Revident Hadimrška je vyslán do Prahy. Má reorganizovat Zlatníkovu gramofonovou firmu, aby mohla bance zaplatit dluhy. Mladý majitel se zruinoval vydržováním kabaretní zpěvačky Mici Angory. Z finančních problémů ho má dostat sňatek s Astou, bohatou dcerou konzula Vielanda. Zlatník netuší, že dívka netouží po sňatku naslepo a že nastoupila do jeho firmy inkognito jako sekretářka. Zlatník se s Mici rozejde. Astě se mladý muž líbí a ona se do něho zamiluje. Nekompromisní Hadimrška začne ihned po příjezdu úřadovat. Rozhodne, že se bude šetřit a pracovat a že bude prodána Angořina vila, kterou jí koupil Jiří Zlatník. Nechtěné popularity se Hadimrškovi dostane v kabaretu, kde ho Angora zapojí do svého čísla a text písně doplní o jeho jméno. Když jde Hadimrška převzít zpěvaččinu vilu, dostane nervový záchvat. Mokrý po nucené sprše je nucen okolnostmi uprchnout v ženském negližé a šéf banky ho propustí. Angora získá v konzulovi nového milence. Firma zbohatne na nové písni o Hadimrškovi a Zlatník požádá konzulovu dceru o ruku. Zdrcený Hadimrška se vrací domů. Spoluobčané ho však zvolili mezitím starostou, takže i on má zisk ze své popularity. (oficiálny text distribútora)

Necrophobic

Tak pojdme chválit filmy který stojí úplně za hovno.Kde není prakticky žádný herec který by hrál.Ten film jen strašnej a nebudu kvůli Vlastovi lhát . Děkuji hnus. ()

M_slon

Pro mne jeden ze slabších Burianových filmů. Samozřejmě tam je pár luxusních hlášek, ale celkově to nemělo šťávu. Chápu, že v tehdejší době některé role vyžadovaly určitou exaltovanost, ale Mici Angoru bych s chutí utloukl gramofonovou desku. Za mě šest a půl z deseti. ()

Alagaesie

Skvělá rozcvička s ničivými následky. „Já Vám dám zelený, že zčervenáte.“ Sluha Puntik skvělej. Chudáci zaměstnanci. Jakápak krasavice? Krá… Tomu říká ‚srovnaný‘?  Fiala alias Vychodil bavil. Jó, tak vona to byla činčila! „To je postel nebo…?“ Konzole jedna! Ziskuchtivá mrcha. „Máte čas?“ Pejsáčka nééé! Slečna matka??! „Nenadávejte mu, jo!?“ Je z toho pryč, ahá. On omdlel… „Von už je dávno mrtvej.“ Příbuznost nebrat. Řekne všechno a ještě víc, proč? Hezky hbitě přes tu zeď. Komisárek! Puntik-anděl skvělej. Remešov přístavem. ()