Americká nezávislá komedie BROUK vypráví o tom, jak může smrt obyčejného hmyzu ovlivnit chod světa. Všední situace dokáže odstartovat řetězovou reakci, která změní osudy všech postav této bizarní komedie. Například: manželka v reakci na rozzlobeného muže vyhodí upečené kuře z okna činžáku přímo do popelnice, kde ho najde děvče se zoufalou chutí po kuřecím masíčku, která právě odešla s prázdnou z čínského bistra, jehož zoufale čistotný majitel pronásledovaný hygieniky nakonec nečekaně skončí v nemocnici (oficiálny text distribútora)

ravenir

Nelogické reakce a situace, nesmyslné dialogy, herci (nebo spíš neherci), kterí buď neumí hrát nebo přehrávají (hlavně Cox je příšerný), velké očekávání se změnilo na katastrofu ;) ()

Koryntos

Hezký relaxační filmek, který jsem viděla už podruhé, ale zapomněla jsem o co tam tehdy šlo. Můžu ho směle zařadit, do oblíbených filmků, někam poblíž Samotářů. Po dlouhé době konečně normální pohodový film, oproti tomu jaká psycha poslední dobou sleduji. ()

Nepi

Nezávislý malý snímek, který se vůbec netváří jak na první pohled vypadá. Jde o skvěle vykonsruovaný film, kde se osudy lidí proplétají a nakonec tvoří jeden filmový příběh. Něco jako nám ukázal snímek Crash. ()

U.Tarare

Bylo by to fajn, kdyby tam návaznost jednotlivých příběhů na rozšlápnutého brouka byla tak nějak líp provedená. Pointa s Havajem mi tam vyloženě neseděla a působila na mě jako lacinej kýč, kterej je do filmu vecpanej jen proto, aby se film dal nějak kulantně ukončit. Netvrdím, že film je špatnej, ovšem postupem času se z toho vytrácelo to počáteční kouzlo spojitosti událostí a začalo mě to nudit. ()

navorski

Tahle nezávislá komedie je nezávislá leda tak, co se produkčních podmínek týče. Nic nového se nedozvíte. Prostě jen vizuálně rádoby atraktivní puzzle příhod. A že se to všechno stalo kvůli broukovi? Prostě jen další "originální" způsob oslovení diváka. Rozšláplý brouk v hlavní roli? Kdož máte rádi teenagerovské komedie a máte chuť na odpočinkový "úlet" se na to asi chytnete. Barevné je to dost. ()

venca163

Note to myself: Zašlapávej brouky! John C. Lynche mam rád z Farga a i tady byl skvělej. I když paradoxně zrovna některý scény s nim (pokutování) zosobňují jedinou výtku, co k Broukovi mam - někdy je ta sranda moc nucená =). Zbytek ovšem plyne s grácií, propojování příběhů (navazování scén) někdo setsakramentsky chytře promyslel. K postavení tohohle filmu na vyvýšený piedestal chybí snad jen dotažení některých postav (tedy minipříběhů), vyhození postavy policistky a možná rázovitější soundtrack. Což vlastně není tak málo =). (75%) ()

darwin

Velmi pohodový filmek, přesně v duchu Amerického nezávislého léta. Na takové filmy bych se mohl dívat celé prázdniny. :) ()

klukluka

Malý, ale celkem milý. Tvrzení, že něco odstartovala smrt brouka, je nadnesený, v podstatě nic se tady nestalo. Působilo to civilně, se skutečným životem a lidmi z masa a kostí to ale mělo společného pramálo. Pohádka nejen o hezkých věcech. ()

BlueZero

Zašliapnutie chrobáka spôsobí zmenu v životoch viacerých ľudí, niektorým k lepšiemu, niekrorým v horšiemu. Je to celkom zaujímvaý nápar, ale žiať je to silne vykonštuované. Napriek tomu na B-čkový film to bolo celkom dobré. ()

