Ethan (Alden Ehrenreich) je životný smoliar. Po predčasnej maminej smrti de facto prišiel aj o otca, pretože ten sa utápa v žiali a syn pre neho prestal existovať. Navyše žije v zapadákove menom Gatlin County, kde je jeden deň ako druhý a všetky nesmierne ubíjajúce. Miesto úplne vystihuje Ethanov komentár: "V Gatline človeka nečaká žiadne prekvapenie. Je to tá najhlúpejšia diera. Doteraz som si to aspoň myslel. Zdá sa však, že som sa poriadne sekol." K zásadnej zmene Ethanovho pohľadu dôjde vďaka novej spolužiačke, krásnej a tajomnej čiernovláske Lene Duchannesovej (Alice Englert). Ethana na nej najviac fascinuje asi to, že ju pozná, pretože sa mu opakovane zjavovala v snoch. Lena to v Gatline nebude mať ľahké, pretože na každého "cudzinca" sa miestni dívajú cez prsty. A pretože je Lena neter miestneho čudáka Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávisť tunajších ľudí priam hmatateľná. Dievčina si z nevraživosti domácich nič nerobí, pretože má oveľa väčšie trápenie. Ona aj jej príbuzní sú Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnosťami. Nad Lenou však visí temné prekliatie a jej ostáva už iba sedemdesiatpäť dní do chvíle, ktorá rozhodne o jej osude: Buď bude dostatočne silná a jej moc sa pridá na stranu dobra, alebo ju pohltia sily temnoty a ona sa stane kňažkou zla ako jej matka Sarafine (Emma Thompson). V zúfalej situácii nájde pomoc tam, kde by ju asi nečakala. U smrteľníka menom Ethan, ktorý je ochotný ju brániť, aj keby mal kvôli tomu položiť vlastný život. Môže sila lásky odolať mocnej mágii, ktorá nad nimi oboma krúži? (TV Markíza)

Miagy

Slabšie 3 *. Dočítal som knihu, tak som bol zvedavý i na film. Ten od knihy mierne odbočil, niektoré scény mi neboli známe, a naopak mnoho zaujímavých častí z knihy chýbalo. Oproti knihe mal film i mnoho nepresností, nejasností. Avšak kniha takisto bola miestami zmätená, neúplná ( mnoho postáv vošlo do knihy a takmer nič sa o nich nedozvedáme, hoci sú dôležité). PLUS: fantasy, kostými, miestami super hudba a prostredie filmu MINUS: nepresnsnoti a odlišnosti od knihy, dlhá stopáž, pramálo akcie, efektov, fantastyčnosti. ()

Lavinia

Fantastická romance, romantická fantasy. Proti tolik citovanému Stmívání to má obsah!!! Hrdinové se natváří v jednom kuse tragicky!!! Nevypadají jako vylezlí z podzemí či přejetí bagrem!!! Prostě samé superlativy v tomto žánru, s radostí shlédnu pokračování. ()

TommyDiamond

Natočeno pro milovníky twilling ságy. Ty ovšem tato story nezajímá. Zříravě vlezlá fantasy romantika, která mě ubíjela….. LaGravenese točí dobré snímky. A jako každý i on si musí sáhnout na dno (režijní). A tím dnem je pro něj právě snímek Nádherné bytosti. I přes odpor, dám jednu ránu z milosti...... ()

Shitonit

Asi na takovej žánr nemám správně ztopořený mozkový buňky. Snažil jsem se to nějak vytrpět, bohužel jsem se nezvládl, a vyměkl. Tak jsem se snažil náladu zpravit Jarheadem, jenže ten taky stojí za vymrdanou koňskou kládu, čímžto pádem jsem nasranej a jdu spát. ()

Kiw

Rozhodně to není Twilight a proto to nebude mít takový úspěch. Docela to připomíná seriál True Blood, jak jižanským prostředím, tak různým neobvyklým děním ve vidlákově. Ideální film, který si užijou jak holky tak kluci. Samozřejmě, že to dopadne tak jak si všichni myslíme už od plakátu, ale je zajímavé pozorovat cestu jak k tomu dospějí a docela se těším na další díl. ()

borita

Po prvých 15-20min som si chcela dať na hlavu vedierko od pukancov,ktoré som dovtedy stihla zjesť. Ethan aj Lena na mňa pôsobili nesympaticky. A nemôžem sa ubrániť pocitu,že aj napriek toľkému čítaniu bol Ethan jednoduchý "kluk z vesnice", ktorý je schopný po pár týždňoch(dňoch!!) milovať tou najčistejšou a najvernejšou láskou na svete nové dievča-outsider,čo nie je až take ťažké....veď ona!..preboha,veď ona je KÚÚÚZELNÁ!!! Super pozeraníčko pre teen girls,ale myslím,že aj im už lezie na nervy tento dookola dokola obohrávaný motív nadprirodzena,či ešte stále nie?Ešte sa z toho dá nejaký ten groš vytiahnuť??? ()

