Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Grizzlac

Pokud má někdo pocit, že akčním filmem roku je Mad Max tak je na velkém omylu a nechal se Millerem lobotomizovat tak jako 81% ČSFD. Akčním filmem roku je Jurský svět. Zaslouženě, nekompromisně. Pratt rulezz Hardy sucks! ()

valdakubik

S předešlými díly se to nedá rovnat. Co se týče efektů a dig. zpracování tak 5 hvězdiček. Ale to není vše. Ten film totálně zabila ta zrzka na těch podpadcích když pustila T-rexe z té klece a on ji nesežral a bežel za ní na tu 2 potvoru. To byla tak trapná scéna, že mi to zkazilo uplně celý film, proto jen 2 hvězdy. ()

Beaka9

Bylo příjemné vrátit se zase mezi dinosaury, i když kvalit Jurského parku film nedosahuje. Při závěrečné scéně jsem ani nepostřehla, že se jedná o závěr filmu, který by měl být tou nejvymakanější částí, a tak jsem byla docela zklamaná. Stejně jako ze způsobu, jakým se z džungle dostali oba dětští hrdinové. Nápad s vodními a létajícími predátory se mi ale moc líbil. ()

mine.slayer

Návrat Krále se nekoná. Lámající se větve a šustící listí už prostě nefunguje, zápletka pro útěk dinosaura stupidnější být nemohla jako i spousta vynucených domněle napínavých okamžiků. Chris Pratt ač byl po Strážcích Galaxie nový komediálně akční herec se v roli cítí asi jako ryba na suchu a podle toho jeho výkon vypadá. Neustále udivená Dallas Howard ve filmu působí dojmem že potřebuje naplácat, no děs tohle funguje asi jen na malé děti, no fuj. ()

Dobstaf10

Jo mít za kámoše velociraptora, kterej si zrovna na Fejsu přidal T-rexe není vůbec marný..ještě když po vás jde Žabosépirexicator.. stačí jen písknout a kluci se o něj už postarají a Rybosaurus si ho da ve finále k sváče ()

Sansnom70

Sám jsem byl zvědav jak se filmařům povede natočit další pokračování filmů o jurském světe. Myslím si, že se jim to docela povedlo. Film má děj, akci i trošku humoru. Na Jurské parky se koukáme celá rodina docela pravidelně a i toto pokračování k nim určitě přibyde. Pokud jste viděli všechny předchozí díly Jurského parku, tak si tento film nenechte určitě ujít ()

titi74

Tak si myslím že keby bol tento film natočený pred jednotkou tak je isto lepší . Citlivost spielberga je tu vidiet takisto plno nových a dobrých nápadov , všetko dobre čo fungovalo v predchadzajúcich častiach je vylepšené aniž by tým dej alebo scenky utrpeli a finále ako sa na akčný blockbuster patrí , čo všetci od neho očakávali. ()

Naby

Do poloviny celkem příjemné pokračování předchozích dílů. Nicméně rozhodně nic nového. Od poloviny se z filmu stává stoprocentní kopie dobrých nápadů z přechozích dílů s brutálním nádechem americké demento-komerční kinematografie. Trapné, přehrávané scény buď hrozných herců nebo ještě horších scénaristů. Bčkový nádech bollywoodských (snad jsem bollywood neurazil) filmů a pak už jen slušný efekty a nafouklý kozy všude. Nových nápadů a alespoň trošku inteligence a reality ani za mák. Děkuji ale tohle si nechte. Za pár pěkných efektů celkem 1,6*. ()

(fun)tomas

Opomenúc tretiu časť je sága o dinosauroch jednou z mojich srdcoviek. Jednotka je dokonalý ukazovateľ čias, kedy bol Steven Spielberg na vrchole tvoriacich síl a dvojka zostane navždy v mojej pamäti ako prvý film, ktorý som videl v kine. Pri sledovaní Jurského sveta som mal nostalgický pocit, ako by som sa opäť vrátil do parku plného prehistorických zvierat a naplno som si to vychutnával. Nesledoval som film len očami diváka, ja som na ostrove Isla Nublar priamo bol! Takúto atmosféru a dokonale plynulé naviazanie na geniálnu filmovú ságu som si predstavoval pri štvrtom pokračovaní Indiana Jonesa respektíve pri Hobbitovi. Bohužial sa mi môj mokrý sen naplnil až teraz. Tento veľkofilm vie zaujať na viacerých frontoch. Jednak sledujeme príbeh očami chlapcov, ktorí prišli na ostrov navštíviť svoju tetu, na prvý pohľad chladnú a neprístupnú manažérku parku. Medzi ňou a cvičiteľom raptorov sú určité nezhody na tému ako riadiť park, no i nepopierateľná chémia. Okrem geneticky modifikovaného dinosaura tu máme predstaviteľa zla aj na strane ľudí. Je ním Hoskins pripravený využiť stádo velociraptorov ako vojenskú silu. No najväčším záporákom je sám človek, pretože je to práve on, kto sa postaral o vytvorenie zbrusu nového tvora a v konečnom dôsledku mu musia pomôcť samotné dinosaury. Jurský svet sa týmto protichodným ponímaním dobra a zla líši od predchádzajúcich dielov ságy a presne v tom tvie jeho geniálnosť. ()

surprise

Tak co tu máme. Především děti. Ty malé a hodné, co brečí, že se jim rodiče rozvádějí a ty dospívající, co jsou jakoby nad věcí a z principu překračují zákazy. Pak tu máme dospělé. Ty hodné, co cítí empaticky se zvířaty a ty zlé, co je jen využívají. A jako v každé dobré pohádce, zlo musí být potrestáno nebo-li sežráno a dobro odměněno, třeba zdařilým únikem. V dané sérii jurských parků je to snesitelné pokračování, ale nic nového, i když po pravdě řečeno, pořád se na ty potvory dobře dívá. ()

