Pětice unikátních mladých dívek, které spojuje snad jen společná vášeň k "rakugo" (umělecké vyprávění humorných příběhů), dostala příležitost se v tomto anime vyjádřit k mnoha běžným, ale i některým palčivým či dokonce unikátním otázkám. Ať už jde o každodenní život, společnost, politiku nebo kulturu, dívky přináší svůj originální pohled na vše a každá posouvá téma jiným a většinou i nečekaným směrem, a tak diskuze nikdy neskončí tam, kde začala. Všechny tyto poznatky zvládají dívky probrat v zákulisí svého malého divadla po představení nebo také na významných turistických a kulturních místech Tokia. (Jeoffrey)

Subjektiv

Skečovitý seriál o pětici dívenek, které v dialozích objevují tisíce vtipných absurdit o světě a svět jim leckdy absurditami oplácí. Dle mého názoru půjde o nejvtipnější anime seriál sezóny, to jest takový, u nějž se skutečně můžete zasmát a ne kroutit hlavou nad neschopností tvůrců. Seriál sice oplývá potřeštěností, nicméně v rámci Mizushimovi tvorby jde naopak spíše o dílko usedlé. Jako odpočinková jednohubka ucházející, nicméně ne tak, abych s ní pokračoval dále než ke třetímu dílu. Přesto: "Opatrně doporučuji." ()

Jeoffrey

Zase jednou konverzační anime plné podivných zápletek a šílených asociací, které si mě ale získává hlavně tím, že i když je to pěkný blázinec, tak většinu myšlenkových pochodů dívek stíhám, často mi přijdou zábavné a celé to má neskutečnou energii. Navíc to u mě ani netrpí tím, že bych některé postavy vyloženě upřednostňoval a jiné mě nebavily, tady je ta pětice příjemně vyvážená a tak je to takové to "každý chvilku tahá pilku...". Ani těch pro "západního diváka" nepochopitelných japonských kulturních odkazů tu není moc, nebo už jsem asi viděl tolik anime, že některé možná i chápu a tak mi to nepřijde ?!? K příjemnému dojmu pomáhá i hudba, včetně openingu, který jsem ani jednou nepřeskočil a endingu, který je (jak píše daGGos) vskutku nezapomenutelný. 7/10 ()

CarnTheNunya

Viděl jsem jen tři epizody a navíc je to dlouho, co jsem tento seriál viděl, takže ho ani nebudu hodnotit, jelikož jak se tak dívám, tak pro mě nemá moc smysl se k němu vracet. Ještě před nějakou dobou bych to vážně toužil dokoukat, ale nemám čas na všechno, tudíž se chci dívat hlavně na to, co pro mě má smysl vidět. Pamatuju si, že to ani nebylo moc vtipné, takže to zanechávám bez hodnocení. ()

daGGos

Joshiraku má na triku Kōji Kumeta a jestli jste s tímhle chlapíkem už někdy přišli do styku (Katte ni Kaizō, Sayonara, Zetsubou-Sensei), budete při sledování jeho nejnověji rozpohybovaného dílka jako doma. Zpočátku nevinná konverzační témátka, která se po chvíli začnou kroutit a ohýbat naprosto nečekanými směry a vyústí v nějakou absurdní, pošahanou pointu. Toť ve zkratce shrnutí celého seriálu (potažmo i v podstatě celé Kumetovy tvorby). Po x sezónách zoufalého učitele tenhle námět sice už ztratil něco ze svého původního lesku, ale při střídmém dávkování (tohle rozhodně není typ anime, které by měl člověk shlédnout na jeden zátah), se stále jedná o velmi dobrou zábavu. *** PS: těch úvodních zhruba 30 vteřin endingu si asi budu pamatovat i na smrtelné posteli... ()

DExUS

majú dobrý materiál a zaujmavé podanie, no nemá to dlhú trvácnosť, už pri prvej epizode som sa začal nudit ku koncu. Druhá epizóda bola znova v rovnakom duchu ale trocha zábavnejšia. I tak hodnotenie nad 3* to dostat odomna nemôže ()