Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

Mach Tom

Film u nás šel do distribuce jako Pád bílého domu, v originále spíše Pád Olympu. No měl jsem příležitost srovnání z druhým filmem na podobné téma, který se i v originále jmenoval jako český název tohoto filmu a tak ho raději nechali v originále. No pokud bych měl doporučit, tak tento film se my zamlouval mnohem, mnohem víc. Samotný útok na bílí dům si nezadal z válečným filmem a i když druhá polovina filmu o dost zvolnila, furt mě film bavil. Člověk to nemůže brát úplně vážně, čistá popcornová zábava. Přesto jeden velký zápor mám. Tu druhou půlku kazí naprosto stupidní chování presidenta USA. Měl jsem ho chuť zabít sám, protože to co tam předvádí ničí dojem ze zbytku filmu. Takže čtyři hvězdičky za dobití bílého domu. ()

Hippi

V rámci akčního žánru za krásné 4 hvězdy. Odhlédněte od amerického patosu, roztrhané vlajky povlávající ve větru a dobře se bavte. ()

MartinosIav

Davam jednu hvezdicku pouze za Gerarda Butlera, jinak je tenhle film absolutni odpad nacpany klisoidnimi prvky. Po dlouhe dobe prvni film, u ktereho jsem si uz kratce po zacatku rikal, dopr**le, snad uz to skonci! ()

ElSombrero

myslím že mluvím za většinu když řeknu že na Freemana se dost lidí těšilo.No každý herec někdy musí zklamat.Avšak zde za to nejspíše nemohl.No film mě nijak nenadchl a ty 3¨* jsou opravdu maximum co dám ()

Stingray

Jedna hvězda za Gerarda. Jinak se tu všichni chovají jako idioti. Vyměníme život prezidenta za Jižní Koreu.....no takovou blbost? Morgane tos potřeboval prachy na kondicionér nebo co? ()

Edwin44

Jooo akčňák to byl kvalitní o tom žádná. Butler se s tím tady vůbec nemaže a korejce zabíjí, mučí, bodá, láme vazy atd jak na běžícím páse. Morgan Freeman je zde bohužel jen takový vedlejší přicmrndávač, který se z nikoho stane "americkým prezidentem" v záloze. Samozřejmý je, že Butler všechno zvládne sám aka Smrtonosná Zbran v Bílém Domě, ale teď k tomu horšímu co ve filmu bylo. Příběh. Jasně u akčnáku je příběh vedlejší, ale tady nejde se nad ním nepozastavit. To mi Fuqua chce namluvit, že se Korejci jen tak s bombarderem velkým jak hřiště prostě jen tak neviděni dostanou až nad Washington? Pak najednou korejští civilisté vytáhnou z rukávu RPGčko a jdou na věc. To jsou ty američtí policajti tak blbý že je přehlédli? V neposlední řadě je ve filmu kladen velkej důraz na to, že z ultra drsnýho americkýho prezidenta nikdy nevytáhnou třetí zbejvací kod pro Cerberus (to byl přešlap sám o sobě). Na konci střih...a už ho maj!! WTF tak jak ho z něho dostali když neměli to jeho syna?.... Mno takovýchto přešlapů tam je víc např. místa ve zdi, nebo zed z papíru uprostřed atomovýho bunkru. Nebýt těhle do očí bijích blbin dal bych i za 4 ()

raiha

Občas přemýšlím, jestli herci opravdu čtou scénář před podpisem smlouvy. Prázdné repliky, absence logiky, až nápadná podoba Smrtonostné pasti s Bruicem, až na to, že jeho repliky měly špetku ironického humoru. Tady? Nula nula nic a ztráta 119 minut drahocenného času. Občas si říkám, jestli ta svá "veledíla" režiséři myslí vážně nebo se jedná průzkum divácké inteligence. ()

Hektor.Troy

Tento film ma TAKMER vsetko=robi si picu z inteligencie ludi nad 80 iq...ukazuje aki su americania statocni a spravodlivi...este tam chyba aby ukazali ze cernosi su dobri a mudri a my belosi sme hlupi a zli a film by bol dokonaly.Takyto hlupy typ filmu robi vsetko preto,aby sa zapacil vacsine lud a kazdy vie ze vacsina su tupci.Ale nam to aj tak nestacilo,takze ako va vacsine filmov aj preklad tohto filmu musi byt co najhlupsi,aby viac padol do oka.Kaslat na to,ze je iny film white house down,na ktory by sa tento nazov hodil:) ()

CrashHP

Antoine Fuqua opäť potvrdil, že patrí medzi špičku akčných filmov. Výborné herecké obsadenie, príbeh, ktorý má rýchly spád počas dvoch hodín. Nenechá vás na okamih vydýchnuť a rúti sa akcia za akciou. Butler rolu ochrankára zvládol bravúrne a svojim jednoduchým prístupom likviduje jedného zloducha za druhým. Typicky americká národná hodnota, ktorá môže kedykoľvek padnúť: Olympus has fallen... ()

jerzy1976

Co jsem čekal, to jsem přesně dostal. Výborný akční film "starého střihu". Hlavní hrdina se speciálním výcvikem a traumatem sám proti komandu teroristů též se speciálním výcvikem, bez ironie, bez humoru, patos akorát, záporňák jak vyšitý, střelba, bitky, štáb velitelů...a záchrana světa na poslední chvíli. Butler jako hlavní hrdina je "uvěřitelný" a scéna útoku na Bílý dům byla originální, napínavá... Bavil jsem se! ()

Onlajn

Další akční biják. Chyběl tomu humor. Vím, že nebyl záměrem tvůrců, ale i tak tam mohl být. Jak již bylo v komentářích řečeno, je tu spousta předvídatelných a ohraných scén. Herecké obsazení se mi líbilo, ale příběh by potřeboval vylepšit. ()

onevoice

Butler zabíja jedneho korejca za druhým. Nechýba tomu akcia. Je to ale tak americko nacionalisticko plytké, že mi neostáva sa len smiať. Neohrozená amerika opäť všetkých teroristov zničí. Trojku dávam za akčnosť. Dejovo slabá dvojka. ()

hanzikk

Celkem normální průměrná střílečka na jeden dlouhý zimní večer. Největší chybou asi bych řekl je, že si tvůrci neuvědomili, že Mike Banning prostě není John McClaine. ()

Duston_Movie

Film ma bavil, až na tie efekty, na ktoré bol zjavne menší rozpočet, ale inak klasický príbeh, jeden zabil 40 nepriateľov a bol hrdina. Bolo to vcelku záživné a dramatické, ale priemerné. ()

Milabusek

No musím uznat že ty efekty ( tedy vizuální no přesněji animace) mi leželi v žaludku skoro celý film jako natož jaký je to rok tak by to mohlo být kurva lepší a to o dost a pak bílej americkej prezident no to si ze mně děláte prdel .. No ale nezůstanu furt u toho špatního jsou tam dobré obsazení herců a zároveň jejich výkon zkrátka všechno dobrý až na ty dvě věci které mně na tom pěkně dost serou jako bílej americkej predzident no ty vole já sem zvyklej na černý ale najednou se tam objeví bílej .. XD no to mně poser. a pak ty efekty no zkrátka 65 % možná bych dal víc ale ty animace mně dožraly jako kdyby to byl tak 2 roky starej film nic neřerknu ale toto . zkrátka konečný verdikt 65 % ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)