Tery16

Pustila jsem si tenhle film, abych se trochu odreagovala a zahnala špatnou náladu. A příjemně mě překvapil. Celou dobu mi nezmizel směv ze tváře a po těch 86 minutách jsem úplně zapomněla, proč jsem se vlastně předtím cítila tak mizerně. Čekala jsem další takový malý filmeček, který potěší, ale brzy vyšumí. Jenže těch několik osudů, které se lehce proplétají a zas rozplétají, se mi opravdu zalíbilo. ()

cab

Jestli mel film navodit divnou atmosferu ovlivnenou bizarnimi postavickami a jejich pribehy do kterych se nejak primotavava umirajici havet v podobe hmyzu, tak ok, ale jestli byl umysl jiny, tak nebyl zachycen a ani pochopen. 60% ()

Hopper

Mierne nadpriemerná komédia, tak za 70 %, ktorá sleduje reťaz udalostí od zašlapnutia chrobáka až po.... Niektoré momenty sú naozaj skvostné, niekde si scenárista až príliš vypomáhal "oslími mostíkmi". Herci sa striedajú niekedy tak rýchlo, až môže byť problém si ich správne identifikovať, napriek tomu sa mi počas celého filmu podarilo dostať do takej správnej, pohodovej atmosféry, pre ktorú dávam hodnotenie o trochu lepšie, než by možno bolo nevyhnutné. ()

Mleako

Velmi příjemná komorní komedie, vyprávějící o tom, co všechno může způsobit nevinné zašlápnutí jednoho švába.Bránici vám nejspíš trhat nebude, ale potutlený úsměv z tváře nesejmete. ()

Schuldiner

Jak tohle hodnotit vlastně ani nevim... Dvě je málo, tři jsou asi moc. Možná moc přeplácaný, překombinovaný a dovedený do extrému. Ale jestli ten extrém právě neni onou zamejšlenou zábavou a zároveň podnětem k zamyšlení. Těžko říct. Rozhodně jsem se nenudil, ale žádnej bombovej úlet to taky neni. Řekl bych, že se jedná o naprostou a nenáročnou oddechovku. Ale komedie to neni. Spíš takový absolutně nezávadný, poklidný, oddychový dramíčko. Náhoda je blbec a taky občas neskutečně kouzelná, už mnohokrát v životě jsem se o tom přesvědčil. Ale jo, tak já tomu dám 3*, i když bych dal nejradši 2,5... --- 50% ()

bobstock

Někdo tomu říká předem daný osud, někdo náhoda, někdo kauzalita, bez které svět nefunguje. Tvůrci Manfredi a Hay si vzali přesně tohle téma na paškál. Každý, který se dokázal v dnešním světě na chvíli zastavit a pozorovat dění svoje či ostatních z jistého časového nadhledu, jsi také dokáže sám vyvodit spousty zajímavých situací vedoucí zákonitě právě zde na toto místo nebo situaci, ve které se právě ocitl. Pozor, každý ale může ovlivnit svůj osud, podle toho čemu věříte, ale který popravdě už někdo dávno před vámi rozjel a zde v tomto případě se tvůrci rozhodli začít rozmázlým švábem. Lehká komedie plná zajímavých postaviček a situací, která příjemně alternuje realitu každodenního života kdekoliv na světě. 75% ()

Phillo

Tak geniálny námet, ktorý si pýtal lepšie sfilmovanie, nie len komornú prehliadku absurdných životných situácií, ktorých pravdepodobnosť je nepríjemne nízka. Žiadalo si to niečo na spôsob Iňaritu, no zostáva len pri slušnom nezávislom spracovaní s otravnou kamerou. Očakával som, že si tento film zapamätám na dlhšie, lebo taký námet tu už vážne dlho nebol. Avšak nič zapamätateľné tam nebolo a aj s tým chrobákom sa to viazalo len okrajovo.55% ()

ddf76

Prijemny odpocinkovy film o rade nahod v jednom meste. Dost jsem se bavil :). Scenarista tohodle snimku mel hodne dobrou predstavivost. ()

Dr.Brown

Tento film mne zaujal po prvních pár minutách, je vněm ukázáno, jak náhody působí na náš život a jak mi působíme na své okolí. Díky velkému množství různých příběhů, vás udržuje v celkovém obraze a neustále bdělé. To co rozhodně potěší je niť osudů, která se na začátku rozplétá proplétá se a na konci filmu se spojuje opět. ()