ČT Live - Beatles Night

Česko, 2011, 52 min

Réžia:

Stanislav Vaněk

Carl Davis

Český národní symfonický orchestr zahrál symfonické úpravy hitů slavné britské čtveřice pod vedením Carla Davise, který spolupracoval v roce 1991 se zpěvákem a baskytaristou Beatles Paulem McCartneyem při klasické instrumentaci jeho Liverpoolského oratoria. Na koncertu zazněly orchestrální úpravy starších skladeb Beatles, jako například swingově znějící She Loves You nebo dohromady spojené melodie z filmů Beatles A Hard Day's Night a Help. Pod společným názvem Liverpool Day ČNSO také spojil dvě skladby Strawberry Fields Forever a Penny Lane. Davis se vedle dirigování také zhostil průvodního slova. (oficiálny text distribútora)

Hanys_

Nápad určitě zajímavý, provedení taky asi v rámci možností na výbornou - možná jen, že osobně bych dal přednost jiným skladbám, ale nevadí. Pro fanoušky Brouků povinnost. 8/10 ()

Jara.Cimrman.jr

Písničky Beatles mi znějí v uších od dětství a tak mám vždy obavu, když se někdo vrhne do "vylepšování" jejich tvorby. Tentokrát celkem oprávněnou, neboť ty čtyři hvězdy mají hodně odřené cípy a jsou spíše z úcty k originálu. Na úvod jsem byl vystrašen zběsilými žesti v Can't Buy Me Love, ale postupně se symfonici uklidnili a rozumně přešli na pomalejší skladby, kterým komorní atmosféra svědčí více. To mělo za následek, že během Yesterday jsem sváděl nerovný boj se spánkem a chvíli před koncem mne přivedl k úžasu záběr na posedávající kytaristy, kteří nechávali své struny viset ladem. Ve výsledku to nebylo špatné, ale kterákoli náhodně vybraná skladba skutečných Brouků je o mnoho lepší než tento koncert. ()