Sashmen13

Ach jo, když děláte film, kde mám fandit hrdinům, tak ať jsou aspoň normální a ne retardi. Kdyby to starší dítě umřelo, rozhodně bych se nehněval, ale nemůžem mít vše. Naproti tomu chůdák sekretářka nebo co bylo, se nejdříve proletí aby pak skončila v bazénku přátelství... A samozřejmě nelze zapomenou na "vetřelec" mindset. Pojďme udělat biologické zbraně a ochočit si stroje na zabijení. Překvapivě, to jako obvykle znovu nevyšlo (více méně), hmm. Aspoň, že T-rex je pořád King. ()

sha.piro

Konečně se "Jurášek" vrátil zpět k pevným základům, na kterých byl postavený původní film - nevykrádá, ale předkládá, a to konečně něco nového, co funguje a baví. ()

Chlo0opek

Tak, jak hodnotit ten nový Jurský svět? Záleží, co od toho očekáváte.. Jestli Vám stačí jen čistá akce, bez ničeho dalšího, na nějaké ty nelogičnosti nehledíte, tak budete nadšení. Trikově je tento snímek zvládnut velice hezky, zvířata jsou jako živá, zkrátka dobrá pastva pro oči. Po této stránce se tomu nedá moc co vytknout, tvůrci jsou holt v tomhle již zběhlí.. Ale pokud čekáte i nějaký ten příběh a trochu u toho zapojíte i mozek, tak Vám z toho bude ... no podivně.. Postavy totiž nejednají opět 2x logicky. Tak třeba strážní, sledující bez hnutí auto, které se řítí k bráně, by asi ve skutečnosti jen tak nestáli a nedělali vůbec nic. Oni si tam dokonce klidně stojí dál, i když k nim míří hejno ptakoještěrů - stále jen tak bez hnutí.. To opravdu mají tak dlouhé vedení?:) Stejně tak Claire, bude asi také taková jednodušší - poté, co se rozhodne, že jde zachraňovat své synovce do parku, se zachová naprosto "racionálně" a úprava jejího oblečku na "vhodný do terénu" spočívá v tom, že si převáže horní část obleku přes břicho a to je vše! Na nohách má však tahle slečna stále boty s podpadkama.. Těžko říct, jak si představovala, že bude probíhat hra na honěnou v parku s dinosaurama - asi si myslela, že jako lidé budou chodit po chodníčkách, proto si ty podpadky nechala, ale že dinosaurům je asi vstup na tyhle chodníčky zakázán, tak tam nemůžou? Ono by se to ještě dalo i pochopit, když to udělá poté, když neví do čeho jde (i když jako manažerka parku...), ale ono jí to nedojde ani poté, co je před tím naháněl po parku obrovský dinosarus a ty boty má i potom, kdy ji pro změnu nahání hejno ptakoještěrů a dokonce jí vydrží až do konce filmu!?!?:) A to nemluvím třeba o záhadně se objevujícím mobile v její ruce, či zvláštnímu způsobu řazení-neřazení Owena na motorce a jistě by se našlo mnoho dalšího... Ale abych na závěr jen nekritizoval. Nevšední je třeba úvodní scéna s ptákem, ta se také povedla. A taky super hláška např. byla (i když ke Claire to bylo trošku kruté): "Můžem zůstat s tebou?" A pak jejich reakce na kladnou odpověď Claire: "Ne, ne, s ním.":)) Zkrátka je to další z řady Jurských parků, který baví, je dobře trikově zvládnut, ale příběh už přece jen moc prostoru nemá. Škoda, že při tak obrovských rozpočtech, nezaměstnají i 1 člověka s mozkem, který by jim po shlédnutí řekl, že tohle a tohle je tak trošku nesmysl... ()

NeOn1702

Akční blockbuster čerpající z kultu Jurského parku, který se v úvodu nenásilnou formou připomene, nabudí diváky a nastartuje parádní podívanou. Dinosauří thriller, který se rozpoutá v areálu zábavního parku s dvaceti tisíci návštěvníky dává filmu ještě jiný náboj, než když je v ohrožení pár lidí. Tvůrci se poučili, a inteligentního dinosaura zvládli přijatelnou a uvěřitelnou formou. Příběh i napětí to má v neskutečné porci a společně se super sympatickými hrdiny se z toho stává fakt klasika. ()

Max Cady jr.

3.75hvzd ale bejt mně čersvtejch 12 ledt polknu to za five hvzd jelikoš bych asi pych"zabouch"nul s"se do" B.D.H(Claire) rozumíte? nééé --- zvolejte Wolfa ten to wyřešíí.pa ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru