Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

Gilmour93

Když se upíšete ďáblu a pak mu věrně sloužíte, můžete ještě prokázat, že jste slušný člověk? Ne, vždycky budete už jen pokrytec. Stejně jako náš amatérský zpěvák, co nedávno rezignoval v schizofrenní roli lokaje i šéfa na ministerstvu zdravotnictví.. Budoucí přítomnost Bruce Springsteena detekuje citlivý nos už po pár minutách, Van Sant to ve specifickém prostředí nechává přirozeně plynout a v jednu chvíli překvapí i zajímavým zvratem. Škoda jen, že se očekávaný závěr neobešel bez Damonova uvědomělého proslovu. V rámci té licoměrnosti to působilo, že když už je vyděláno, můžeme se vrátit ke kořenům.. ()

Aljak

Svojou povahou mi tento film veľmi pripomínal Thank You for Smoking, a tak mi ten charakter filmu neprišiel až tak originálny ako by sa dalo od toho čakať. Napriek tomu, nebolo to vôbec zlé a opäť skvelo vyjadrená lobby veľkej korporácie, ktorá sa snaží manipulovať na každom svojom kroku. Skvelé bolo na tomto filme najmä to, že sa do všetkého zamiešal ochranársky aktivista Doug, a poriadne zamiešal karty - od začiatku až po úplný koniec. Čo sa tyká záveru, trochu som to aj očakával, že sa to takto vyvinie - takže aspoň u mňa sa prekvapenie nekonalo. ()

terunka003

Komorní, příjemné, nenásilné, sympatické × méně šťávy. Pohodový snímek o koupi práv na pozemek a těžbě zemního plynu v městečkách, kde farmářské rodiny žijí z ruky do úst. Snímek se odehrává na jednom místě, s pár lidmi, drama je jednoduché, komorní, a víceméně konec není nijak překvapující. Herci příjemně dolaďují celou atmosféru. Kdyby měl někdo chuť téma a děj trochu rozvynout, nebylo by to na škodu, přesto jsem se bavila. Sice za týden nebudu vědět o čem to bylo.. ..a tam bych žila, měla velkou krásnou a teplou kuchyň a vařila z toho co si vypěstujeme, a večer bysme zašli do místního baru, kde se všichni znají.. ()

sona123

Velmi vydařený film. Psychologické drama...jako vždy výtečný Damon (jako by ani nehrál roli - je to on, je to reálné, věřila jsem mu každé mrknutí oka). Příjemná hudba....zajímavý příběh, v závěru bohužel nechutně americký...a to je mojí jedinou výtkou. Je jasné, že Promised land nebude trhákem roku, ale rozhodně film patří do skupiny těch nadprůměrných, byť bohužel méně nápadných děl. ()

bourec

Nuda to ani nebyla.Sice nejsem přehnaně úzkostlivej co se týče přírody,ale tohle vysávání prachů z naší planetky mě trochu vadí.A bylo dost pitomý jak Damon přehrával,když šlo vo jeho práci,jak naskutečně věřil v ideály toho,co lidem nabízel.A film nakonec skončil,jak sem čekal.Podobný konce už byly v mnoha filmech.60%. ()

• Původně měl být film režijním debutem Matta Damona, ale vzhledem ke krátké době na přípravu a k některým tvůrčím konfliktům zůstal u projektu pouze jako herec. (Dr Lizal)