První celovečerní film Roberta Rodrigueze, který si také sám napsal. V jedné z hlavních rolí se tu objevila vycházejíí hvězda Salma Hayek. Hlavní hrdina Dude Delaney v podání Davida Arquetta, pro kterého je to také jedna z prvních velkých rolí, je typický frajírek z 50. let ovlivněný rock'n'rollem a dobou, kdy mládež uctívala Jamese Deana. Tak jako většina se Dude snaží prezentovat silným sporťákem a krásnou holkou po svém boku. Na vrcholu může být ale jen jeden, a tak se mladí kluci předhánějí v šílenostech, soupeří v závodech svých nadupaných kár nebo si prostě rozbijou hubu, jen aby upoutali co nejvíce pěkných holek. Charakteristickké rysy doby jsou ve filmu podány někdy dost absurdně a odlehčeně, ale vyústění příběhu je dramatické jako život uctívané legendy "rebela bez příčiny" Jamese Deana. (Mrkvič)

Ruut

Všichni ten film popisují jako rock´n´roll protože tam nic jiného není. Parta mladíků v 50-tých letech jezdí v autech, dělá si naschvály, naparuje se, balí kočky. zní to dobře, hůř to ruku v ruce s televizním zpracováním vypadá. Zas tak velká sranda to není. Jen ke konci pořádně přitvrdí, ale to je už docela pozdě. ()

JK-Stinger

Rock'n'Roll, rychlá auta, pomáda ve vlasech, cigáro v hubě...to je frajer. První díl z televizní série Rebel Higway, kde Rodriguez nasadil tak vysokou laťku, že se o dalších dílech pomalu ani nedá moct dočíst, natož je někde sehnat. Samostatně jde o parádní jízdu, kde více než o děj jde vážně o hudbu. Nemyslete si ale, že to je jako poslouchat obyčejné CD, příběh je fajn, nic hlubokého nečekejte, pouze parádní vyjádření téhle hudební horečky. Asi můj nejoblíbenější snímek s Arquettem a rozhodně jeden z nadprůměrných Salmy Hayek. Každopádně doporučuji sehnat soundtrack (sice prý nikdy nevyšel, ale na internetu se potuluje, provděpodobně fanouškovsky sestříhaný). ()

Buakawp.P

Tento film mě velice ovlivnil,protože rock n roll je můj život a musim říct,že až dokonce jsme nevěděl co mam čekat,když jsem si konečně říkal:jooooooooooo tak ted už je to jasný,tak to nakonec bylo uplně naopak,ale o to lepší.Hodně lidí mi řeklo,že tento film je jeden z nejhorších od Rodrigueze,ale mě osobně se líbí nejvíc a vždycky bude...............skvělá hudba skvěle zahrané.Neviděl jsme moc filmů,které by tak dobře zachytily ducha rock n rollu. ()

kingik

Televizní film tehdy ještě neznámého režiséra Roberta Rodrigueze v té době ještě i s nepříliš známou Salmou Hayek nedopadl nejhůř, ale co taky čekat od levné televizní produkce. Rodriguez se svým charakteristickým režijním rukopisem se snaží omezené televizní poměry vylepšit co to jen jde a opravdu se mu to za přispění herců celkem daří. ()

Hurikan_mdx

Jsem tak trochu na větvi, co si o tom mám myslet. Jde o film dvojí tváře, ve kterém se pod maskou svištících kol, pomády ve vlasech a cigaretového kouře jeví mnohem hlubší otázky. Jako například: Odkud sakra bere prachy, když nic nedělá... nebo Ty vole, já ho ještě neviděl bez cigarety... a další méně podstatné, jako vzor proti konvencím či jiné problémy té doby. A proto je docela těžké nějak soudit, co vlastně? Komedii o dvou frajerech, co se nemají moc v lásce, nebo pořádné drama o týpkovi, který je proti všem, s pěkně dramatickým koncem. Musím říct, že smíšené pocity ale nemá z dojmu filmu, takže když nad tím nebudu moc přemýšlet, jsou to horší čtyři :) ()

• Natočeno za 13 dní. (D3VIL)