Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtly první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiálny text distribútora)

Epco

O predlohe k tomuto filmu kde kto tvrdí že je výnimočná, prelomová a dych berúca. Možno je to tak, ale v tomto filme to nie je vôbec vidieť. Priemerný aminák ozvláštnený tým že Batman je starý. A tým pádom tvrdohlavý a často sa správajúci skôr ako malé decko. Je naozaj nutné sa v každom filme vracať ku smrti jeho rodičov? Hlavne keď má hrdina už vyše 60 rokov. ()

Pythonator

Komiks jsem nečetl (ostatně asi jako žádný jiný), ale toto mi přišlo hodně komiksové. Potíž je v tom, že film je zjevně natočený pro fandy a znalce předlohy. Člověk neznalý se místy tak trochu ztrácí a některé postavy, které fanda okamžitě poznává a s ukápnutou slinou si libuje v každém záběru, mu přijdou jako postavy vcelku nedůležité a hlavně neznámé. Já naštěstí nějakou tu základní znalost mám a rozeznám pár jmen z DC Comics, takže jsem si taky mohl říct, to je ten... No docela jsem si to užil, až na to, že mě scény plné střílení spíše rozesmály, neboť jak už to tak bývá, stovky kulek létají a žádná nezasáhne Batmana. ()

Dr.Love

Návrat je legenda at už v komixovém podání nebo v tom animovaném jen z mého subjektivního pohledu první část dost výrazně pokulhává za svým bráškou partem číslo dva. Problém je znovu představovaní Batmana a také zjištění že ani v 70ti nemáte urovnané vztahy s mrtvou rodinou, natož s bývalými kolegy nebo nepřáteli. A to není konec, po rozmotání určitých faktů ohledně nové skupinky mizerů kteří GOPD dávají zabrat, se do problémů přimíchává Robin a starej padouch si brousí zuby na výkupný. Takže vlastně tohle vše co jste doposud viděli Vám jasně říká tohle je jen příprava na grand finále. Takže račte dále. Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013) ()

CheeseFigure

Slávna predloha prevedená do audiovizuálnej podoby. Niektoré prvky mi prišli málo využité a uponáhľané (Bruce v dôchodku, vyliečený Harvey, rozhodnutie Carrie stať sa Robinkou). Iné veci zas boli skvelé, ako napríklad pasáž návratu Batmana, alebo prvý boj s Two-Faceovým gangom. Páčilo sa mi, ako v týchto pasážach nie je Batmana takmer vidieť. Striehne v tieňoch, v dyme a nik z mladých nevie, čo je zač. Skvelý návrat. Taktiež Gotham plný mladých rozsievajúci chaos mi pripomenul dystopické sci-fi filmy ako Mad Max a Robocop, v ktorých je krajina/mesto tiež ovládaná podobnými gangami. A celý film je uzavreté brutálnym bojom. Tri hviezdy sú možno menej, ako si to zaslúži, zase ale je to celé také skratkovité, uponáhľané a to pravé orechové na nás ešte len čaká. ()

Akatsuki

Skvěle navnadí na pokračování. Film jako takový je takřka bezchybný, jen bych možná o trochu víc zdůraznil hudbu. Neustálé hašteření mezi zastánci a odpůrci Batmana jen podporuje tíživou atmosféru Gothamu, toho stále zlotřilého města...Jak říkám, příští díl bude (doufám a modlím se) úžasný..Přeci jen je Joker poněkud charismatičtější... :D ()

Fixa

Já nevím, ale ty animované snímky jsou mi mnohem bližší, než ty filmové. Pak jsem ještě zjistil, že Batman většinou nad nimi vyčnívá, pro svůj charakter, který je mi bližší, než např. vzorný Supermanův. Takový Superman supervlastnosti prostě má, kdežto Batman se k nim musel dopracovat. Ale dost filosofování a k věci. Konkrétně tento snímek je jeden z nejlepších v tomto směru, jaký jsem viděl. Statný dědula Batmanem? Proč ne. Děj je propracovaný a započítává do toho starého Batmana, se svými omezeními. Nechává promlouvat média a okolí, co řeší jestli je Batman bojovník za práva, nebo je to "terorista". Jedinou výtku mám k Robinovi(ce), ale ten mi vadí všude. Nikdy jsem to nepochopil, jako dobrý tah. Chápu, že Robin je použit, něco jako syn (v tomto případě vnučka), aby taky s někým Batman(Bruce) občas komunikoval, ale i tak mi osobně přijde jako složka navíc. Jinak nemám výhrad a těším se na nerovný boj proti tomu teplouškovi v pláštěnce :-) ..................EDIT: právě jsem shlédl film Temný rytíř povstal a zjistil, že se mi líbí i zpracování filmové, když je řemeslo dobře zvládnuté. Nezastiňuje, ale dílo animované. Záleží na tom, jakou mám zrovna náladu :-) ()

wa_

Fakt hrozně dobrý. Vadilo mi,že tam chyběl ten typický Millerovský vnitřní monolog.V předloze například,u první bitky s vůdcem mutantů popisuje každou prasklou kost a sám sebe povzbuzuje,aby přežil další ránu.Zatímco ve filmu se prostě perou.Taky je škoda že to dávají v deset dopoledne.On to opravdu není film pro děti. ()

exhibit33

Pro mě úplně nová věc o kterou sem zavadil na netu.Tak sem si řekl,že si to stáhnu a byl sem mile překvapen.První část dobrá,druhá ještě lepší.Byl sem nad míru spokojen. ()

mad.dog

Na animované komiksárny se zpravidla nedívám, protože se mi zdají příliš zaměřené na divácký potěr a kvůli tomu je jejich atmosféra příliš veselá a násilí zredukováno. Tady jsem byl svědkem neskutečně dospělého animáku s vynikající hudbou. Opravdu. A protože po přečtení Millerova Návratu temného rytíře prahnu doslova roky, tady se mi dostalo alespoň dostačující náhrady. Těším se na druhou část. PS: krásná symbolika se současnou dobou polit. korektnosti a snahy dělat ze zločinců oběti. ()

dendev

Nejedná sa len o najlepší Animovaný Film od DC, ale aj o jeden z najlepších filmov od DC vôbec. Stránky legendárneho komiksu Franka Millera adaptoval režisér Jay Oliva najlepšie ako mohol. Animácia a celková štylizácia sú skvelé, príbeh brutálny, drsný a emocionálny. RoboCop Batmana nadaboval špičkovo a Christopher Drake zložil navyše Geniálny Soundtrack, ktorý môže, bezproblémovo, konkurovať aj troj-áčkovým Blockblustrom. 90% ()

Megahead

Čudujem sa, že to má takéto vysoké hodnotenie. Zbytočne to navnadí aj iných a pritom to bola nuďasina. Nezaujal ma príbeh, záporáci a ani dialógy. Namiesto deja sú tam každú chvíľu úryvky z televíznych novín a nový Robin (teda Robinka) mi tam nepasovala. ()

Ještě více Batmana na cestě

Ještě více Batmana na cestě

27.08.2020

DC Fandom je za námi a ty největší novinky už jsme si probrali – tedy alespoň ty na poli hraných filmů. Komiksová stáj DC ale rovněž vyrábí poměrně dost a poměrně kvalitních animáků, mezi nimiž byste… (viac)