Trans Somnium

• USA Black Ghosts

corpsy

Nieje veľmi dobré na vlastnú päsť privolávať zo záhrobia nejakého toho svojho miláčika, pretože nikdy neviete na akú gebuzinu natrafíte. V BLACK GHOSTS to sú...Čierny Duchovia, entity z inej sféry, ktoré aj napriek slabému CGI vyzerajú dosť creepy, či už vizuálne alebo zvukovo. Našťastie sa vo filme veľa nekecá ( čo je spôsobené minimom postáv ) a sústreďuje sa to hlavne na atmosféru a v menších dávkach aj nejaké to násilie. ()

ricci.s

Veľmi ťažko hodnotiteľný film. Najskôr je vhodný pre tých, ktorým nevadí nízky rozpočet a chcú vidieť niečo nevšedné. Spočiatku sledujeme ženskú na samote na chate uprostred lesa, ktorá sa snaží skontaktovať so svojou mŕtvou lesbickou priateľkou, a tak jej dennodenne ovoniava spodné prádlo? Až kým neotvorí bránu a neskontaktuje sa so smiešnymi duchmi. Pri tej "komunikácii" s nimi som si kládol otázku, či to má byť zlý vtip, prípadne či toto Švédi myslia naozaj vážne. Asi to však vážne mysleli, nakoľko prišlo v záverečnej tretine poriadne halucinogénne psycho, a za istú nevšednosť si to myslím trojku zaslúži. Dokonca dôjde aj na gore. Je to celé ináč neskutočná sranda, no napriek tomu sledovať len na vlasné riziko. ()