Je rok 1955 a my sa zoznamujeme s „Flatbushskou štvorkou“, ako sa sama nazýva štvorica dvanásťročných chalanov z Brooklynu. Stačíme sa o nich dozvedieť akurát to, že sú zohratí, výreční, správne drzí a keď príde na to, vedia aj udrieť, a že dvaja z nich zdieľajú nežné city ku spoločnej kamarátke Sophie – a už sa aj presúvame v čase o štedrých 58 rokov ďalej, teda do súčasnosti, v ktorej ich osud rozvial do rôznych končín USA. Sam (Kevin Kline) žije s manželkou na Floride, kde si kráti dôchodcovské dni vodným aerobikom a ide sa pritom unudiť k smrti. Archie (Morgan Freeman) je po miernej mŕtvici, no trpí skôr následkom prílišnej starostlivosti a nekompromisného dohľadu svojho dospelého syna. Paddy (Robert De Niro) zostal ako jediný žiť v Brooklyne. Pred rokom mu zomrela manželka (zmienená detská láska Sophie), a zo stále smútiaceho vdovca sa stal nespoločenský frfloš, ktorý odpláca susedkine láskavosti ostrými rečami. Z Billyho (Michael Douglas) je úspešný kalifornský obchodník, ktorý sa po desaťročiach staromládeneckého života práve chystá oženiť s tridsaťročnou ženou. A práve táto chystaná udalosť je zámienkou k plánovanej rozlúčke so slobodou práve v Las Vegas – len to ešte chce presvedčiť Paddyho, ktorého kamarátstvo s Billym značne utrpelo Billyho neúčasťou na Sophienom pohrebe, aby vyšiel zo svojho mauzólea a pridal sa k nim... (TV Markíza)

PTuranyi

Frajeri vo Vegas sa rozbieha ako celkom slušný zábavný film v štýle Vo štvorici po opici. Partička sa dáva dohromady a ide sa hýriť. Žiaľ tu sa začína príliš tlačiť na pílu. Fóry začínajú byť priehľadne vykalkulované. Herci sú výborní, ale scenár ich tlačí do situácií, z ktorých sa dá len ťažko vykorčuľovať bez pocitu trápnosti. Postupne sa do komédie vkráda dráma zabudnutého sporu medzi priateľmi, mieriace k vzniku novej roztržky. Nasleduje melodráma s patetickým koncom. ()

doogiemus

Po zhliadnutí tohto filmu mi hlavou preblesklo, ako som niekoľkokrát bol navštíviť starších ľudí v domovoch dôchodcov, kde v očiach tam ubytovaných, a neraz "vyhodených" ľudí vidieť uvedomenie si toho, že sú prítažou a zbytočnosťou pre spoločnosť a "najbližších". A pritom my, mladší, nechápeme, že nás čaká to isté - slabosť, samota, a možno aj rezignácia. Len sa teda sťažujme na našich predkov, rodičov a starších ľudí, že nás stoja veľa peňazí, že už na nič nie sú dobrí a ich múdrovanie už nikoho nezaujíma, že nás nebaví sa o nich starať, že kašleme na ich túžby a na to, čo by ešte radi zažili. No, ale inak je to celkom v pohode film, taká idylka, keď v tej starobe ešte sú prostriedky a aj sila ducha k nejakému dobrodružstvu. Pobavilo, obohatilo. ()

takamanohara

Nenáročná, milá komedie, s hvězdným obsazením. Dvě hvězdičky za ty čtyři staříky. :) Tu třetí si určitě zaslouží zpívající Mary Steenburgen. ()

hitman957

film všetko v pohode...no očakaval som od toho trošku viac...je to vlastne skoro uplne iste ako Hangover až na par detailov...vačšinu času je to nudne..až na par svetlych okamihov ked som sa zasmial...davam tomu 5 bodov z 10..myslim si že keby tam nebolo take hviezdne obsadenie tak o ten film nikto ani len nezakopne...podobne ako s Great Gatsby keby tam nebol DiCaprio tak je to brak... ()

cyberMythius

skvela vec, ktera sice nutne nevyzaduje kino, ale urcite by byla skoda ji minout. Panove se spolu na place ocividne bavi a jsem moc rad, ze posledni dobou jsou tyhle filmy s duchodci v hlavnich rolich tak v kurzu. Morgan Freeman uz jede neco podobneho dokonce podruhe - 6 let stary Bucket list taky stoji za to ... ale tohle je preci jen ponekud odvazanejsi zalezitost. ()

Dusin

Nechápu, jak někdo může dát méně než tři hvězdy. Spolu s celým sálem v kině jsem se smál podstatnou část filmu, herecké výkony "brooklynské čtyřky" velice solidní, a i otřepané hlášky z úst hlavních protagonistů pobavili. Rozhodně stojí za shlédnutí, a to pro všechny divácké generace. ()

Martin819

Opravdu povedený snímek, který je originální, vtipný a dokýže zaujmout všechny věkové kategorie, snad jen kromě malých dětí. Zprvu jsem se trochu bál, aby to nebyl nudný film o čtyřek chlapících, ale to se naštěstí nepotvrdilo a tak dávám 90% ()

Mukade

dopisujem priebežne pri pozeraní filmu: .......Primitívnejší príhovor (z psychologického a empatického hľadiska) ako mal Douglas na začiatku v kostole som asi za celý život nepočul. Fakin moron! :) .......Ináč je ten film strašne lživý, nezodpovedá skutočnosti. "Obsluhoval som anglického kráľa", tam je skôr pravda. Alebo stačí pozrieť do reality, napr na istých prezidentov, premiérov, atď ... :)) Až detinské to je, ten film, trápne. Opäť som rád že som to stiahol ako warez :P ()

Bejk518

Tohle mě hodně bavilo! Nenásilné, pohodové, možná trošku moc sentimentální, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo. Pokud čekáte něco zběsilého ve stylu Hangover, tak jste fakt uplně mimo. ;) ()

TommyLee

po prvních 10 minutách jsem si říkal, že tento film bude pecka, hlavně kvůli super hláškám, které byly vysloveny při zvaní na pařbu ve vegas, nicméně od té doby jedna velká nuda, hlášky se stejným tempem jakým se objevily, tak zmizely, děj katastrofa, vlastně se v tom filmu nic moc ani nedělo, vtipných chvilek minimu (prý komedie - nechápu co na tom bylo komediálního) a co se týče hereckých výkonů, tak jsem na vážkách určitě nejlepším výkonem se předvedl Kevin Kline ostatní mně přišli, že docela zaostávali, zejména od MD jsem čekal více, ale přišlo mně, že se ksichtí pořád stejně, škoda, že film nevyužil potenciál, který měl, protože málokdy se takoví herečtí velikáni sejdou v jednom filmu, i když ke všem těmto velikánům mám velkou úctu, tak bohužel jen kvůli hereckým jménům si tato sračka nezaslouží více než jednu hvězdu ()