rala

Jeden z mála filmů, kde je samotný film lepší než jeho trailer. Do kina jsem šel skeptický a očekával pokračování filmové série Twilight. Byl jsem ale příjemně překvapen. Nádherné prostředí kde se natáčelo, celkem dobré vizuální efekty (i když občas docela úsměvné) a i samotný příběh stojí za to. I když to vypadá jako film pro holky, není děj zaměřený na hlavní dívčí postavu. A děj není příliš předvídatelný, takže se člověk opravdu nenudí. ()

sechmet5

Nápad byl zajímavý, ale hádám, že u toho autorky (tohle že napsali dva lidi?!) skončily a místo toho, aby si vše pořádně promyslely a vymyslely, napsaly Beautiful Creatures. Nečetla jsem to, ale film se mi zdál hodně dobře udělaný, takže to svádím na předlohu. Je to jedna z těch věcí, ze které by se toho dalo hodně vytáhnout, ale muselo by se to dost překopat. ()

elishia

toz takove tvajlajt bez te neuveritelne protivne Belly. takze se to nejak udrzi tak tak na prumeru na vecerni vypnuti unaveneho mozku. probehne v povzdali a nezanecha zbytecne moc stop... ()

RyanRainheart

Pokud jde o mě, tak kniha se líbila daleko více, než to, co mi tvůrci nabídli ve filmu. Ani tak by mi nevadil dějový odklon od toho, co se dělo v knize, ale bohužel scénář mi připadal zmatený a některé scény jsem ani nepochopila. Herci byli vybráni dobře, i když jsem si hlavního hrdinu představovala trošku jinak, hlavně Emma a Jeremy byli výborní. Je to škoda a opakuje se přesně to, co se dělo v případě Twilightu - kniha je dobrá, ale film nic moc. ()

Nayl

Vyjadrím sa k tomu stručne. Keby som nemala prečítanú knihu, nevedela by som o čom je tento film... Je smutné keď z dobrej knihy vznikne... tento ... ehem, film... Zbytočne strávené 2 hodiny môjho života. Avšak dávam tomu 1* kvôli hercom: Jeremy Irons a Emmy Rossum; a kvôli knihe, ktorá je podstatne lepšia než toto... ()

jafuska

A mě se tento film zrovna líbil, ano, je to spíše pro náctileté, ale proč ne? sympatičtí herci, zápletka taky fajn, sice nejsem už dospívající, ale přesto jsem spokojená, ono to s Twilight fakt nemá nic společného, toto je samostatný žánr, který je dobře a poutavě natočený ()

matab

Popravdě nic přeborného to teda opravdu není. Kdyby nebylo výkonu Ironse, který se potom ve filmu ztrácel nebyl by smysl film sledovat. Nápad velice dobrý, ale efekty a plitkost celého příběhu většinu věcí zničili. Jen za pár povedených herců a žánr fantasy a magie dvě hvězdy. ()

Lenii

Řečeno výstižně a krátce - čekala jsem opět víc než jsem dostala. Jakmile jsem viděla první trailer a upoutávky, tak jsem se na film neskutečně těšila. Jak kvůli námětu, příběhu, tak také kvůli hereckému obsazení - velice se mi líbí Jeremy Irons ve fantasy a vůbec celkově jak hraje. Začátek filmu je velice dobrý. Moc se mi líbí, jak se vše vyvíjí, ale jak jsem četla i zde, tak to není jen můj pocit... v tom nejlepším se to ve filmu nějak zlomí a je to vše takové podivné, ne zcela navazující, přeskakující - už to prostě tak lehce neplyne, jak na začátku. Spoiler: Ale má to slušné zakončení a výborný konec, kde si Ethan zvpomene a zavolá Leny jméno, která ho uslyší - to se mi moc líbí. Také musím ocenit hudbu, která k filmu moc hezky pasuje. 70% ()

LadyD

Mno, dost jsem se těšila až tohle uvidím. Teď musím říct, že snad ani nebylo na co se těšit. Mě osobně to moc nezaujalo. Příběh trošku přitaženej za vlasy a když nepočítám Jeremyho Ironse a Emmu Thompson, tak obsazení taky žádný zázrak. No, co už . Myslím, že toto je ten typ filmu, na který stačí kouknout jednou. Jediné co se mi na filmu líbilo byly tzv. kouzla. Trošku těch lepších efektů :) ()

boumik

A mame tady čarodějoviho učně na zpusob Stmívani bez upíru a vlkodlaku trada dalši fantasi sračka je nasvětě !! Proč už muže byt každy hercem ?? No protě zamě dalši fantasi pruseran a o konečne bitce mami s cerou ani nemluvit za mě 2* a to je až moc asi smrt stryčka mě odměkčila ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (viac)

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (viac)