charly představí Velitelovi majitele restaurace Gasparda Ripeuxe (Louis de Funès). Velitel doporučí Ripeuxovi, aby si vsadil na jednoho koně. Velitel ovšem ví, že tento kůň nemá šanci vyhrát... (Kulihrášek)

Malarkey

Jean Gabin měl plnou hubu kecá, a mně to od začátku filmu hrozně rozčilovalo. Přitom, když na tom staví celý film...Možná tomu hodně dal ten dabing, ale přijít takhle kemně, tak mu jednu nafackuju, že se jen tak nepostaví. To co se mi ale na tomto filmu líbilo byl Louis de Funés, nejen že byl dobře nadabován panem Dalimilem Klapkou, což jsem se divil, ale také je to jedna z jeho prvních rolí a jedna z těch prvních, která mě dokázala bavit svojí uhrančivostí a zábavnou vážností. Zase se mi na druhou stranu nelíbí fakt, jak se zachoval Jean Gabin když Funése poprvé viděl, a hned v kuchařském a smál se mu na plné kolo, to opravdu není profesionální ani záviděníhodné, a že on mu měl v budoucnu co závidět, být Funésem, tak bych fackoval a smál se spíš já Gabinovi. Takhle jsem si z toho odnesl akorát svěží závan Funésovského stylu, a jinak vcelku průměrnou koníčkovskou zábavu s hlavní rolí, kterou byste po pár minutách nejradši zakopali co nejdál do středu země. ()

Pierre

Gabin tady hraje bez své obvyklé šťavy, i když se není čemu když hraje dešně nesympatickatého dědka kterému jeho okolí říká velitel. Čásť kdy se potká a následně povečeří se svou milou je trochu příjemnější, ale jinak je to do té doby než se ve smímku objeví Louis suchá komedie ve které není nic čemu by se měl divák smát. Naštěstí na posledních 25 minutek příjde film zachránit Louis de Funés a ten na mé tváři dokázal opět vyloudit úsměv. Roli šéfkuchaře který neumí potlačovat své emoce zahrál před svou hvězdnou kariérou výborně a celkový dojem ze snímku o dost vylepšil. Takže: Pokud chcete vidět film s Gábinem zkuste filmy typu Kočky či Dvou mužů ve městě ve kterých dokáže vyniknout jeho herectví, ale pokud máte rádi Funése určitě si na něho v Gentlemanovi počkejte. Za něho totiž určitě rádi přidáte hvězdu navíc. P.S. Funése zde dabuje Dalimil Klapka a nutno dodat, že úspěšně. Nepřehrává, nenapodobuje Františka Filipovského a navíc stíhá Funésovu rychlou mluvu. ()

bloom

Richard Charmery, zvaný Velitel (Jean Gabin), je podvodníček, bydlí v penzionu a dobře se vyzná v dostizích. Charly (Jean Lefébvre) mu dohazuje kavky (např. Paul Frankeur, Paul Mercey), kterým Velitel vždy dá typ na koně, který zaručeně nevyhraje, ale on jim je předloží jako zaručenou tutovku. Jednou mu Charly dohodí majitele restaurace (Louis de Funés), který rád sází na koně, ale nemůže chodit na dostihy, protože mu to doktor zakázal. Kupodivu však typ, který Velitel Funésovi dá vyhraje... Paralelně s tímto "dějem" se Velitel setkává se svou dávnou láskou (herečka českého původu Madeleine Robinsonová). Příjemná průměrná komedie z dostihového prostředí.Zábavu dodává trojlístek Gabin, Lefébvre, Funés, který se dohromady sejde v jediné scéně ve Funésově restauraci. Český dabing: Jean Gabin-Jiří Zahajský, Jean Lefévre-Jaroslav Kaňkovský. Louis de Funés zde předvádí jednu ze svých posledních drobných figurek a je naprosto úžasný. Je tu samozřejmě spojitost se Septimem (i když tam nebyl vkuchařském oblečení), ale i s Tetovaným a to nejen kvůli spojení Gabin-Funés. Gabin má totiž téměř stejnou masku a vedlejší roli se v obou filmech objevuje Paul Mercey. Funés však v dialogu v restauraci Gabina bezkonkurenčně přehrává. Funése nadaboval Dalimil Klapka a jeho výkon patří k těm lepším "pofilipovským". ()

Oskar

Dynamická hudba, klusající koně a charisma Jeana Gabina budí zdání akce, ačkoli se ve filmu téměř hodinu nic zvláštního neděje. :-) Zábavnější je až poslední třetina s Louisem De Funés ve výrazné epizodní roli. Myslím, že kdyby se scénárista Michel Audiard zaměřil jen na tuto část a rozvinul ji někam dál, mohl to být mnohem lepší film. 40% ()

Enšpígl

Jean Gabin to s těma sázkama na koně fakt těžce hrotil. Navíc jeho chování a kecy, to bylo něco nesnesitelnýho. Poznat takovýho člověka v realu tak ho zlynčuju slupkou od banánu a samotnej banán bych mu narval do nosních dírek. Bohužel to není všechno co se mě nelíbilo. Ještě mě vadila imbecilita scénáře, už vidím jak ke mě přijde starej vejtaha, co si navíc nechá říkat Velitel, dá mě tip na vítěznýho koně a já celej žhavej mu dám všechny svoje prachy aby za mě vsadil - CHA CHA a ještě ke všemu opakovaně, jako tady v tom filmu. Tolik kritika, naopak největší chvála putuje na adresu Dalimila Klapky, který Funese nadaboval skvěle. ()