Chytrý právnik (Michael Fassbender), známy tým, že robí správne veci pre nesprávnych ľudí, sa pustí do nebezpečného obchodu s drogami, aby rýchlo zarobil... ale čoskoro zistí, že hoci chce mať všetko, možno bude musieť všetko stratiť. (Disney+)

Pythonator

Mezi Exodem a Prometheem si Ridley vystřihl ještě takový malý nenáročný Pulp Fiction projekt. Bohužel to není sci-fi ani fantasy epos, takže smůla. Je to takový nudnější Tarantino a snaží se to být málo akční a dost ukecané. Navzdory všemu tomu filozofování a někdy i dobrým dialogům si divák stejně pořádně zapamatuje akorát tu Cameron Diaz šukající s Ferrari. A pak snad ještě působivou dekapitaci Brada Pitta. Celkové ponaučení z filmu pak odradí všechny diváky z možného pokušení spolupracovat s drogovým kartelem. Ta atmosféra je tu totiž celou dobu dost děsivá. ()

Awer

Ačkoli je film působivý, na mě mu v práci s postavami chybí sofistikovanost. V první polovině pochopíte, kdo je kdo, a pak už jen hráči zahrají rozdané karty. ()

obyč.divák

Další ukázka toho jak Scott na stará kolena blbne. Konzultant-celý film se nedovíme jeho jméno,dělá jednu blbost za druhou,podvod je tak nedomyšlený,přesto na něj nikdo nepřijde.Vetčinu filmu herci vedou dialogy o nesmrtelnosti chrousta a pronáší samá velká moudra -mě nejvíc rosekal : To, co jsi řekl, bylo chladné." - "Vždyť pravda nemá teplotu O tom že už značně použitá Cameron sjíždí okno auta vagínou a má to být sexy ....není( a díky bohu tu vagínu nevidíme.) ani nemluvím. Technicky je to dobře zvládnutý film,ale obsahově je to shit :-( ()

w31rd0

Zvlastni film. Dobry herci donutej pri dialozich viset na kazdy replice v domneni, ze si vypravej neco nosnyho pro pribeh - nevypravej. Co me zarazelo nejvic je nazev filmu, narazejici na profesi hlavniho hrdiny, ktera je ale pro pribeh a vubec celej film naprosto zbytecna a nema na nej zadnej vliv. Postavy prichazej a odchazej bez toho, aby kdokoliv sebemin vysvetlil kdo a proc jsou. Film prospikovanej symbolikama a odkazama (to mi bylo jasny uz ve druhy scene pozorovani "kocky"), ve kterejch sem se ale nestihal v realnym case prehrabovat a padaly mi vsude okolo. As meta as it gets. ()

koboldek

Bohatství, vášeň, chamtivost , průser... Zajímavé dialogy a zároveň originální drsné scény. A o překvapení není nouze. Pokud čekáte nereálné béčkové akce na 60 minut, běžte raději na rychle a zběsile 6 nebo jiný nezábavný průjem. Pouze pro milovníky filmu jako fenoménu s dalekým přesahem k sebereflexi. Vymírající žánr opravdového režisérství s podpisem typickým pro R.S. a také silného filmu , který mě po půl roce dostal do kina. ()

floppy4

Fakt dost sklamanie, najprv nuda, potom sa to rozbehlo a nakoniec to skoncilo, ale zaroven to neskoncilo. Tento film som naozaj nepochopil. Okrem dobreho obsadenia a rezisera naozaj nicim nezaujal. Prekvapil vsak Michael Fassbender svojim vykonom. ()

eyculka

v průběhu filmu jsem uvažovala, jestli je ten film tak dobrej, že mu nerozumím, nebo je to pěkná sračka. Přikláním sek tomu druhému. To co mi vyrazilo dech bylo šílené namaskování Javiera Bardema. A další věc o které se vtipně dá vyprávět je historka jak Cameron Diaz "ošuká" auto a Javier si představuje rybičku co čistí sklo akvárka. Ale to by asi nemělo být to, co ve mě film zanechá. A když mě nejvíc upoutá, že Cameron má výborný nehty s kovovým efektem, dojde vám, že se na to prostě koukat nedá. Ještě jsem opomněla pár krvavě šťavnatých scén, kdy většina lidí řekne vau, drsný!.. ale tím to vážně končí ()

