Žandár v New Yorku

• Československo Četník v New Yorku (viac)

Zo skromného policajného oddelenia malebného letoviska St. Tropez priamo do srdca veľkého prehnitého jablka menom New York smeruje vskutku svojrázna šesťčlenná delegácia – nie však za zábavou či relaxom, ale na medzinárodný policajný kongres! Nanešťastie vôbec netušia, že spolu s nimi cestuje i mimoriadne pôvabný čierny pasažier – mladučká Nicole (Geneviève Grad), jediná dcéra ich cholerického šéfa Ludovica Cruchota (Louis de Funès)! Preto nečudo, že sa v New Yorku veľmi rýchlo po ich príchode rozpúta nekonečne zábavná hra na skrývačku medzi dcérou a otcom, ktorý si myslí, že určite trpí nevysvetliteľnými akútnymi halucináciami, keďže neustále niekde vidí svoju nepodarenú dospievajúcu dcéru! Krajina neobmedzených možností sa tak vďaka zrazu zmení na neobmedzený chaos – a zdá sa, že Cruchotovi a jeho chlapom sa raz a navždy podarí zničiť i povestný „American Way of Life“! (TV Markíza)

StarFsh

Podľa mňa veľmi podcenený a podhodnotený film. Áno je to dvojka, áno je to pokračovanie a tak trochu nadstavená kaša, ale stále to má úroveň prvého dielu, čo sa o neskorších pokračovaniach už nedá povedať. ()

andydufrsn

Jakkoliv jsou filmy s četníky zábavné, je to vlastně pořád jedno a to samé a bohužel, jak už to bývá s každým dalším dílem čímdál tímvíc vadnoucí ()

SNCIS

"Cruchote! Jsem krajně nespokojen! Italové jsou už kompletní a vysmívají se nám! Já mám jednu absenci a dva šašky!" - 100%. ()

GrooteLulu

Četník v New Yorku je podle mě snad i lepší jak první díl. Nicole je ještě hezčí a všechny gagy včetně cesty lodí jsou perfektní a parodie na West side story je "pfff" best... ()

Fakof

Musím podotknúť, že som veľký fanúšik všetkých filmov so Žandárom. Žandár v New Yorku pre mňa nie je najlepšia časť z celej série, ale stále ide o veľmi nadpriemerný film, presne tak ako ďalšie filmy so Žandárom. Každý si tu nájde humor, na ktorom sa zasmeje ale aj ten na ktorom sa nezasmeje ( no toho tu je našťastie málo ). Jediný problém, ktorý tu vidím je v závere ( ten bol ukončený dosť narýchlo). Ide o jednu z mála sérii, ktorú si môžem pustiť viackrát za rok a neustále sa smejem v podstate na tom istom ( ide o to, že humor je aj samotným príbehom a je veľmi kvalitný ). Na filmoch s našim Žandárom sa našťastie zub času nijak nepodpísal, a to je taký menší zázrak, pretože na väčšine filmov, ktoré začali vznikať pred alebo okolo 80 rokov, sa čas značne podpísal ( príkladom je Rocky ). ()

mover

Suverénně nejslabší díl z Četníků, železobetonové mrakodrapy nedokáží vynahradit malebnou středomořskou atmosféru kulturní země. Vtipy jsou tady asi dva, což je kontrast oproti 1.dílu, kde je dějových linií a nápadů přehršel, vydalo by aspoň na dvě epizody. Naopak v americkém dílu je moře hluchého místa, třeba když gauneři v NY kradou jídlo, tahle sekvence trvá asi čtvrt hodiny. Trošku zvláštní taky je, že se zničehoznic vynoří jeptiška v americkým kabrioletu uprostřed jedný avenue, aby posunula děj o něco dál. Docela nudná a zdlouhavá je už úvodní sekvence na lodi, jak se Nikol schovává a zase objevuje, ani jsem film posledně nedokoukal. Ostatní díly se už vrátily k hodně dobrému standardu. ()