Kšeft na jeden den

• Veľká Británia The Liability

Devatenáctiletý Adam souhlasí, že bude jeden den šoférem problémového partnera své matky, což ho uvrhne na 24 hodin do děsivého světa vražd, sexuálního průmyslu a pomsty ve společnosti stárnoucího nájemného vraha Roye. Když jednoho dne Adam nabourá drahé auto svého gangsterského otčíma, je donucen si tento přečin odpracovat jako řidič profesionálního zabijáka Roye, což se jeví jako jednoduchý úkol. Zatímco se Roy zoufale snaží uniknout ze světa vražd, z Adama se stává nadšený a nadějný zabiják. Dvojice se vydává na jízdu, která končí kdesi hluboko v lesích, daleko od domova. Roy nemilosrdně vyřídí oběť a následně dvojice zjistí, že byla chycena při činu. Mladá tajemná dívka se stane svědkyní vraždy a jak praví profesionální čest – i ona musí být odpravena. Zatímco se ti dva domlouvají, jak ji zabijí, svědkyně prchá i s důkazem. A začíná hra na kočku a myš, která nakonec odhaluje smrtící motivace Adamova otčíma a skutečnou identitu svědkyně, jenž se chce gangsterům pomstít. (oficiálny text distribútora)

hellstruck

Britský thriller s komediálním Jackem O'Connellem. Je to vážně docela ujeté a přitažené za vlasy, ale mělo to spád, příběh je velice originální a nuda to rozhodně nebyla. Stopáž je tak akorát. Nutno podotknout, že nejzábavnější je na tom všem asi "chemie" mezi O'Connellem a Rothem, ty dva mě vážně bavilo sledovat. Některé scény hraničí s komedií, což je ohromné plus, atmosféra je (navzdory tématu) dost uvolněná a žádné nechutné / krvavé orgie se nekonaly. Z celku nejsem vyloženě nadšená, ale jako taková jednohubka je to dobré. ()

honajz

Popravdě řečeno, mít takhle vypatlaného potomka, asi taky udělám to, co ten otčím. Celé je to zdlouhavá nuda a fakt netuším, jak tu mnozí píšou, co myslí výrazy jako "svižně vodsejpá", "má grády", "charismatická chemie" apod. Vždyť skoro půl hodiny trvalo, než ten kluk se poprvé setkal s tím nájemným zabijákem. Další půlhodina se odehraje v lese, pak čtvrthodinka keců v továrně a posledních deset minut v baráku a před barákem. A skončí to vlastně nijak, protože stejně nevíme, kde ta ségra je ani co se jí stalo nebo nestalo, hlavní záporák se ani moc nebrání a vůbec je to celé laciné, bez nápadu - a pro mne i bez vtipu, i když Tim Roth je skvělý. Abych nezapomněl, té pohádce, jak se sexy holka zamiluje do nemotorného, pitomého a zcela neschopného mladíka, který se celou dobu tváří jako reinkarnace raného Jima Carreyho, t taky nevěřím. A o logice děje tady už nemá vůbec smysl povídat. ()

Morholt

Když máte dobrej casting, nějaká ta díra ve scénáři se snadno ztratí. A to je přesně případ Liability. Sice jsem občas zatápal, ale herci mi na to dali zapomenout. Zejména dvojka Roth-O´Connell mě bavil svým vzájemným doplňováním. Talulah Riley tomu dodala ten potřebnej ženskej šmrnc a závěrečnej výstup Petera Mullana stál taky za to. Suma sumárum solidní, lehce komediální thriller, kterej zachovává zvyklosti a atmosféru, kvůli kterejm mám britský gangsterky tak rak rád. 70% ()

Fr

,,JEDEN CHLAP CO ZNÁM, POTŘEBUJE ŘIDIČE. MÁŠ ZÁJEM? … RŮZNÉ PRÁCE, RŮZNÁ AUTA“...... /// Nic většího, než malou gangsterku, která svižně vodsejpá i díky tomu, že to mezi těma dvěma (spratek a zabiják) funguje a film tak v žádným případě nenudí nečekejte. Příběh neřeší žádný vztahy, nepitvá se s kravinama, což je na druhou stranu někdy škoda, ale zase sází na postupnou zamotanost a vlastně i odpovídající stopáž. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bydlí se mnou spratek, co mu šukám mámu. 2.) Bydlím u drsňáka, co mně šuká mámu, a zdá se, že ho tak trochu seru. 3.) Thx za titule ,,Elanne“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

BOURQUE

V tajnosti som veril, že to bude akýsi „comeback“ môjho obľúbeného T. Rotha. V podstate sa to nenastalo. Síce samotný Roth nebol zlý, ale vďaka béčkovému príbehu a tzv. „shortcomings“ v práci režiséra sa z toho stáva snímok na jedno videnie. PS: T. Riley však vypadá „smrteľne“ sexy! Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

• V 19. minutě, kdy si Roy (Tim Roth) zapaluje doutník, je při vyndání z kufříku zřetelně vidět, že je zarovnáný a čistý, ale při dalším záběru zapalování je doutník již ohořelý. (Twyer)