Kšeft na jeden den

• Veľká Británia The Liability

Devatenáctiletý Adam souhlasí, že bude jeden den šoférem problémového partnera své matky, což ho uvrhne na 24 hodin do děsivého světa vražd, sexuálního průmyslu a pomsty ve společnosti stárnoucího nájemného vraha Roye. Když jednoho dne Adam nabourá drahé auto svého gangsterského otčíma, je donucen si tento přečin odpracovat jako řidič profesionálního zabijáka Roye, což se jeví jako jednoduchý úkol. Zatímco se Roy zoufale snaží uniknout ze světa vražd, z Adama se stává nadšený a nadějný zabiják. Dvojice se vydává na jízdu, která končí kdesi hluboko v lesích, daleko od domova. Roy nemilosrdně vyřídí oběť a následně dvojice zjistí, že byla chycena při činu. Mladá tajemná dívka se stane svědkyní vraždy a jak praví profesionální čest – i ona musí být odpravena. Zatímco se ti dva domlouvají, jak ji zabijí, svědkyně prchá i s důkazem. A začíná hra na kočku a myš, která nakonec odhaluje smrtící motivace Adamova otčíma a skutečnou identitu svědkyně, jenž se chce gangsterům pomstít. (oficiálny text distribútora)

MontyBrogan

Tim Roth v role jedného z najnemožnejších nájomných vrahov a navyše tváriaci sa maximálne seriózne a autoritatívne takmer ako The Wolf z Pulp Fiction. A prečo bol taký nešikovný? Aby mali ako vzniknúť situácie ktoré tvorili dej, čiže maximálne prvoplánové a miestami aj na úkor logiky. Scenáristické zlyhanie imho. A čo by som vyzdvihol? Jedine ak, že celé to má celkom atmosféru a Talulah Riley je dosť sexy, ale rovnako plochá postava ako všetky ostatné (tým nemyslím jej hrudník). Neviem ako sa to bude ďalej vyvíjať s hodnotením tohto filmu ale predpokladám, že keby nemal Tima Rotha, bolo by asi o 20% nižšie a film by ostal nepovšimnutý, čo zatiaľ v podstate aj je. A teda mrzí ma to, ale vôbec ma to nemrzí... ()

emma53

Tak jsem celou dobu přemýšlela, jestli se mám smát a nebo to brát vážně. To druhé jsem vyloučila, to není možné. Nicméně jsem se celou dobu bavila právě tou rozporuplností a dívala jsem se na kluky s nadhledem diváka, který se přesto báječně bavil. Bylo to všechno postavené na hlavu, napsané někde za jízdy ve vlaku a troufám si napsat, že bych to možná taky zvládla a nebo to bylo tak geniální? :-) Tudíž jsem se dívala z části na drama, z části na komedii, z části na horor, z části na thriller a celé to bylo semleté bajlajfik. Já se celkem bavila a čekala na každou další nemožnou scénu docela s nadšením naivního diváka a nebo také ne, jen jsem se zkrátka bavila a jak píše hellstruck, jako ulítlá jednohubka to bylo celkem fajn. A navíc já mám Tima ráda, takže mu tu jednu hvězdičku přihodím... ()

Morholt

Když máte dobrej casting, nějaká ta díra ve scénáři se snadno ztratí. A to je přesně případ Liability. Sice jsem občas zatápal, ale herci mi na to dali zapomenout. Zejména dvojka Roth-O´Connell mě bavil svým vzájemným doplňováním. Talulah Riley tomu dodala ten potřebnej ženskej šmrnc a závěrečnej výstup Petera Mullana stál taky za to. Suma sumárum solidní, lehce komediální thriller, kterej zachovává zvyklosti a atmosféru, kvůli kterejm mám britský gangsterky tak rak rád. 70% ()

Radko

Variácia rozprávky o zlej macoche, ktorá dáva nevlastnej dcére úlohy, zabezpečujúce jej trvalý odchod zo života. Situácia sa však zvyčajne vyvŕbi tak, že namiesto smrti dcérka nájde lásku a zlá macocha končí na druhom svete. Modifikácia je tentokrát v tom, že macochu nahrádza matkin partner a v úlohe nehodnej dcérky sa objavuje neveľmi schopný syn. Zvyšok je rovnaký. Rozprávka ale raz začas neuškodí: 41%. ()

kinghome

Miluju Britské Thrillery! Žádné sraní s postavama a vždy se u toho i dobře zasměju. Jack O'Connell je herec, které ho jsem dlouho hledal. Takovej ten hajzl už od pohledu, ale když koukáte na filmy s ním, tak vás vždycky rozesměje. K němu se ta postava blba nebo nějakýho hajzla vážně hodí. Abych to shrnul, tak film má úžasné herecké obsazení a dobrou zápletku. Najde se tu i pár zvratů, takže naprostá spokojenost. Plus je také to, že film strašně rychle uteče. Ani chvíli jsem se nenudil a dvojice Roth a O'Connell je luxusní. No a pak tu byla ještě Talulah. Takové debilní jméno, ale byla tak krásná. Strašně jsem jí fandil. Mám nutkání dát plný počet, ale je pravda, že to byl spíš takovej popkorňák, tak to nechám na silnější 4. ()

• V 19. minutě, kdy si Roy (Tim Roth) zapaluje doutník, je při vyndání z kufříku zřetelně vidět, že je zarovnáný a čistý, ale při dalším záběru zapalování je doutník již ohořelý. (Twyer)