Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

S.Quentin QUALE

Za začátku jsem se i těšil, pak se začlo proslýchat něco o průseru, takže jsem se zase netěšil, teď jsem to viděl, a upřímně .... zas tolik tomu k total failu nechybí. Jako při očekáváních snížených na nulu jsem film ani neměl potřebu vypnout, takže nějaké ty 2* dávám, ale s originálem to ani srovnávat nebudu. Tato Carrie na diváká z projekčního zařízení vyloženě huláká "Jsem cílovka 12+! Jestli je Ti 18+, rychle mě vypni!". Pochybnosti o Chloe se m taky potvrdily, ale musím uznat, že až v samém závěru při řezbě na plese, tam si to pěkně nedala. Julianne Moore si svoji pánbíčkářku jakš takš odehrála, o tom žádná, ale jinak je tento remake slabota a očekávané zklamání. 49% ()

liskam

Ale jo. Jsem zklamaný. A jsem zklamaný zejména z režie a scénáře. Protože i kdyby se všichni herci stavěli na hlavu, hovna co vypouštějí z pusy budou stále hovna, budou vypadat jako hovna a i smrdět jako hovna. Režisér se navíc ani moc nesnažil je nějak maskovat. Třeba za miniaturní hromádky hlíny po miniaturních krtečcích, nebo zvratky kočičích chlupů..... Myslím, že i kdyby se snažil mnohem více, stejně by mu to nepomohlo. Žijeme totiž v pěkně zasraný době, takže má většina z nás s hovnama a sračkama spoustu zkušeností a pozná je, i když se je někdo snaží maskovat. Za snahu těch několika herců dávám 2 slunce. Jinak by to byl parádní odpad. ()

Segrestor

Z původního filmu jsem viděl jen dvě scény, tu, jak si Carrie sedla prvně do jahod a pak tu na plese, kde došlo k nemilému incidentu. Už to bylo tenkrát dost deprimující. Toto zpracování nepřináší v podstatě nic nového, alespoň v oněch dvou stěžejních scénách, jen tvůrci učinili film atraktivnější pro dnešní dobu. A mně se líbil. SPOILER. Tady vidíte, jak na prd je přísná katolická morálka v domě staré hajtry. Ještě štěstí, že ta její holka byla obdařena super sílou, jinak nevím, jak by se té fanatičky zbavila, jak by se od ní osvobodila. Leč příběh nabízí trochu jiné vyústění, ona se od ní ne a ne odstřihnout. Divné, ale příjemně děsivé. Filmařsky se jedná o zdařilý počin. Možná mohli více času věnovat Carriinino objevování své síly, než žvástům na plese. Čas a trpělivost diváka je vždy nedostatkové zboží. ()

Psychor

Jakožto hororový expert jsem tedy čekal mnohem více. V dnešní době by měl každý remake dosahovat minimálně o třídu větších kvalit než jeho předchůdce. Vždyť stačí vzpomenout na to, jak ve stejném roce Fede Alvarez prostřednictvím svého remaku Evil Dead dočista deklasoval Raimiho originál. No a tady z toho byla pouze upachtěná výhra na body. Kimberly Peirce ve své hororové prvotině zklamala. Musím jí mimojiné vytknout obsazení Chloë Grace Moretz do role outsiderky Carrie. Moretz bych osobně neobsadil do žádného hororu, protože jí schází potřebná hororová jiskra, což Peirce jakožto hororem dosud nepolíbená režisérka evidentně nepostřehla. Snímek samotný sice disponuje nadějným rozjezdem, ale nastavenou laťku neudrží. V průběhu se začínají objevovat hluchá místa a závěr už je vyloženě trikový chaos bez jasného směru. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $35,266,619Tržby Celosvetovo $80,297,909Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ dosť sklamanie, režisérka ešte menej dokáže ťažiť z atmosféry než predchodca originál z 1976, trikové hrátky tu skôr ubližujú deju, herecky nie moc zvládnuté, postavy ploché a to už nehovoriac o Julianne Moore tá úplne prehráva vo svojej úlohe, ďalšia zbytočnosť a len potvrdenie že američania sa topia v povrchnosti remakov bež štipky progesu /40%/ ()

• Tvůrci filmu natočili před premiérou snímku video, do kterého zapojili i nic netušící zákazníky jedné malé kavárny. Ve videu mladá žena po incidentu odmrští muže na stěnu kavárny jen silou vůle a následně "silou mysli" zdemoluje okolní zařízení. Krom herců, kteří dotváří atmosféru, jsou součástí i reakce nic netušících zákazníků. Video končí odkazem na film. (ČSFD)
  • Keď Tommy (Ansel Elgort) na plese skolabuje po tom, čo naňho spadne vedro, hlavu má otočenú nabok smerom ku Carrie (Chloë Grace Moretz). No keď k nemu Carrie príde, hlavu má natočenú tak, že sa pozerá priamo na strop. (katherine.)
  • V úvodu filmu, kdy matka (Julianne Moore) porodí Carrie (Chloë Grace Moretz), Carrie nemá pupeční šňůru. (Twyer)

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek

01.11.2013

Nová Carrie nebyla dvakrát dobře přijata ani kritiky, ani diváky (komerční výsledky prozatím nejsou nijak oslnivé), ale přesto se připravuje další remake / nová adaptace klasiky Stephena Kinga.… (viac)