Je rok 1955 a my sa zoznamujeme s „Flatbushskou štvorkou“, ako sa sama nazýva štvorica dvanásťročných chalanov z Brooklynu. Stačíme sa o nich dozvedieť akurát to, že sú zohratí, výreční, správne drzí a keď príde na to, vedia aj udrieť, a že dvaja z nich zdieľajú nežné city ku spoločnej kamarátke Sophie – a už sa aj presúvame v čase o štedrých 58 rokov ďalej, teda do súčasnosti, v ktorej ich osud rozvial do rôznych končín USA. Sam (Kevin Kline) žije s manželkou na Floride, kde si kráti dôchodcovské dni vodným aerobikom a ide sa pritom unudiť k smrti. Archie (Morgan Freeman) je po miernej mŕtvici, no trpí skôr následkom prílišnej starostlivosti a nekompromisného dohľadu svojho dospelého syna. Paddy (Robert De Niro) zostal ako jediný žiť v Brooklyne. Pred rokom mu zomrela manželka (zmienená detská láska Sophie), a zo stále smútiaceho vdovca sa stal nespoločenský frfloš, ktorý odpláca susedkine láskavosti ostrými rečami. Z Billyho (Michael Douglas) je úspešný kalifornský obchodník, ktorý sa po desaťročiach staromládeneckého života práve chystá oženiť s tridsaťročnou ženou. A práve táto chystaná udalosť je zámienkou k plánovanej rozlúčke so slobodou práve v Las Vegas – len to ešte chce presvedčiť Paddyho, ktorého kamarátstvo s Billym značne utrpelo Billyho neúčasťou na Sophienom pohrebe, aby vyšiel zo svojho mauzólea a pridal sa k nim... (TV Markíza)

Riddick77

Má to nadhled, styl, šmrnc, dostatek vtipných situací a čtveřici charismatických veteránů, kteří by na bedrech utáhli i další pokračování Pobřežní hlídky. Hodně pohodová záležitost. 8/10! ()

kaylin

Je to strašně klišovité, strašně předvídatelné, ale já si stejně nemůžu pomoct, tyhle filmy, kde se na stáří dívají trochu z nadhledu, mi prostě sedí. Navíc při tomhle úžasné obsazení, kdy jsem ani netušil, že Kevin Kline má blízko k sedmdesátce, jsem byl prostě nadšený. Zasmál jsem se, pobavil jsem se, příjemně strávený večer. Nic moc víc, ale někdy i tohle stačí. ()

ABLABLABLA

"I'm getting married. - What? To that young lady who's half your age? - She's almost 32. - Billy I have a hemeroid that's almost 32." Krásná komedie nahlížející na starouše velmi satirickým způsobem.. kdy tak ale nahlíží i oni sami na sebe. Má to docela hodně světlých okamžiků, pobavíte se u toho... ovšem za týden nebudete vědět, kromě dvou úžasných scén, o čem to vlastně bylo. "Remember fun. That thing you use to have before the permanent scowl set in. - Come on. I don't have a permanent scowl. - He said with a scowl. - I don't. - Ok. It's not a scowl. You're just ugly. " Scéna s 50 centem taky patří mezi ty světlé okamžiky filmu mimo pár dobrých frků typu "Billy now that's you've got ass hair on your head. Do you wash your hair or just wipe?" A proto jsou to ty krásné průměrné 3*. ()

italka63

Váhala jsem mezi tři a čtyři, určitě by se ve scénáři nějaká ta skulinka našla. Čtyři chlapi, jež pojí přátelství 60 let, i když je život zavál do různých měst. Jeden z nich, kterého hraje Michael Douglas, se má ženit s jedenatřicetiletou ženou, tudíž všichni do Vegas:-) :-) jenže všichni si svůj život nesou s sebou. Ke čtvrté hvězdičce jsem se přiklonila po scéně Kevina Klineho v hotelovém pokoji se ženou. Byla totiž kouzelná a dojala mě. A zbylí dva pánové, Niro a Freeman, byli taktéž kouzelní, zkrátka takové milé dílko.... ()

DH3Factor

Zdá se, že postarší hvězdy stříbrného plátna ještě stále mají co říct. Nebo si to alespoň myslí. V posledních letech mě o tom přesvědčují nejen Sly a Arnold, kteří kina zásobují průměrně jedním až dvěma filmy za rok, ale také další sedmdesátníci. Frajeři ve Vegas nabídnou hned čtyři veterány z Hollywoodu, tvořící nesourodou partičku ironizující senilitu, přehnanou péči od svých ratolestí nebo pověstnou druhou mízu. V čistě komediálních scénkách jim to funguje skvěle a například při vyskakování Freemana z okna nebo Klinových připomínkách o koulích jsem nenechal bránici v klidu. Kdyby režisér film udržel na těchto vtipných dialozích a projevech jednotlivých pardálů, mohl se postarat o milé zimní překvapení. Jenže postupem času je do děje násilně vecpáno mnoho zbytečně moralizujících a královsky otravných proslovů o životě, lásce a stáří. Tyto momenty film zbytečně natahují, zdržují a ve výsledku člověku nic neřeknou. Je to škoda, protože i přes ohraný scénář, bychom bez nich dostali čistokrevnou a svěží komedii a ne její atrapu balancující mezi srandou a procítěným poslestvím pro další generace. ()

