Sherlock a Watsonová

• Česko Jak prosté (viac)
TV spot 3
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvorcovia:

Robert Doherty

Hudba:

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (viac)

Keď sa jeho úspešný, no zároveň tiež veľmi komplikovaný život v rodnom Londýne vďaka jeho drogovým excesom doslova rozsypal na prach, rozhodol sa výstredný Angličan Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller) začať odznova na, ľudovo povedané, druhom konci sveta – v New Yorku! Po absolvovaní nevyhnutnej odvykačky mu vrátiť sa späť do života pomáha nielen jeho nová práca zvláštneho poradcu newyorskej polície, pod vedením kapitána Tobiasa Gregsona (Aidan Quinn), s ktorým sa pozná už nejaký ten piatok, ale predovšetkým bývalá skvelá chirurgička, dnes životná koučka Dr. Joan Watsonová (Lucy Liu) – jeho pestúnka, domáca, bodyguardka a asistentka v jednom. Hoci Joan mala podľa pôvodných plánov Sherlockovho otca len dohliadať na jeho uzdravovanie a zabrániť jeho prípadnej recidíve, netrvá dlho a stane sa pre svojho klienta nenahraditeľnou spoločníčkou a prekvapivo i (teda obzvlášť pre Sherlocka) rovnocennou partnerkou vo vyšetrovaní jednotlivých prípadov. A je nepochybne len otázkou času, kedy si vďaka svojmu extravagantnému klientovi, šéfovi, spolubývajúcemu a partnerovi v jednom uvedomí, že ju jej nový život po jeho boku a spolupráca s políciou baví oveľa viac, než by kedy predpokladala. A že možno práve to je ten chýbajúci kúsok skladačky jej života, ktorý konečne zapadne na svoje miesto! (TV Markíza)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (37)

Sherlock a Watsonová (2012)

"Nehádám. Pozoruju. A když jsem zpozoroval, dedukuju." V zásadě nemám nic proti detektivům, kteří se přesouvají mezi kontinenty, takže mi Sherlock v USA nezpůsobil žádnou alergickou reakci na pokožce. Možná je to tím, že si občas poněkud škodolibě užívám prznění klasik, ale hlavně je pro mne důležité, jestli mě to baví. A tento Sherlock se v zábavnosti téměř vyrovná tomu anglickému, navíc má o hodně přitažlivějšího Watsona, takže hurá na padouchy, kteří neprozřetelně vraždí v době, kdy se detoxikovanému Sherlockovi nudí mozkové závity. ()

Season 1 (2012) (S01)

"Mám vztek, protože podezřelí došli. Aspoň prozatím. Tenhle se mi tak líbil." Egocentrický Sherlock mě v 1. sérii bavil, snaživá Watsonová mu to moc nekazila a kdyby byly všechny epizody tak dobré jako Tajný úkol nebo Příběh o památce, tak bych se zlobil jenom naoko. Sherlock by to samozřejmě poznal, Watsonová v závěru série taky a dokonce i kapitán Gregson by mohl mít podezření. ()

Pilotní díl (2012) (S01E01)

"Nehádám. Pozoruju. A když jsem zpozoroval, dedukuju." Seznámení s mozkovými závity Sherlocka na odvykačce mě hodně bavilo. Určitě víc než Dr. Watsonovou, ale ta mi nabídla také poměrně zásadní důvody pro sledování tohoto seriálu. Takže za mě to byl případ dostatečně zapeklitý i zábavný a Sherlockův závěrečný rozbor baseballu mě nadchnul. Nač se dívat na sportovní přenos, když vydedukovat výsledek je tak prosté? ()

Když jste spali (2012) (S01E02)

"Vaše pacientka? Její kóma je vskutku pravé." Skutečně, Holmesi? A nebyl jste v hypnóze, když jste takto dedukoval? Mě tedy detektivova sebehypnóza dost bavila, nález skříně taky a zamotanost motivací je přesně to, co od detektivky čekám. A tady jsem to dostal. ()

Predátor (2012) (S01E03)

