Sword Art Online - Season 2

(séria)
Japonsko, 2014, 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kamera:

Mucumi Usuda

Mijuki Sawaširo, Jošicugu Macuoka, Aoi Júki, Hiroši Kamija, Ajana Taketacu, Haruka Tomacu, Hiroaki Hirata, Ikuto Kanemasa, Ajahi Takagaki, Rina Hidaka (viac)

Po událostech z první série SAO přišel velký bum her. V čele stojí hra z názvem Gun Gale Online - sci-fi hra z postapokalyptického světa. V této hře se objeví velmi nečekaný problém, když nejlepší hráči umírají a nikdo neví proč ani jak. Proto je Kirito najat agenturou, která hlídá tyto hry po incidentu v SAO a ALO, aby celou záhadu vyřešil. Ve hře potkává hráčku Shino, která se k němu přidá, a spolu se snaží zjistit, kdo a proč vraždí hráče skrze hru. (Harroc)

arctican

ako tak čítam komentáre tak vidím že ľudia by najradšej chceli remake SAO 1 než pokračovanie. Všetci plačú kde je asuna a prečo zrazu miesto mečov majú zbrane ?? Možno preto že anime je robene na základe light novel, ktoré idú ďalej a dej pokračuje. Bohužial tí ktorí čakali Aincrad 2.0 tak si radšej choďte znovu pozrieť SAO1 pretože pokračovanie je dobré a oveľa lepšie ako celý ALO arc .... ()

mpet

Oproti první sérii je tu několik zlepšení, které mě zpočátku mile překvapili. Tím prvním pozitivem je souvislí děj, který tolik neskáče, tak jak tomu bylo v první SAO sérii a tím druhým pozitivem je mix reálného a virtuálního světa. Navíc musím připustit, že úvodní zápletka je docela slušná a GGO vypadalo skvěle (plus výborný vtípek s Kiritovým avatarem), ale bohužel jako u první série si tato docela slušná zápletka vystačila na prvních 14 dílu a zbytek už je jen takové pozvolné poflakování se opět v tom šíleném ALO, kde se nic moc neděje a musím říct, že posledních deset dílů už bylo spíš utrpení, teda až na pár výjimek. Za prvních 14 dílů bych dal všech 5 hvězd, ale za posledních deset dílů bych dal asi jen jednu. Průměr jsou 3 hvězdy a to je také mé hodnocení. ()

Bassko

Asi jedna z najhorších druhých sérii čo som kedy videl (spolu s Tokyo Ghoulom). Je to nudná, nezáživná trápna hra na city, skutočne, silou mocou sa vo vás snaží vyvolať plač. Ešte premýšľam nad dvoma alebo jednou hviezdou, ale nechám asi dve, predsa len pár (doslova že pár) svetlých momentov sa tam našlo. No i tak abnormálne sklamanie pri ktorom som sa musel veľmi prehovárať, aby som to vôbec dopozeral. O tretiu sériu už však ani nezakopnem (možno, uvidíme) ()

Lukas222

Po výbornej a uveriteľnej prvej sérii tu máme jednoznačne slabšiu druhú sériu. Prechod z mečov, štítov a kúziel na strelné zbrane a svetelné meče ma veľmi zabolel, najmä preto, že za celých 14 dielov v GGO vidno poriadnu akciu asi len 2x, inak sa len kecá, kecá a kecá... Potom tu máme 3 diely eventu v ALO, ktoré kvalitou extra nevyčnievajú ani neurazia (opäť ako v prvej sérii, sa najlepšia akcia odohráva v openingu), zachraňujú to všetky vtípky, ktorých je v tých 3 častiach neúrekom. Nasleduje jeden oddychový diel a potom to prišlo. Doják, ktorému však výmena hlavných hrdinov prospela, vidno, že aj postava Asuny má svoje vlastné problémy a tiež dokáže celkom slušne ťahať dej. ()

RealGaze

SAO 2 tvoří 3 arcy - GGO, a další dva, které nepotřebujete vidět. Gun Gale Online je pro mě nejlepším arcem z celého SAO a to i přes paradox, že mečem se tam ohání jenom starý blázen Kirito. GGO se odehrává v povedeně zpracovaném světě. Interakce mezi Shinon a Kiritem je skvělá (ona sama je velice zajímavá postava - konečně se zase nějaká povedla!). Máme velice zajímavou zápletku se záhadným umíráním elitních hráčů GGO a tajemného zabijáka, který si říka Death Gun. 5* (90%). //// Bohužel pak přijde Mother's Rosario patos, na kterém se autor snaží ukázat, že umí zahrát i na city (asi?), plusem je, že dostává prostor Asuna, a jedinou důležitou informací pro film Ordinal Scale je, že Asuna zde získala jedno kombo, což není mnoho. 2* (40%). //// A jelikož si studio myslelo, že si ještě neuřízlo dost ostudy, tak přidalo Excalibur arc, což je v podstatě jenom filler, kdy celá parta jde udělat dungeon v Alfheimu s pomocí Thóra. 1* (25%). ()

MajBoss

Po středověkém Aincradu a kouzelném Alfheimu se děj přesouvá do postapokalyptického světa, který vypadá jako něco mezi Mordorem a Cyberpunkem, místy prokládaný Divokým západem. První dojem tedy nic moc. Člověk se těší na pokračování příběhu mezi Kiritem a Asunou a místo toho se jejich cesty na celou první polovinu série rozejdou. A ani druhá polovina to nezachrání, protože tam vztah Kirita a Asuny vůbec není tématem. Nicméně ač jsem v prvních dílech tuto sérii zavrhoval, pokračoval jsem ve sledování a můj názor se s každým dílem zlepšoval. Jakmile se plně představila Sinon a člověk se vžil do jejího příběhu, už to zase začalo mít ten správný náboj. Děj se posouval a nachýlilo se k finálnímu souboji a napětí neopadlo ani po návratu do reality. Druhá polovina série ze začátku působila jen jako nevinné hraní Alfheimu, kde se nic extra neděje, i tuto část jsem ovšem podcenil a po představení další nové postavy - Yuuki dostala i druhá pořádný grády a to takové, že jsem v posledním díle dokonce ukápnul slzu.  Závěrem bych řekl, že druhá sérii rozhodně nedosahuje kvality první sérii a to zejména proto, že Aincrad prostě nasadil laťku tak vysoko, že už nelze jít výše. Ale i přesto mají obě části druhý série rozhodně co nabídnout a i přes počáteční zklamání jsem byl nakonec ohromen. ()