Quando Alice ruppe lo specchio

• USA Touch of Death (viac)

Lester Parson (Brett Halsey) je osamělý gigolo, který rád svádí ženy středního věku. Nedělá to jen pro peníze, ale zároveň také pro své zvrhlé potěšení. Rád tyto ženy sleduje pomalu a v krutých bolestech umírat. Jejich maso nepřijde nazmar. Každý se po takovém výkonu rád navečeří. (Chatterer)

kkarx

Světlejší okamžik v autorově filmografii 80. let, byť za úspěch se označit nedá. Hlavní zbraní tentokrát není gore (i když i toho se v hojné míře dočkáme), ale lehký smysl pro humor. Halsey v hlavní roli šíleného sériového vraha! To mě teda dostalo a nedokázal si to ani představit. Ale je fakt dobrej. Nejvtipnější scénu si Fulci nechal skoro na samotný konec. Ta podoba Parsonse v TV! :) . Update: mizerná hudba... ()

corpsy

Z Fulciho filmov, sa koncom 80. a 90. rokov vytratila tá zimomriavková, dusná a morbídna atmosféra a nasledovalo obdobie snímkov, ktoré mali už len náznaky ( gore však ostalo ), alebo to smerovalo rovno k nechceným groteskám. Tak, ako v tomto prípade. Zrejme to Lucio točil v únave, alebo len ako vyplnenie voľného času. Jeho režijný štýl, to v tomto prípade pripomína. ()

Leoric

Tato Fulciho šílenost mne už od začátku fascinovala. Decentní čtyřicátník poslouchající svoje kýčovité symfonie obědvá kus mrtvolky, jež mu tleje ve sklepě, a sleduje přitom dovádění své oběti na videu. Když dá najíst i kocourovi, přesune se do sklepa za vzletného tančení a začne rozjuchaně rozřezávat motorovou pilou vousatou slečnu. Potom už jen stačí ze zbytků udělat mleté maso a dát pojíst i prasatům, které zahladí všechny stopy. Téměř dokonalý zločin, kromě zábavy ještě spousta peněz, nakonec není tak těžké ve městě najít další bohatou vdovu. Takhle absurdně-morbidně zábavný je snímek bohužel jen na začátku, dál už vám nabídne jen nudu, stupiditu, a Fulciho ve své nejslabší podobě. ()

Campbell

Od posledních filmů od Fulciho jsem naštěstí nic nečekal, ono asi těžko by měl lepší film než Beyond nebo House by the cemetary, ale i tak jsem dostal nadprůměrný krvák o chlapovy co moc miluje ženy. To se mu ale nemusí vyplatit. Jedná se příběhově spíše o kriminálku, ale ty "hrdinovy" výlevy byly dokonalé, gore se zase nešětřilo. Trošku mě zklamal konec kterej byl dost "nefulciovský" a trošku mě otrávil. Ale jinak paráda. ()

kaylin

„Quando Alice ruppe lo specchio“ je film, který zaujme svým humorem, svým odlehčením. Je vidět, že Fulci natáčel hlavně proto, aby natáčel a aby se bavil. Příběh je jednodušší a jedná se spíše o anekdotu, ale myslím, že se autorovi podařilo předat, to co chtěl. Pokud vám nevadí gore scény, myslím, že se budete celkem dobře bavit. Film rychle uplyne, což je také jeho deviza. ()

• Výraznou roli v tomto filmu si Zora Keslerová vysloužila celou řadou menších roliček v sérii předchozích projektů Fulciho. (NinadeL)