"Nemá cenu zapírat. Prozradil Vás lis na citrony." Sherlock tentokrát válel pouze v okamžiku, kdy zrušil televizní přenos. Jinak moc nezlobil, málo provokoval a dokonce si chvíli nechal věšet bulíky za nos. Nicméně souhlasím s tím, že když se vyřeší případ, tak se má přidat v tempu myšlení. ()

Krysí závod (2012) (S01E04)

"Je to trochu trapné, ale řekl bych, že jste dobrý podezřelý." Tentokrát mě Sherlock potěšil tím, že má na bankéře stejný názor jako já - jsou to darebáci v obleku. Ještě lepší bylo, když jim bez uzardění naúčtoval dvanáctinásobek své neexistující obvyklé sazby. Navíc jsem se dozvěděl, jak vypadá typická lednice závisláka a to, že k přemýšlení je nejvhodnější mlátit basketbalovým míčem o zem. To budou mít sousedi radost. Jen ten pachatel se nechal na můj vkus nachytat moc jednoduše. ()

Menší zla (2012) (S01E05)

"Je mrtvý. Má mít strach o soukromí?" Včelař Sherlock se tentokrát vydal po stopě vražd v podání skvělého muže. Mě přitom nejvíc pobavily Sherlockovy zkoušky na mrtvolách, objevení první vraždy a zejména zmínky o sovětské Ukrajině. Jinak to byla jen rutina, kterou by kterýkoli známý Sherlock vyřešil i s teploměrem v zadku. ()

Riziko útěku (2012) (S01E06)

"Strýček Sam nemá moc rád lidi, co shazují letadla." Znuděný Sherlock, tentokrát v roli specialisty v oboru Deduktivní úsudek, zase jednou našel vraždu tam, kde by ji nikdo jiný nehledal. Mě bavilo, jak přechytračil letecké experty i jak měl zase pravdu ohledně svého otce, ale být Dr. Watsonovou, tak už bych mu za jeho legrácky asi udělal uzel na přirození. ()

Jedna z možností (2012) (S01E07)

"Mé tělní tekutiny jsou Vám k dispozici." Tichá domácnost Sherlocka s doktorkou mě moc nebavila a pochybnosti o Gregsonovi byly hodně mimo. Takhle se to nedělá, Sherlocku. Ty mě máš bavit, překvapovat, přicházet s nečekanými kombinacemi a místo toho ... No to je jedno. Tohle bylo zkrátka moc prosté a okoukané. ()

Dlouhá rozbuška (2012) (S01E08)

"Žádný hrdý ekobojovník by nepoužil v bombách toxické syntetické chemikálie. Použil by přírodní složky." Na tom něco bude, i když fikaný ekoterorista by určitě šel do syntetiky. Ale nechci být o krok před Sherlockem, tak jeho hypotézu přijímám. Jinak mě tedy hodně pobavilo odhalení touhy po sexu u paní ředitelky, ověření přítomnosti mrtvoly ve zdi i výběr patrona. Jen rozkrytí MOZ byla náhoda, kterou od Sherlocka neočekávám. ()

Udělej si sám (2012) (S01E09)

"Já jsem Brit. Tohle není čaj." Tentokrát se Sherlock vytáhl. Bez obtíží určil totožnost neznámé mrtvoly, odhalil Číňana hovořícího anglicky a ještě přidal skvělý postřeh o umístění požárního čidla nad grilem. Tohle jsem si prostě užil. Tak se má konzultovat. ()

Leviatan (2012) (S01E10)

"Generuje moře čisté náhodnosti a chce, abyste ztratila naději a utopila se v těch číslech." Souboj Sherlocka s trezorem byl vynikající, stejně jako Sherlockova postelová dvojčata, odhalení tajemného Le Chevaliera či večeře s rodinou doktorky Watsonové. Jen tentokrát nebylo nemožné možné, ale tak už to při vyšetřování občas bývá. ()

Špinavé prádlo (2013) (S01E11)

