Americká nezávislá komedie BROUK vypráví o tom, jak může smrt obyčejného hmyzu ovlivnit chod světa. Všední situace dokáže odstartovat řetězovou reakci, která změní osudy všech postav této bizarní komedie. Například: manželka v reakci na rozzlobeného muže vyhodí upečené kuře z okna činžáku přímo do popelnice, kde ho najde děvče se zoufalou chutí po kuřecím masíčku, která právě odešla s prázdnou z čínského bistra, jehož zoufale čistotný majitel pronásledovaný hygieniky nakonec nečekaně skončí v nemocnici (oficiálny text distribútora)

tragos

Rozjezd dobrý, jenže po něm nepřichází nic nového, neustále se opakují "náhodné" situace, které, stejně jako byly na začátku spuštěny jediným broukem, končí na konci jediným ***. Film nabízí spoustu netradičních postaviček a lidských osudů, ale v okamžiku, kdy začne být některá z postav opravdu zajímavá, skočí děj někam úplně jinam a zpět už se nevrátí. Jakoby scénárista nevěděl, jak dohrát slibně rozehrané partie. Především proto a kvůli nijakému konci 5/10. ()

Dement

Příjemně obyčejná komedie o provázanosti lidských osudů, malinko připomínající oskarový snímek Crash i když bez rasového podtextu. ()

Barak

Hoďte šišku do trávy, vyčůrejte se na sloup, přeběhněte ulici.. v tomto případě však zašlápněte brouka ;) Poté, co nás přivítají pěkné barevné titulky, se spustí opravdu podivný sled událostí, když vidíme, jak nějaký klučina zašlápne brouka (švába nebo něco takového). Scénárista se podle všeho hodně zapotil, protože ve filmu je strašně moc postav a strašně moc situací, které onen zašlápnutý brouk ovlivnil. Místo aby se zaměřil jen na pár lidí a nějak více nás s nimi seznámil, tak nám sevíruje více a více bizarních výjevů. Od postav skáčeme od jedné k druhé, tudíž to vyžaduje velkou pozornost z naší strany, jinak se "lehce" ztratíme. Myslím ale, že od tohohle oči jen tak neodtrhnete, protože komických situací tam je spousta - hlavně v druhé půli jsem se smál ještě o něco víc než v té první - a celý ten nápad, udělat film na toto téma, už je sám o sobě zajímavý. Hodně scénáristických nápadů, vtipných scén atd., to všechno tvoří příjemnou oddechovou komedii, u které však musíte dávat pozor.... ()

VerteX

Velice nadprumerna komedie vychazejici ze sledu udalosti zpusobenych jednim zaslapnutim prachsprosteho svaba. Pekne zpracovany namet, kde si asi scenarista dal hodne prace se spojenim zivotu nekolika lidi... Zaver, kdy vsichni sedi v letadle na Havaj nenapadne paroduje typicke americke "rodinne" komedie. Uz se tesim, az prijde film v srpnu do kin :-) ()

bono22vox

Efekt motýlých křídel byl debutujícími režisery změněn na efekt rozšlápnutých krovek... bohužel... Donekonečna natahovaný sled chatrných oslích můstků - a skoro nic mezi nimi... necelé tři hvězdičky ()

Holly_Wood

Tahle nezávislá komedie je nezávislá leda tak, co se produkčních podmínek týče. Nic nového se nedozvíte. Prostě jen vizuálně rádoby atraktivní puzzle příhod. A že se to všechno stalo kvůli broukovi? Prostě jen další "originální" způsob oslovení diváka. Rozšláplý brouk v hlavní roli? Kdož máte rádi teenagerovské komedie a máte chuť na odpočinkový "úlet" se na to asi chytnete. Barevné je to dost. ()

nula87

Vcelku zajímavá a místy i vtipná skládanka pracující s efektem "mávnutí motýlích křídel", v tomto případě zašlápnutí brouka. ()

