Americká nezávislá komedie BROUK vypráví o tom, jak může smrt obyčejného hmyzu ovlivnit chod světa. Všední situace dokáže odstartovat řetězovou reakci, která změní osudy všech postav této bizarní komedie. Například: manželka v reakci na rozzlobeného muže vyhodí upečené kuře z okna činžáku přímo do popelnice, kde ho najde děvče se zoufalou chutí po kuřecím masíčku, která právě odešla s prázdnou z čínského bistra, jehož zoufale čistotný majitel pronásledovaný hygieniky nakonec nečekaně skončí v nemocnici (oficiálny text distribútora)

Happens

Kauzalita - příčin a následek, kvalitní námět, zpracování je také spíš lepší, nicméně to stáhlo tu jednu hvězdičku na čtyři. Hledat chyby u druhých a nepozastavit se nad tím, co jsem já mohl způsobit tím, že se stala tato situace. Rozhodně shlédnout, může být zdrojem jiné úrovně uvažování: co se stane, když nastoupím do výtahu, co se stane, když půjdu po schodech? ()

honajz

Nápad je to originální, líbí se mi, jenže... Vadí mi, že některé situace nejsou logickým vyústěním situace výchozí (zašlápnutí brouka - roztrhání pokuty - ucpání odpadu - odchod pro zvon - a nic, zde např. návaznost končí, ale přidá se jiná linie, s touto nesouvisející; podobně vozíčkář, čepice, vyhozené kuře, cítím tam to nucení k návaznosti, jež je zde ale velice chabá a příliš nahodilá. Některé situace, ať by se staly tak, jak se staly, nebo ne, neměly by vliv.), a vadí mi také, že se jde po několika liniích, a ne stále té jedné prvotní příčině. Navíc tahle hříčka už kolem 25. minuty začne poněkud nudit a člověk se dál dívá jen ze setrvačnosti, jak to skončí. Viděl jsem film dvakrát a po pěti letech od prvního zhlédnutí jsem si pamatoval jen jisté scény, ale celkově mi film kromě té roztahané hříčky vlastně nic nedal. (Btw, nejvíc líto mi bylo mechanika, který všechny kolem sebe zachraňoval, ale sám na to vždy doplatil. Asi karma.) ()

kajda.l

Další z dlouhé řady amerických nezávislých snímků, kde divní lidé dělají podivné věci a celé se to tváří děsně sofistikovaně a logicky. Většinou nemám problém se svérázností a motivacemi postav v podobných filmech, ale to s čím na mě přišel Brouk je příliš velká pakárna a snůška nesmyslů. Patrně jsem ignorant, ale pro takto vystavěný film nemám pochopení. Nepamatuji se, kdy naposled jsem viděl nudnější a povrchnější snímek. 20% ()

codeas

Škoda, na tento film jsem se hodně těšil,ale očekával jsem daleko více. Prvotní reference bylo, že film má dobře zvládnutou kameramanskou část - ta ničim neohormí ani ničím neurazí. Nakonec tedy vše vynahrazuje příběh, který ke konci má nulový potenciál. Jak na začátku se hodně dobře rozjel, na konci velmi rychle a špatně skončí - nemyslim děj,ale dramaturgickou část. ()

argenson

"Nešahej na ty peníze, jeho brácha měl rakovinu." Nevyhledávám tenhle styl nezávislých filmů, potažmo smutné komedie a americkou produkci celkově, ale tohle mě docela bavilo. I když jsem stoupencem spíše čitelnějšího humoru než těchhle hříček, kdy je smích založenej na tragédii někoho druhého. Tragédií většího i menšího kalibru, ovšem výše zmíněnou hlášku si budu pamatovat dlouho. ()

Torision

Nízkorozpočtové, s neznámými herci, nijak třeskutě legrační. Přesto musím říct - skvělé. Očividnej focus filmu byl dát člověku "brouka" do hlavy a pořádně ho donutit popřemýšlet si po nocích o tom, jak mohl dopadnout, kdyby.... a aspoň u mě se mu to povedlo. Oceňuju to, že se scénaristi snažili zapojit co nejvíc postav a propojit jejich životy a i díky tomu jsem se těšil na každou další scénu, co se stane a jak se věci vyvinou. A i když žádnej z herců nedostal příliš prostoru, dokázal jsem si k nim najít ne/sympatie. Nejlepší postava byl pro mě John Carroll Lynch dostávající v jednom kuse pokuty od tý samý policistky, toho mi bylo prostě líto. Víc takovejhle filmů! ()

PauloZ

Z prvu opravdu jedinečně stavěný příběh "jednotlivé skeče" různých postav, které jsou odstartovány jediným rozhodnutím malého kluka. Tím začíná opravdu různorodá až bizarní lavina ovlivňování životních situací navzájem. Jenže postupně zjišťujete jak strašně náhodné to je, a že to vlastně snad vůbec nikam nesměřuje. Sledování příběhů postav mě bavilo, ale s přehoupnutím přes polovinu stopáže se to místy vleče, vytrácí se ta atraktivnost a v podstatě nijaký závěr mě celkem zklamal. Souhlasím s tím, že to má jistou pravdu, protože svět je plný okolností, které nám takhle mění život, aniž bychom to vnímali. Bug je příjemná jednohubka. Nic víc, nic míň. ()

Philippa

Před koncem jsme měla takovej ten přiblble milej výraz ve tváři. Blížila se závěrečná "pointa" ...........to už se tvář proměnila v takovou tu neurčitou grimasu..... no ,ale vlastně proč ne? ()