Fazca

Další z filmů, kterému se chudák Riddley propůjčil. Nesouvislý film, který se vymykal i normálním standardům. Neopodstatněné tlachání vyplněné sexistickýma narážkama a scénama (jako chlap musím uznat, že aspoň na tohle se dalo koukat ikdyž to s tíma autem mě to taky dostalo :D ). A jakou roli v tom hrála Malkina? ()

paradox12

Na film som išiel hlavne kvôli hereckému obsadeniu. Scénar mal občas medzere, často som sa strácal a vo filme sa ľahko dá stratiť, plus často ani neviete o čo presne sa jedná. Je mi ľúto, že Brad Pitt sa vo filme ukázal len zopár krát, ale hudba a kvalita záberov bola výstižná, občas ma aj prekvapili nečakané vtipy na ktorých sa 3/4 kina smiala. Film doporučujem pozrieť, ale na prvý krát dej nepochopíte. ()

lupik84

Parádní a originální. Do kina jsem šel s pochybnostmi, ale pak jsem odcházel nadšen. Vůbec jsem nemohl odhadnout, jak a kam bude příběh směřovat a to mě baví. ()

rebelllka

Abych pravdu řekla ,nebudu psát jakýsi profesionální komentář ,takže rovnou k věci ,na tento film jsem se těšila moc , ale vůbec jsem nepochopila jak zápletku tak rozuzlení , vůbec nic a to mě vadilo. Myslela jse že vyjdu z kina a budu nadšená, ale vlastně jsem ani nevěděla co a jak . Očekávala jsem více ,ale jediná věc mě nezklamala a to vedlejší postava Cameron Diaz, ta jediná to oživila. ()

suuperchlap

Poviem to tak ako to cítim. Skoro som vďaka "odborníkom" na filmy tu na čsfd na tento film nešiel. Chvalabohu je Ridley môj obľúbený režisér, tak som si povedal v jednu nedeľu večer, že ááááááá idem na to. Chvalabohu! Nenormálny scenár, perfektne zahraný a neskutočne trefný. Takto sa robí nízko nákladový trhák v Hollywoode. Neodpustím si jednu poznámku na tých čo tu kritizujú réžiu, scenár a senilitu "pána režiséra" Ridleyho. Keď 90% z vás nepochopilo Cloud Atlas, tak ste to nie len že priznali, ale aj ste to ocenili 5 hviezdami. A prečo? Ja fakt neviem, ale na čsfd sa to tvári ako pomaly najlepší film všetkých čias. A keď sa dostane na plátna film ako tento, ktorý zas (pre mňa z nepochopiteľných dôvodov - dialógy boli úplne presné a hýbali dejom) polka z vás evidentne nepochopila, tak tu týmto dielom opovrhujete, ako keby to bolo pomaly horšie ako slovenská produkcia. Nechcem tu menovať filmy z posledného obdobia éry SK kinematografie, ale je mi až smutno z národa, ktorý udelí tým SK srágorám viac percent ako u tohto naozaj podareného filmu. A preto, ČSFD už nie je to čo to bývalo. Začínam mať pocit, že už tu hodnotí filmy úuuuuplne hocikto. Aj ten, čo v živote videl dokopy len Kameňák, Prci prcičky, Panelák a TV Noviny na markíze. ***** ()

pelewi

Chcem späť svoje peniaze za kino lebo toto bol strašný film. Trailer vyzeral úúplne luxusne ale film je obyčajný hnoj nič iné. Nevysvetlené, zamotané prvky, ktoré sa pochopiť nedajú plus dementné dialógy. 2/5 ()

JimmyMcNulty

Nevím, jaká je kino verze, ale prodloužená mě neskutečně bavila. Až na pár dialogů Cameron Diaz filmu není moc co vytknout. Takovej průser, jak z toho dělají místní hodnocení, to rozhodně není. 75%. ()

Tobias_Sin

Svět lidí, kteří mají příliš peněz a hledají si způsob, jak zabít čas. Chamtivost, chtít stále víc. Tak co třeba zkusit prodej drog? A ono to překvapivě někdy nedopadne.. Jejich zamyšlení nad sebou samými mě minulo. Vraždy pěkně zblízka, jak už to dnešní svět vyžaduje, Diazová studená jako led! Opakované shlédnutí se konat nebude.. ()

Montmorency

V podstatě bezdějové drogové drama, v jakémsi filozofickém duchu pojaté scény, které nemají žádné tempo a význam v podání megapopulárního (nikoliv megakvalitního) hollywoodcastu. Po skončení jsem si musela přečíst, o čem to vlastně bylo........no je to asi vo tý hloubce nebo co :-)......Kladně hodnotím (poprvé viděnou) škrtící samoutěsňující smyčku a neustále nestoudně sexy B.Pitta :-) ()

Mykie

Poté, co jsem si přečetl zdejší komentáře, jsem ani nedoufal, že by se mi Konzultant mohl líbit a podíval jsem se na něj prostě proto, že Scott. Jak mile jsem byl ale překvapen! Ten film je až neuvěřitelně atmosférický, postupně gradovaný až do nervy cuchajícího finále. U tohohle filmu obzvlášť platí, že vyřčené, ale neukázané, pouze naznačené, je mnohdy daleko působivější a znepokojivější, než litry prolité krve. Děj se posouvá jen skrze dialogy, které jsou někdy sice zbytečně filozofické, ale čert to vem, když se mluví o praktikách mexického kartelu ani jsem nedýchal. Nekompromisní podívaná, co nabízí spoustu podnětů k přemýšlení, ale také skvěle zahraná zábava, sic mrazivá. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (viac)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (viac)