Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

salokin

Toho patriotismu je tam sice víc, než v jablečném koláčí nadívaném orlem, podávaném na americké vlajce, ale zase tam je taky Morgan Freeman a Butler, který už dlouho nebyl takhle fajn. Pokud se dokážete přenést přes všechny ty klišé, dostanete parádní one-man army performance plné výbuchů, mrtvých asiatů a McLanovských hlášek a to už za ty čtyři hvězdičky stojí. Uvidíme, co na to Emmerich. ()

zylvar

Jedná se o slabší kousek Gerarda, který mi zde hodně připomíná Bruce Willise ze svých Smrtelnostných pastí. Malinko to zachraňuje Morgan aka Pan Prezident, ale taky žádná sláva. Téma, že padne Bílý dům mě zaujalo a proto jsem se na film těšil, nakonec se však opak byl pravdou a já byl zklamán. Polepši se Gerarde a neber každou akční sračku :) ()

2rady

Silnejšie tri hviezdy. Olympus has fallen je typický film s motívmi 80. - 90. rokov pre generáciu MTV. Celé je to plné CGI (tie helikoptéry mali radšej nahradiť hračkami, vyzeralo by to určite realistickejšie); charizmatickej vyhaslej hviezdy (Butler); drsňáka prezidenta, ktorý s teroristami nevyjednáva; drsnými prezidentovými pätolízačmi, ktorí radšej umrú so cťou ako by mali pohaniť americkú vlajku; špičkovo vytrénovanými teroristami, ktorí ani v presile 40 : 1 nezvládnu zabiť hlavného hrdinu; správňaka ktorý má zastupovať práve väzneného prezidenta a problematického náčelníka štábu ktorí svojimi debilnými rozhodnutiami pozabíja polovicu vlastných a hodí to Morgana "veľké oči" Freemana. Dvoma slovami? Zábavné klišé. Príjemná jednohubka na večer s priateľmi. ()

Bogeyman

Tento film bol fakt pohodový nášup. Vôbec by som sa nebránil pozrieť si ho znovu. Ak hľadáte film pri ktorom sa odreagujete, film ktorý sa nekašle so zbytočne zdĺhavým príbehom, ktorý vás rovno zavedie priamo do prestrelky, výbuchov a neskutočných stratách na životoch. Film tak efektívny a napínavý, že som na chvíľu aj uveril v čistotu americkej vlajky... U mňa za 5* ()

MartyOne

Od toho filmu jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Co na tom, že takových filmů je plno, je to samé klišé a předem víte, jak to celé dopadne. Herci byli sympatičtí, žádný mi tam nějak extra nevadil. Tolik krve jsem také dlouho neviděl v jednom filmu. Shrnul bych to, že se jedná o film, u kterého nemusíte přemýšlet. 75% ()

HMTD

Tak vám řeknu že tenhle film, hrající si na ukázku americké hrdosti, je uvnitř pěkně prohnilí, jaká pak je asi Amerika. Znáte ty časy kdy u nás byla do filmů vsunuta komunistická propaganda, byl jasně daný nepřítel a všichni se plácali po ramenou jak to tady funguje? No řekněme že takoví dojem mám z toho filmu. Realističnosti moc nepobral, pokud budu myslet jako terorista, vím že mi po domě běhá jeden ultra boží americký vlastenec, mám na něj kolem 20 chlapů, a vlastně vůbec nepotřebuji jeho smrt, stačí mi aby se nedostal dovnitř, tak osobně nevidím problém, ono i řešení odpálit celí dům když už jsem v tom krytu bude fungovat dobře. Ten film si nezaslouží tak velké hodnocení jaké má. ()

Unrealik

Slabší kopie Smrtonosné pasti, kdyby byl film světlejší, přestřelky/bitky pomalejší, tak by to bylo za 4 hvězdičky, ale takto je to jen nevyužitý potenciál. A to nemluvím o dějových podivnostech/nelogičnostech. ()

Keys1

Mňa to bavilo, chcelo by to ešte o tých 70 mil. väčší rozpočet a bolo by to parádne. Miestami mi tie vrtuľníky prišli až moc bečkovo-spravené, predsa len 70mil je nič na tak silný scenár a Butlera kombináci s Freemenom a Eckhartom. Po posledom prepadáku Butlera (Kazatela Kalašnikova alias alelujah) som veľmi rád že je spať v časoch Ctihodného Občana. Nevidel som to v kine čo je škoda. u mňa 80%. ()

