V napínavém thrilleru Uzavřený kruh svede bývalé milence-právníky dohromady velmi vážný teroristický útok. Komplikovaný případ prověří jejich loajalitu. Brzy se navíc ukáže, že v sázce není jen jejich kariéra, ale i život. V rušné londýnské tržnici vybuchne dodávka a rázem je na světě jeden z nejsledovanějších případů britské historie. Pachatel je dopaden a schyluje se k soudnímu přelíčení, které bude sledovat celý svět. Proti sobě stojí dva výjimeční právníci, bývalí milenci (Eric Bana a Rebecca Hallová). Případ se zamotává a vše nasvědčuje tomu, že je do něj zapojená tajná britská policie. Najednou už není v sázce jen kariéra obou právníků. Tady půjde i o jejich životy. (HBO Europe)

stuntmanMIKE

hahaaa konečne !!! konečne som sa dočkal realistického filmu, ktorý má myšlienku a pripútal ma na hodinu a pol do kresla. Výborný thriller, ktorý reálne vykresluje skutočných vládcov krajín. Samozrejme musel byť natočený vo Veľkej Británii pretože natočiť toto v US and A, tak režisér ide na zájazd do Guatanáma. Aj keď nie som veľkým fanúšikom konšpiračných teórií, nie som ani naivný a hlúpy. Neverím tomu čo sa predhadzuje prostredníctvom "objektívnych" médií plebsu a tento film je aj o tom. Holt demokracia je o tom, že ľud musí dostať pravdu malinko poupravenú, inak by sa im celý tento systém rozsypal jak výšková budova projektovaná tak, aby vydržala náraz lietadla, po náraze lietadla ;) Aj napriek menším zádrhelom, ktoré tento film malinko degradujú, ja dávam plný počet. ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem příliš malá svině na to, abych se mohl stát právníkem a do roztrhání těla se pral ve prospěch svého většinou vinného klienta. Martin i Claudia jsou však dostatečně ambiciózní krysy na to, aby se vydali do boje s tajnými službami, státními zájmy a zkorumpovanými kolegy. Já jsem jim celkem fandil i nějaké to napětí jsem si užil a hrozně jsem jim přál, aby do skutečného světa zavítalo i trochu toho pohádkového optimismu a oni uhráli alespoň remízu. Za mne zkrátka nikdy není dost filmů o tom, co nám naše demokratická média ve jménu vyšších zájmů raději nesdělují. ()

herr_carter

Tak jo - a je tu další film z kategorie "non-mainstream", o kterých se dovídám jenom díky zdejšímu profilu a kolonce "oblíbení uživatelé". Přitom veliká-převeliká škoda, tento film, pokud bys se totiž dostal do podvědomí inteligentního dospělého (širšího) publika, musel by být podle mě doceněn daleko víc, než-li současných, mizerných 64 % ! Vezměte v úvahu i to, že nenávidím herečku Rebeccu Hall, ale i tak jsem musel za 4*. Bylo to vážně napínavý, pár much to mělo, ale obecně hodně zajímavý pohled do tahanic v britské tajné službě................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Radek99

Někde mezi soudním dramatem a politickým thrillerem tentokrát ukotvuje svůj čtvrtý celovečerní film britský režisér John Crowley, je to sice jeho zatím film nejslabší, ale i přesto si své nesporné kvality má. Tyhle paranoidní thrillery točí většinou Američané a je celkem nezvyklé sledovat, jak dystopická vize reality zachvacuje členskou zemi EU, ale kdo ví, třeba se něco takového děje i u nás... Zajímavý obsah, ovšem tentokráte jen průměrná forma, oproti tak výtvarně cizelovanému filmu, jakým byl třeba Boy A, se Crowley propadá téměř do hlubin televizního průměru, tak moc televizní look Uzavřený kruh má. Celý film vypadá spíš jako typický televizní BBC projekt, schází mu rozměr snímku určeného pro filmové plátno. Tomu odpovídá velmi fádní a stereotypní mizanscéna. Naštěstí se něco originálního podařilo dostat do filmu už ve fázi scénáře, myslím třeba ten koncept paralelně probíhajících vyšetřování dvou hlavních advokátů, oddělený v příběhu, tím že mají zakázáno se stýkat, což řazením záběrů těsně za sebe vytváří zajímavý efekt sledování dvou paralelních dějů v jeden moment a vytváření napětí. ()

Figu

Nevím jestli šlo o nějaký napínavý thriller, ale určitě vím, že se nám to pěkně všechno zamotalo a zamíchalo dokupy a děj diváka táhne na všechny strany a přitom nikam. Bana i Hallová odvedli dobrou práci, ovšem jelikož šlo o kruh s přídavným jménem uzavřený, bylo od začátku vše jasné. Prostě není jiné východisko než... Ale na to se podívejte sami. 60% ()