"Mám vztek, protože podezřelí došli. Aspoň prozatím. Tenhle se mi tak líbil." Smrt dobrovolné bordelmamá s úchylkou pro charitu slibovala o kousek víc, než nakonec nabídla. Nicméně Sherlockovo rozcupování manželovy historky stálo za to a zúčtování s agentem se mi taky dost líbilo. ()

M. (2013) (S01E12)

"Fanda Arsenalu. Jako bych neměl dost důvodů k pohrdání." Mně se tedy fotbal Arsenalu vždycky líbil, takže u masového vraha bych asi našel lepší důvod k tomu, abych mu rozvinul červený koberec na cestu za mříže. Nicméně tohle bylo osobní, vrahoun byl perfektní a Moriarty vstoupil na scénu, takže za mě spokojenost. ()

Rudý tým (2013) (S01E13)

"Na lidi, co spolu nemají pracovat, spolu mluvíme často." Suspendovaný konzultant se tentokrát vyřádil na poli konspiračních teorií a já jsem si to užil. Konspirace mám totiž rád a neodsuzuju je, protože jak už staré české přísloví praví: "Na každém šprochu, pravdy trochu." Nicméně Sherlockův pohled na věc mě zaujal, Rudý tým 2009 měl něco do sebe a experimenty s konspirátorovou želvou byly vynikající. ()

Dedukcionista (2013) (S01E14)

"Poznala jste sériové vrahy. Jsou nudnější než královnino výročí. Většinou hlupáci a věční onanisti." Howard Ennis byl ovšem velmi zajímavý sériový vrah a jeho lov mě bavil. Asi ještě víc mě bavila Dr. Watsonová při deduktivním myšlení o důvodu natáčení porna v jejím bytě. A to ani nemluvím o hrátkách Sherlocka s prostitutkami, protože ty mě baví vždycky. ()

Zbraň plná drog (2013) (S01E15)

"Člověk by si myslel, že po tom, co jsem prováděl svým játrům, mohly pár kulek odrazit." Sherlock se vydal vyšetřovat jediný zločin ve městě, za kterým není Kartel a mně se jeho pohyb po matoucích stopách dost líbil. Dokonce ani pachatel mi tentokrát nebyl podezřelý na první pohled, bojovnost doktorky mě potěšila a přítomnost kokainu v konzultantově domě tomu dodala jisté napětí. ()

Detaily (2013) (S01E16)

"Jestli to není další otisk boty, co ukáže na detektiva Bella, přestanu na vás házet tenisáky." Tak tentokrát Sherlock válel. Zábavně napadal Watsonovou, jedinečně házel na koš, fantasticky dedukoval postelové hrátky, skvěle se situoval do pozice zavražděného i vychytrale kryl zvuky balistické zkoušky. Navíc bránil přítele a odhalil doktorku, takže za mě úplná spokojenost. ()

Andělíčci (2013) (S01E19)

"Kdybych to řešil v době kamenné, mohlo by to být zajímavé." Sherlock honící zločince ve sněžném pluhu rozhodně má něco do sebe. A já jsem si uvědomil, že kdybych nepohrdal penězi, tak bych asi taky považoval za rozumné, zachránit chudáky bankovky před skartovačkou. Vždyť se provinily jenom tím, že byly dlouho v oběhu a jsou už ošoupané. Jejich záchranu bych považoval za svou občanskou povinnost. ()

Mrtvý muž (2013) (S01E20)

"Slyšel jsem, že prznitelé dětí to mají ve vězení těžké. Rád vidím, že to nejsou jen řeči." Sherlock na stopě vyděrače, jeho pojistky, jeho vraha a Jindřicha VIII. mě tradičně bavil, ale tentokrát na to byl sám. Watsonová to totiž na můj vkus začala brát příliš vážně, detektivové se moc neprojevovali a mentor poněkud ztratil své delikventské kouzlo. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (viac)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

O pokračování kultovního Trainspottingu se mluví už mnoho let. Irvine Welsh, autor románové předlohy, sepsal už v roce 2002 sequel nazvaný Porno. A režisér Danny Boyle (Sunshine) je od té doby… (viac)

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (viac)