rt12

Týhle starý dobrý čtyrce musím dát alespoň ***. Film má svá slabá místa, někdy je zbytečně sentimentální a sladký, ale taky mě některé hlášky a situace pobavily. ()

MATADOR

Naprostá pohodička s výborným obsazením, dobře napsanými postavami a trefným soundtrackem. Nic dalšího netřeba dodávat =) ()

Herr_Flick

Příjemně pozitivní, fajn prostředí, perfektní herci... až se divím, že byli v tomhle filmu ochotni účinkovat. Klišé, klišé, holky a zase další trapné klišé. Zklamání ()

Duotone28

Vojdem do tesca, kupujem Magnum White (moj oblubený)! Ten najväčší. Bežím von, otváram obal, nestačím sa diviť. Tesco so mnou vyjebalo. Vnútro prádzne:). Nazdar ()

FilmFan24

Herecké legendy jakými Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman aKevin Kline bezesporu jsou, si společně vyrazili do Las Vegas pořádně oslavit rozlučku se svobodou jednoho z nich. Průměrná komedie, která kdyby nebýt hlavních představitelů by zapadla anebo rovnou skončila na BD či DVD...Jinak ale přestože tahle komedie není ničím výjimečná, jsem se velice dobře pobavil. Příjemně strávené skoro dvě hodiny. ()

Colby Sawyer

Film se zdá být Pařbou ve Vegas s legendami v hlavních rolích. Ze začátku tomu tak skutečně je. Vtípků je dostatek stejně jako krásných slečen, které se vyskytují po celou dobu filmu. Nejlepší je pasáž s porotci na soutěži plavek. Časem přijde romantická linka, příběhy z minulosti a z komedie se stane příběh o 4 mužích a jejich dlouholetém přátelství. Last Vegas není převratný snímek, ale nabízí i něco víc než jen herecké legendy a pár vtípků, a proto stojí za to ho shlídnout. ()

Dont

Robert De Niro a Michael Douglas hrají první ligu, romantika s Mary Steenburgen měla svoje kouzlo (ta ženská vyzařuje zvláštní charisma, rád bych jí vídal ve filmech častěji) a Morgan Freeman s Kevinem Klinem se snaží dělat zábavu, přičemž jim to jde tak nějak smíšeně, abych použil jejich vlastní slova. Bohužel právě po humorné stránce mě film poměrně dost zklamal, takže zůstanu jen u tří hvězd. ()

stuntmanMIKE

Človek asi potrebuje mať určitý vek, aby túto geriatrickú komédiu dokázal doceniť. Nie je to úplne zlé, dokonca je to miestami vtipné, ale problém je to 1000x obohrané klišé. Čakal som od toho ďaleko väčší úlet a pritom je to tuctová romanticko - dramatická komédia akých sa v Židákove natočilo už hafo. Herci to samozrejme zachraňujú (bodaj by aj nie), ale chýbajú tomu gule. ()

Fanucci

Už dlouho jsem neviděl po všech stránkách tak průměrný film. Přesně ve stylu "neurazí, ale nenadchne". Naprosto prvoplánový film bez invence. Prostě od začátku do konce jede v jasně daných kolejích a za žádných okolností nevybočí a nepřekvapí. Nebýt hvězdného obsazení by tento film stál úplně za hovno. ()

mikinhoo

Tohle řeknu krátce. Důchodci s velkým renomé předvedli show, u který se hodně nudit nebudete. Moc pobavili a ukázali, že mnohdy je lepší vsadit na důchodce než na mladý vycházející hvězdičky. Klobouk dolu. ()

Aljak

Námet na film celkom dobrý, len sa to nieslo celý čas v takej priemernosti a pôsobilo to až takým neprirodzeným dojmom ako sa vždy všetko darilo bez akýchkoľvek problémov. Zápletka bola dobrá, len keby prišla aspoň o 20 minút skôr. Lebo až kým sa objavila, tak to nemalo žiadny poriadny spád. A popravde, keby sa do tohto filmu nepodarilo naverbovať štvoricu týchto legendárnych hercov, tak by to bol pravdepodobne obyčajný béčkový film. Ale ako za pozretie to stálo, dokonca to malo aj viacero svetlých momentov a celkom sa darilo vyhýbať aj zbytočným klišé - aj keď aj tých tam oblo požehnane. ()