Pitryx

Dobré to bylo, pobavilo, ale něco tomu scházelo. Především napětí. Dobré jet dvakrát. Já musel, protože jsem některé věci nepobral, a ten před závěr už vůbec ne. Tam asi to vysvětlení být mělo. ()

Honzus

Silný příběh, hlubokomyslné úvahy a propracované charaktery. Tak přesně to v Broukovi nehledejte. Tahle blbinka nám jen ukazuje, jak dokáže zdánlivě bezvýznamná maličkost ovlivnit chod našeho života, a přestože návaznost jednotlivých situací zde občas dost skřípe a působí místy trochu křečovitě, stojí Brouk už za ten vtipný nápad a za to, že si na nic nehraje, za pozornost. ()

solisoli

Asi to komédia nebola. Skôr pre kuchárky, ktoré sa pri varení veľmi nudia, pravá prechádzka americkou ružovou záhradou. Bezduchá paródia na komédiu ktorá, ako začala, tak aj skončila, bez žiadnej logiky, tobôž bez nejakej tej srandy. Na srandu boli akurát scenár a réžia. Čo dodať viac. Ťažká otázka, ale ľahká odpoveď. Nie je možné tento nezmysel nikde zaradiť. Niekedy aj to má svoj stupeň umenia. ()

Diazbros

Film je zábavný, zaujímavý, dokáže pobaviť diváka, vysvetliť čo je to karma a ukáže, že osud nechodí po horách, ale po ľuďoch. Drobné príbehy utvárajú mozaiku, ktorú je zaujímavé sledovať, no nedodáva dostatok priestoru postavám. Tie oplývajú zvyčajne iba jednou alebo dvoma vlastnosťami, ktoré sú zveličené. Každá postava sa na chvíľu stane nositeľom deja, (niektoré opakovane, niektoré iba raz) aby sa na konci ich osudy spojili. Chlapec, ktorý na začiatku spustil sled udalostí, dej filmu aj ukončuje, nemôžem však tvrdiť že dej zostáva uzavretý. Koncu podľa mňa stále niečo chýba, preto iba 4*. ()

VUCAKO

Pěkný kauzální propletenec, který vás donutí udržet pozornost.. Nebo si to budete muset pustit ještě jednou! Mnohé události jsou předvídatelné, ale autorům se podařilo hezky to všechno do sebe zapojit, to vás potěší. A taky příjemný konec, kdy to teprve zaklapne. ()

potapka02

Brouk je úžasné dějové lepidlo, Jamie Kennedy nasazuje celému filmu korunu. Finále je sice tak na tři hvězdičky, ale nápad tady jednu určitě přidá. ()

Bohulib

Zašlápnutí brouka vás může dostat do vězení kvůli teroristickým výhrůžkám. Nevěříte? Tak se mrkněte na tenhle film. ()

revere

Jako když hráči sází na stůl karty jednu za druhou, čtyřikrát otočí balíček a někdy nesou tak rychle, že nestíháte vnímat souvislosti. Takže ani nevím, jestli ten Bug má nějaký "bug". Komu ale tohle připadá jako komedie, má pro mne dost podivný smysl pro humor. ()

Mezerník

Mírně nadprůměrný "studentský" snímek, který jen horko těžko drží pohromadě. Oproti ostatním skládačkovým příběhům je tam až příliš mnoho postav, některé navíc dost podobné (půlku filmu jsem měl dost problém od sebe některé hrdiny rozlišit :-) Načaté motivy nejsou dokončeny (např. odpor k dětem) - což možná měl být úmysl (sledovat sled událostí od zašlápnutí brouka), ale patrné to není... ()

spawn87

Tak tady jsem se opravdu pobavil. Pekne promysleny pribeh, jaky dopad muze mit jedina situace na zivoty dalsich lidi. Smekam pred scenaristy a i pred herci, jak pekne se vzili do svych roli. Tohle urcite jeste nekdy skouknu. ()