Cimr

Tenhle film ve skutečnosti nemá 86 minut, ale 172, protože když si ho nepustíte minimálně dvakrát za sebou, tak nepochytáte víc než polovinu drobností a to je velká škoda. Čtyři hvězdy dávám proto, že se film zabývá tím, co mě osobně poslední dobou dost zajímá. Všechno souvisí se vším - není tohle na světě právě to krásné a zároveň to děsivé? Víte, že když se dejme tomu rozhodujete, zda žvýkačku vyplyvnout na chodník nebo do koše, tak tím možná rozhodujete o něčí smrti? Úplně se bojím tenhle komentář odeslat... ()

ladko

Príjemný, zaujímavý a vtipný filmový počin. Námet je vynikajúci(niečo podobné ako v Butterfly effect-len spracované z tej humornej stránky a bez cestovania v čase) a herci neopozeraní. Ku koncu filmu som sa pristihol, že sa vlastne celý čas usmievam ako idiot-fakt sa na to veľmi príjemne pozerá. Jediné, čo mi trochu vadilo, bolo príliš veľa postáv(niekedy namontované do príbehu akoby nasilu) a roztrieštený príbeh. Na konci ale všetko do seba krásne zapadne. A ako bonus tu hrá aj Bellick z Prison breaku milujúceho otca-aj keď len minútu/dva. ()

Kubick

Téma provázanosti osudů se nedá nikdy vyčerpat. Člověk kolikrát žasne, co mu život dokáže přichystat, co mu postaví do cesty a co mu ulehčí. Někdy z toho vznikne komediální podívaná, někdy je spíše člověku do breku a někdy můžeme shlédnout vyváženou porci obou pocitů jako právě v tomto filmu. ()

ABLABLABLA

Hned na úvod mě uchvátily skvělé titulky jako diagram. Hlavní heslo tohoto snímku? Vše na sebe navazuje. Z tohoto snímku jsem si vyvodila novou teorie. Brouk je vlastně něco jako motýl. Když zašlápnete motýla, tak snad všichni ví co se stane. Pokud ne, tak zde a zde a zde a tady jsou nahodilé příklady (vážně, těch snímku jsou kvanta). No a brouk je vlastně něco jako motýl ale v přítomnosti a budoucnosti. Takže když šlápnete na brouka, spustí se lavina na sebe navazujících a ovlivňujících se událostí v současné a budoucí době, vlastně něco jako ten diagram na začátku. A aby to bylo všecko hezky zaonačené a zabalené, tak ten klučina, co to spustil na začátku zašlápnutím brouka, to na konci i ukončí zavěšením telefonu s maminkou letécím na Havaj. P.S. Ehm to jako kdyby nějaký nezkušený technik dal do motoru letadla špatnou součástku, tak tím ohrozí životy všech na palubě? Doteď jsem se nikdy nebála letět... možná se ale bát začnu. ()

anniehall

Dost možná, že i 4,5*. Alespoň ze začátku se to tváří jako lehká, mírně absurdní komedie, která se skládá z náhodných střípků mozaiky. Vše začne zašlápnutím jednoho obyčejného brouka a pak to jede. Jedna událost uvozuje další, někdy v přímé, někdy nepřímé souvislosti. A jak to na začátku vypadá lehounce a skoro odpočinkově, tak čím více se s opakujícími figurami potkáváme a čím více se blížíme ke konci filmu, tím více mi tuhne úsměv na rtech. Aneb co dokáže v životě člověka udělat zdánlivě nepodstatná maličkost a kam vás může posunout. Máme právo zahrávat si a ovlivňovat (ač třeba nevědomě) s životy těch druhých? Existuje osud a můžeme mu věřit? Co je v našich obyčejných životech důležité? Stojí za to žít? Docela dost otázek na zdánlivě lehkou komedii, že? ()

italka63

Příjemný odpočinkový film, který mě mile pobavil a místy i dojmul, protože i skrze množství postav jste neztratili nit toho nazírání, kdy si říkáte, to snad ne, jak to do sebe krásně zapadá a všechno to začalo na ulici tím,že jeden chlapec rozšlápl švába, malíř ho nakreslil, rozčilená žena vyhodila vzteky nádherně upečené a načančané kuře z okna, protože ty zapíchnuté deštníčky v něm muži vadily, to kuře spadlo na kupu igelitových pytlů v kontejneru, okolo šla hladová mladá žena, které to tak vonělo, že neodolala, utrhla, ale pacičkou ji drbla černá kočka, že chce taky, tak na ni dupla, ta se lekla, přejelo ji auto, ale na tu číču už čekali doma mladí manželé, Micka měla narozeniny...a tak dál a dál a vy jen zíráte, jak všechno v životě souvisí se vším.Takové pohlazení. ()

Kaluž

Taková ta příjemná oddechová parádička, která by se svého času vyjímala v televizním pásmu amerického nezávislého léta. Řetězově navazující narativ dovedený do absurdně vtipných situací. ()

ja.rebel

Nádherná komedie o tom, že všechno souvisí se vším a náhoda je opravdu blbec. Narodili jste se jako smolaři? Patrně z toho nevyrostete a dobro Vám jen těžko někdo dobrem oplatí. Tohle fakt musíte vidět. ()

Mairiel

Tento film mě velmi zasáhl. I když samozřejmě po výtvarné stránce není tak dobrý, přirovnala bych ho k Amélii z Montmartru. I když se zdá velmi složitý, našla jsem si ten svůj hlavní děj v příběhu chlapíka, který dostával neustále pokuty za špatné parkování. Byl to člověk, který se snažil učinit svět lepším a dostalo se mu za to po zásluze odplaty v šikaně od stále stejné policistky.. Plyne z toho ale ponaučení, že i když si to možná neuvědomujeme, všechno strašné co se nám děje může mít nějaký vyšší význam. (Já vím, je to jenom fiktivní film, některé přechody a souvislosti jsou hodně přitažené za vlasy, ale to poselství mě nějak dostalo...) ()