Zombi 2

• Česko Zombi 2 (viac)

Fulciho brutální vize plné krve a vnitřností jsou tím nejlepším, co může světový horor nabídnout. Do newyorského přístavu vplouvá opuštěná loď. Odkud plachetnice připlula a co se stalo s její posádkou? To jsou otázky, které si klade nejen dcera majitele lodi Anne, ale i novinář Peter. Vydávají se spolu na Antily, aby zde za neustálého rachotu bubnů poodhalili roušku děsivého tajemství, plného voodoo rituálů, krvavých orgií a obživlých mrtvol. (Řitka video)

JesterKruger

Na jednu stranu chápu, proč je tenhle film kultovní, ale na druhou stranu mě to nějak extra nebavilo. V první řadě musím pochválit některé herce a masky Zombíků, ale čím déle ten film hrál, tím více jsem se nudil, což by se u dobrého filmu dít nemělo. Některé scény tu jsou nechutné, ale co se dalo čekat od Zombie žánru. Podle mě zasloužené 2*. ()

montel

V newyorském přístavu se objevila plachetnice, která nemá žádnou posádku. Při prohlídce lodi však na policii zaútočí zombie, která začne z lidí dělat krvechtivé monstra. Mezitím se dcera majitele lodi rozhodne najít svého otce, který se vyskytuje někde na ostrově v Atilách a chce zjistit, co způsobuje obživnutí těchto kreatur. Ostrov je však plný oživlých mrtvol a záchrana je téměř nemožná...Scénář filmu je dosti slabý, ale vše zde vynahradí krásně udělaná zombies a ještě lepší a hlavně originální scény. Kde jinde uvidíte jak se zombie zahryzne do žraloka nebo jak tenká tříska zajede až do oční bulvy. Paráda. 60% ()

Wez

Podle mě bezesporu NEJLEPŠÍ zombie film všech dob!!!Je sice pravda,že je v něm pár hluchých míst,nicméně si myslím,že určitě stojí za vidění i třeba jen kvůli době vzniku,co vše italští gore mistři v té době dokázali-já osobně jsem ho poprvé viděl někdy asi v 7 letech na VHS,a to ještě německou,velice silně prostříhanou verzi,ale i tak jsem z toho byl dosranej až za ušima,takže ze mě dost možná mluví i nostalgie,ale i tak..Scény z okem,žralokem nebo zombie hostinu na manželce dr. Mennarda tu zmiňuje snad každý,pro mě byla ale nejsilnější scéna když zombie vylézají z hrobů,následný ůtěk a finále v misii-to vše podtrženo super hudbou Fabia Frizziho,která se do filmu prostě parádně hodí a skvělými maskami,kterým nesahají ty novodobý počítačový sračky ani po paty-a svoje udělal samozřejmě i anti happy end,kterej se i dnes dost málo vidí,max tak na to,aby mohli flákat další díly,tady to ovšem má svůj ůčel a pointa do filmu sqěle zapadá..Film má prostě super apokalyptickou atmosféru,což si myslím,že je-i v dnešní době-veliká vzácnost..No prostě pět hvězdiček a nikdy ani o chlup míň!!! ()

Pattrick

To bylo stylové =).. Nejlepší, jak pokaždé oběť strnuie stojí a jenom čumí nebo piští, vtipné. A propíchnutí oka, chuťovka .. ()

michalek.k

Další z balíku levných horrorů na DVD (10ks 90 Kč) sedmdesátých a osmdesátých . Po hrozné Mrtvé jámě mne Zombi 2 příjemně překvapilo. Jasně - gore efekty jsou na pousmání, opět děsná midi hudba, ale ten žralok stojí za 4*. Je to klasika. Hladové zombie, spousta červů, nahé, nevyholené ženy. Co chít více? Na těchto starých bracích je výborná stopáž - filmy jsou max na hodinu a půl, nechápu, proč nyní všichni točí rozvleklé dvou a půl hodinové opusy. ()

baronGrga

Jednoduchý příběh, který se jemnějším dějovým detailům vyhýbá asi jako velkej bílej mrtvolám číhajícím za útesem. Fulcimu nejde o děj ani o postavy, Fulci tradičně servíruje masité gore na mnoho způsobů a hromadu hladových zombies. Dvě přísady, které zrovna nemusím. Ale nutno uznat, že Fulci to s nemrtvými umí a i z tolik chatrné zápletky díky nim vyždímal místy scény vcelku impozantní (z hlíny džungle malátně se zdvihající zombies na začátku poslední čtvrthodinky mě nakonec docela chytli). 50% ()

tXtX

Čistokrvný taliansky brak. Jedna z Fulciho najznámejších veci a zaroven aj z najkvalitnejších. Nejaky náznak príbehu tam je, ale ten by v Zombi 2 riesil iba blázon. Gro filmu je nieco  uplne ine. Zhnité mŕtvoly vyzeraju v tomto nizkorozpoctovom béčku lepsie ako v akomkoľvek inom zombie filme s desaťnásobným rozpočtom. Tu sa absolutne nemame o com bavit. Asi najvierohodnejšie spravované chodiace mŕtvoly a Fulci na to nepotreboval ani úbohý green screen ci trapne cgi. Jednoduché, priam naturalisticke zobrazenie zombie tematiky bez otravného klišé, bez svalnatých a hlaskujucich hrdinov a bez akejkoľvek rasovej korektnosti, ktorá v dnešných filmoch neuveritelne otravuje. Som veľmi rad, ze Zombi 2 vznikol v sedemdesiatych rokoch, lebo keby sa podobný projekt niekto rozhodol robit dnes, dopdlo by to cukríkovo farebne a nechutno predigitalizovane ako napriklad tragicky smiešna Armáda mŕtvych. 100%. P.S.: Soundtrack od Fabia Frizziho cista lahôdka. ()