Mark1983

Je to napínavý akční thriller s vynikajícími scénami s nákladním letounem a popelářskými vozy,ve kterých se objevuje zajímavý útočný manévr s momentem překvapení. ()

markinho83

Tak tohle je nářez. To musí byt video film. Tak sociální efekty....letadla,výbuchy nemá snad ani Řitka video ve svých filmech. Jak se k tomu mohl freeman nechat ukecat ()

Morgaine85

Dobrá akce, dobrý spád, šmrncovní Butler, ale vše v balíčku silného amerického patriotismu. Člověk má občas během filmu pocit Déjà vu. Hold Smrtonosná past tu byla dřív… Ať žije propaganda, ale hlavně Bůh žehnej USA! ()

Johny Mist

Přiznejme si to, už to tu dlouho nebylo. Pěkně patriotistický, amerického ducha oslavující film. Se ženou jsme se u toho opravdu hodně nasmáli. Ale mělo to všechno, co takovýhle typ filmu má mít. Přímou linku, spád, naivitu, buď kladný nebo záporný hrdiny, jednoho zrádce, který se před smrtí napravil, IT ženu, kterou by jeden nakopal, sem tam nějaký ten "nečekaný" obrat, jednoho velice špatného generála, srábka a hrdinku, lásku, jedno důležitý děcko, závěrečnou rvačku, zbytečný kydy, správnýho černocha, americkou vlajku a na závěr projev hodný Bushe... Butlerovi jsem fandil.... ()

stroke

Vypadat takhle Smrtonostná past 5 vůbec bych se nezlobil. Kvalit prvních třech dílů nedosahuje ale i přesto dobře odvedené řemeslo. Souhlas s komentem verbal :) ()

ledofredo

Právě jsem dokoukal tenhle film, když pominu chyby, kterými se to ve filmu jen hemží počínaje střelbou a konče "organizovaností" teroristů musím říci že mě ten film udržel v napětí po celou dobu. Jasně americký kult stále žije, prostřílená vlajka na začátku filmu jak padá ze střechy asi v každém američanovi zanechala kus lítosti co se to vlastně s naší demokracií děje, ale bez toho by asi film nevypadal tak jak by měl. Místy jsem si představil Stevena Seagala jak se plouží chodbou a svou bravurností poráží padouchy jednoho po druhým a nezraněn se dostává až 35metrů pod Bílý dům kde ve finále zabije ranou nože do hlavy hlavního "šéfa" celé operace. Za povšimnutí stojí že severní koreec používá nože japonské značky, no proč ne ale takových chyb tam bylo nespočet o tom to není jde o to aby film zaujmul hned od začátku do poslední minuty a to tenhle pro mě absolutně splnil dávám tomuto filmu všech 5 hvězdiček i když v procentech převedeno, by to bylo poněkud jiné číslo. Shrnuto závěrem dlouho jsem se nad filmem tak, jak to popsat, no nenudil jsem se očekával jsem horší slátaninu, hlavně když při prvních minutách prolétaval C-130ka a z rotačních kulometů se k zemi spouštěla palba, která deaktivovala hlídky okolo Bíleho domu, měl jsem chuť to vypnout ale vydržel jsem do konce a stálo to za to, ano nestydím se říct líbilo se mi to. ()

ZekiZeki

Nečekaná akční pecka, nekorektní, bez servítek, zkrátka reminiscence na osmdesátky jak se patří. Gerard Butler je zpět v akčním módu, který mu svědčí nejlépe. ()

shinlove

Mám rád Butlera, proto jsem si vybral tento film a ne White house down. Není nad to, když znáte dopředu konec :D Bylo jasné, že jednočlenné komando zvládne víc, než kupa elitních vojáků a že to dopadne dobře. Protože kdyby to dobře nedopadlo a film končil tak, že je kluk prezidenta oboustranný sirotek, to prostě k Hollywoodu nejde :) Ale sám Butler to nezachránil, v rámci akčního žánru průměrné až běda. 3* ()

DrobnohledX

Je to další americký patos. Nejdůležitejší věci jako vlající americké vlajky, projev prezidenta k národu, neohrožený hrdina, multirasové obsazení, narušené symboly, zrušené odpočítávání těstně před nulou nebo citová břečka jsou zde naplněny na 300%. Film se bude líbit zarytým proamerickým patriotům, nebo osobám jež se ukájí v poznávání vnitřností bílého domu. ()

Primus tesla

V podstatě je to stokrát viděná zápletka a milionkrát slyšené "Pravda o svaté a dokonalé Americe." No a? Butler byl drsný, akce bylo tak akorát a odpočinková akční jízda splnila svůj účel. ()

Grid

Chtel jsem dat odpat. Po takovemto filmu mam nutkani si kleknout a strcit si prsty do pusy abych ze sebe vydavil ten u.s. sterotyp. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)