Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtly první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiálny text distribútora)

Avari.73

Nebýt laciné animace ve velkých celcích (Ghibli jsem nečekal, ale i tak), tak mohlo jít o skutečnou pecku. Scénář je vynikající, napsané postavy taktéž a některé scény jsou perfektní až dechberoucí. Dávám plný počet (9/10). Tenhle díl se mi líbil více než druhý a ten na míň jak čtyři ve svým žánru není. ()

Juto

V tomto príbehu je veľa hlbokých tém o povahe hrdinstva a bdelosti, pričom všetky boli v pôvodnom komikse, ale práve sa rozšírili v animačnom médiu. Animácia, ktorá je tu uvedená, je dokonalou rovnováhou plynulosti a umeleckých detailov. Ikonické snímky, nezabudnuteľné bitky a atmosférické scény sú verne replikované. 8/10 ()

Madsbender

Temný a depresívny takmer ako Nolanova trilógia. Ťažký príbeh o vojne starých mužov na pokraji síl, ktorý sa v súboji utkávajú s mladými, energickými protivníkmi, s dôrazom na psychológiu postáv a hlboký pohľad do útrob mysle a duše Brucea Waynea. Na kultový komiksový masterpiece Franka Millera to však nemá. ()

liskam

Oficialní text distributora se čte opravdu moc pěkně, ale s filmem jako takovým nemá nic společného. Jen snad první věta jakž takž sedí. Film je opravdový průměr, pohnutky batmana slabé, zápletka mizerná a záporák vyloženě k smíchu. Jelikož nejsem fanda Anime, netuším jak moc kvalitní provedení bylo v tomto filmu... Mě ale nijak neuchvátilo. Takže hodnotím za 3* vyděl jsem totiž filmově slabší průměr a jen proto, že je to batman a nebo, že je to komiks nebudu nadhodnocovat. ()

Spooner

Malinko rozpačité, i když jako rozjezd k brutálnímu finále vlastně postačí. Jenom je to až příliš rozkouskované, chybí tomu silný záporák a linka s Harveyem Dentem zůstala ležet nevyužita. Cast vynikající hlasu Petera Wellera byla ale absolutní trefa do černého. Oproti druhému dílu je to ale fakt čajíček. ()

• Postava doktora Bartholomewa Wolpera má na sebe tričko s logom Supermana, ďalšieho superhrdinu zo stajne DC Comics. (BlackTom)
  • Rozpočet studia na jeden animovaný film umožňoval stopáž o délce 70 až 75 minut. Komiksová předloha Franka Millera „Návrat temného rytíře“ byla ale tak obsáhlá, že nebylo možné adaptovat ji jako jeden jediný film bez zásadních změn a škrtů v původním ději. Proto byl film rozdělen do dvou částí, aby tak tvůrci potěšili fanoušky více věrnou adaptací. (ČSFD)

Ještě více Batmana na cestě

Ještě více Batmana na cestě

27.08.2020

DC Fandom je za námi a ty největší novinky už jsme si probrali – tedy alespoň ty na poli hraných filmů. Komiksová stáj DC ale rovněž vyrábí poměrně dost a poměrně kvalitních animáků, mezi nimiž byste… (viac)