Záhadný zločinec Fantomas terorizuje Paríž, no niektorí stále pochybujú o jeho skutočnej existencii, keďže ho nikto nevidel na vlastné oči. Napriek tomu novinár Fandor o ňom napíše senzačný článok a Fantomas sa mu pomstí svojským spôsobom. Vezme na seba jeho podobu a spácha fantastickú lúpež... (RTVS)

Cejny

Luis de Funes a Jean Marais se sešli ve výborné francouzské krimi komedii. Všechny tři díly mají své kouzlo a napětí. Kdo by neznal Fantomase...jakoby nežil. ()

Sdoom

Francouzská komedie s geniálním komikem Louisem de Funésem, která má jeden zásadní nedostatek - Louise de Funése. Aneb všechny scény s ním jsou výborné až skvělé, všechny scény bez něj jsou průměrné až o ničem. Jakmile není před kamerou, tak film značně upadá a pokud to dáme dohromady s celkem slabým scénářem, dost zastaralými triky a nudnými akčními scénami, je z toho mix maximálně slabý 3hvězdičkový. (HD, dabing) ()

Braddy

Vždy mě zajímalo jak dokázala Helene v tom vrtulníku najít auto s Fantomasem, když netušila kam jeli a jakým vozem:) I Columbo by zbledl závistí. ()

Maynard.

Tomuhle snad ani nejde dát něco jinýho než plnou palbu. Tolik hlášek v jednom filmu, to prostě patří zarámovat. Teď sem se dozvěděl, že v masce Fantomase hrál Jean Maré, taková novinka pro mě :o).de Funes válí jako v každým filmu a ty jeho gesta a grimasy, to je něco nádhernýho. Asi jedinej herec ever, co tohle dokázal. Hudba, tak to už je taky legendární song, dycky když v alpách sjíždím nějakou dlouhou zelenou sjezdovku, tak si tenhle song broukám, a představuju si, že jedu v autě, který nemá brzdy :o). Co jediný mi tam trochu vadilo, tak ta bloncka, teda spíš její dabérka, která z ní udělala naprostou pipinu bez mozku. Ale celkově je to totální pecka, na kterou se nedá zapomenout. ()

Lukoboss

Naprosto vynikající začátek série o Fantomasovi a já vůbec nechápu, proč tady nemám ohodnocený, když jsem to viděl snad 100x. Tohle se jen tak neokouká a nemám problém ani po letech na to mrknout znovu. ()

klúčik

Fantomas - L.de Funés - F.Filipovský - výborná komédia 95%. O tomto filme som čítal, že to mal byť hlavne film J.Maraisa, ale postupne sa to otočilo tak, že hlavnú rolu hral Funés. Nezabudnuteľný hlas V.Moravca. ()

rozbris

Louis de Funès - nemá chybu a tím bych mohl skončit. Tohle by mělo stačit a to všechno vystihuje cena Caesar. Ale stručně Louis honí zločince století Fantomase. Byl jsem tu a příjdu zas jmenuji se Fantomas....uaaaa:-) ()

BluT

Co dělat s volnym večerem... No zkusil jsem Fantomase a moc mě to nebavilo. Jinak je Funès frajer, ale tohle byla celkem nuda. Jako četník je lepší. ()

Han22

Možná to není čistých pět hvězdiček. On je první díl v podstatě obyčejnou kriminálkou. Nepolapitelný Fantomas má svoji sci-fi skrýš, své zločiny rád páchá v maskách cizích lidí a udělá tak kriminálníka nejprve z novináře Fandora a později z inspektora Juva. Jenže díky geniálnímu Funésovi se z toho stává chvílemi crazy komedie (sestavování portrétu) a závěrečná našláplá dvacetiminutová honička, při které je využito vše od auta, vrtulníku, vlaku, člunu až po ponorku je prostě geniální. A navíc je to vše natočené s takovou pohodou a lehkostí, že nemůžu dát míň. ()

Billie777

"Dám ti napít a najíst, až se mi přiznáš. - 48 hodin bez jídla ještě nikoho nezabilo, pane komisaři. Že prý je to i zdravé." :) "Ten člověk je zřejmě vyčerpaný, není už schopem logicky myslet..." Asi nejlepší díl Fantomase s jedním z nejlepších komisařů historie filmu. "Dostanete jíst až se přiznáte. - Ale Míšo - Pro vás nejsem Míša." ()

KoRner

Nie až tak vtipná variácia na Bondovské eskapády 60-tych rokov a vtipné to je iba naivným pohľadom na zloduchov a teroristov v tých čias. Funes tu však ukázal skrytý potenciál a verím, že pokračovanie, ktoré bude viac sústredené naňho bude o dosť lepšie. ()

Loki_Six

"Jsem povahy veselé; když náhodou zabíjím, tak vždycky s milým úsměvem. Prý chci vyvraždit lidstvo. Celé lidstvo! Vždyť jsou to loutky, které hrají divadlo! Lidstvo je úžasně zábavné." ()

Zagros

Jako dítě jsem film Fantomas miloval. Bylo to pro mě napínavé, akční a dobrodružné a byl to jeden z prvních filmů, který jsem mohl sledovat dlouho do noci s našima. :-) Jako dospělý jej mám také velmi rád. Jasně, už mě to nenapne tak, jako když jsem byl malý, ale pro změnu se přidala ještě dobrá komediální stránka, kterou jsem předtím moc nevnímal. Film se mi ani na další a další setkání nepřejedl a mám ho rád pořád. Asi nemám potřebu chválit jednotlivé složky filmu zvlášť, v mládí jsem to stejně ani neřešil. Fantomas pro mě byl parádně fungující svět, který mě dokázal úplně vtáhnout a já si jej skvěle užil a užívám i jako dospělý. ()

DocBrown

Mel jsem vzdycky nejradsi Fantomase, to byl muj hrdina, Fandora jsem nemel rad. Az po letech jsem prisel na to, ze oba hraje Marais. Nicmene jednoznacne nejvic me bavil De Funes. ()

eagle-eye

Fantomas je v pohodě, narozdíl od nastavované kaše v Četnících se mi zde Funés celkem líbil, s Maraisem vytvořili hezké dva protipóly...;-) ()