Time Team - Dobové vykopávky

• Veľká Británia Time Team
Veľká Británia, (1994–2012), 184 h 30 min (Minutáž: 47–61 min)

Tony Robinson (sprievodca), Phil Harding, John Gater, Stewart Ainsworth, Mick Aston, Victor Ambrus, Henry Chapman, Sandi Toksvig, Philippa Gregory (viac)

Z archeologie, která může být považována za nudnou, udělal Time Team díky svému nadšení odhalovat tajemství bohaté a dlouhé britské historie oblíbený obor. Odkrýváním všeho od dob paleolitu po nedávnou minulost vás bude bavit a obohacovat vaše vědomosti z oblasti historie. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa sochoking k tomuto seriálu (4)

Time Team - Dobové vykopávky (1994)

Tony Robinson a TT mi budú navždy pripomínať jeden nádherný rok v East Sussex na juhu Anglicka, kedy som ich pozeral pravidelne každý deň, niekedy až dvakrát! ()

The Guerilla Base of the King (1994) (S01E01)

Prvá, prvučičká epizoda slávnych Time Team  nás zaviedla do Athelney, Somerset , dokázať za tri dni, že kráľ Alfred (849- 899) tu mal vybudované opátstvo a pevnosť proti Vikingom. Veľká škoda, že ešte nekopali, ale i tak ma to bohovsky bavilo. Najviac sa mi lúbi, ako je celý tím v pohode a preberajú veci nad pivom v miestnej krčmičke. A samotné nadšenie Tony Robinsona pre celú vec je mimoriadny zážitok tiež. V tomto sa s ním dokážem absolútne stotožniť. ()

On the Edge of the Empire (1994) (S01E02)

TT prepisuje historiu za tri dni! V tejto časti chlapik objaví náhodne vo svojej záhrade za domom pozostatky rímskej stavby, čo neskôr TT zistia, že to bola strážna/ hliadkovacia veža. Paráda! ()

Much Wenlock, Shropshire (1994) (S01E03)

V tejto epizode si pozve chlapík TT k sebe na záhradu, kde sám objavil v zemi nejaké pozostatky múrov, či stien, pričom jeho suseda má v kuchyni niečo, čo vypadá, ako časť stavby, ktorej základy chlapík našiel vo svojej záhrade. To, čo TT zistí, je úchvatné! ()