Príliš mladá noc

• Česko Příliš mladá noc (viac)

Příběh filmu Příliš mladá noc vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu. Děti se ve filmu dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny. (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

Divný lidi v divnym městě, jejich motivace, vztahy a historii nezná nejspíš ani autor scénáře a do toho dva dvanáctiletí kluci, kteří to vše pozorují... Mňo... Předpokládám, že bengálští tygři jsou indy mořeni nějakým vysoce sofistikovaným způsobem, k moření diváka nejspíš stačí film, který pořád křičí "jsem art! Jsem ART!! JSEM ART!!!," tenhle má naštěstí tu výhodu, že je alespoň zajímavý, má zajímavou ženskou postavu a hlavně trvá jenom hodinu, takže stále zůstává relativně zábavným, místo aby sklouzl do přílišně natahovaného bahna nudy a ničeho. Ovšem za neexistenci začátku a pořádného konce bych tvůrce lámal v kole pro obveselení veřejnosti. ()

Havenohome

Režisér má asi veľmi rád Kačaciu sezónu. Ďalej je to také cvičenie na vyprázdnenú naráciu. Všetko staré triky, ale v rámci českej produkcie to poteší. Nie je to až také veľké prestrelenie ako Zoufalci, alebo iné umelecký film milujúce FAMU debuty. Poctivo udržiavaný štýl zbúra scéna pri stole, ktorá je veľmi dramatická vzhľadom na predošlí spôsob snímania, dialógy začnú byť nenápadne doslovné a chcú zbytočne veľa povedať. Postavy chlapcov sú pasívne, jeden sa iba pozerá a druhý si logne alkoholu a potom len grcká. Nijako sa nerieši, že zostanú celú noc mimo domov. Oni sami by mali mať strach, že bude doma bitka a nejako ho prejaviť. Realističnosť posilňuje hrubšejšie zrno a obmedzená škála farieb. Nedospeje to k žiadnej pointe a argument, že pri takomto type filmu to ani netreba, je mimo. Nie je to totižto žiadny Alonso v zmysle štylistickej čistoty, pod rúškom tej vyprázdnenej narácie tam totižto presakuje aj psychologizácia, je tam naznačené nejaké dramatické dianie, ktoré však odíde do prázdna, a preto sa divák začne obzerať za pointov. ()

MontyBrogan

Pôvodné hodnotenie a komentár z 08.01.2016: ** Divné chovanie postáv, ktoré má za účel asi len šokovať (učiteľka si v rámci tanca vyzlieka nohavičky pred deťmi), miestami dosť kazí inak zaujímavú subtílnu atmosféru nového roka v jednom panelákovom byte s pár postavami, ktoré sa rozhodli tieto chvíle tráviť spolu, aj keď si moc nerozumejú. Nasledujúce riadky prebehli v pošte od slova do slova tak, ako sú uvedené: Od dr.horrible 09.08.2022 23:58 cital som tvoj komentar k tomuto a podla mna si nedaval pri tom pozor :) Príliš mladá noc zaprve, ta baba nebola ucitelka, to si vymysleli ked jej sli kupit chlast. bola to nejaka kurvicka. a zadruhe pises, ze by si pred nimi nesundala nohavicky a asi si si nevsimol, ze ona tam s jednym z tych deti na konci jebala. niektori to kritizuju v komentaroch, ze to bolo zvratene pro dr.horrible 10.08.2022 02:11 Podľa mňa si nedával pozor pri čítaní toho komentára. Nepísal som, že by si ich nesundala, ale že si ich sundala a malo to za účel asi len šokovať. Ak s deckom jebala, je to ďalší príklad situácie, kedy chceli šokovať. Ani kurvička nechce sex s deťmi. Od dr.horrible 10.08.2022 02:40 mozno preto aj ten nazov 🤷🏼‍♀️ Pro dr.horrible 10.08.2022 22:46 More, pozerám to znovu, je fakt učiteľka, v 35. minúte, keď jej hovorí policajt, že má zodpovednosť za iných ľudí, ona mu na to, že to je ako u nás v škole. Však nemala odkiaľ vedieť, že to tí chlapci v krčme povedali tiež. Od dr.horrible 10.08.2022 23:13 a odkial by to potom vedeli oni? sak neni ich ucitelka, oni tam vsetci odniekial pricestovali na zaciatku. skor nechapem, preco si tu flasu nesla kupit sama. jak keby tam tych chlapcov chcela dostat pro dr.horrible 10.08.2022 23:48 Ona bola dosť jebnutá, viď môj komentár. ;) Takže keby tú fľašu išla kúpiť sama, bála by sa, že jej tí chlapi zdrhnú. Od dr.horrible 11.08.2022 00:05 tak ono to malo byt cele asi dost metaforicke, tak ani neviem, ci mali ti ludia zosobnovat normalne postavy. tie deti myslim ani nemali mena. inak tomu policajtovi okrem ineho povedala aj to, ze tie deti su jej pro dr.horrible 11.08.2022 00:30 Však hej, aby sa nepýtal, koho sú to deti a čo tam robia. Nemohla povedať, dali sme im panáka a trávu, tak si jeden z nich ogrcal šaty, v ktorých môže ísť domov, až keď sa vyschnú. Metaforické bolo, keď sa ten chlapec na konci ocitol v horiacej chate, kde oni boli na Silvestra. Ja som to pochopil tak, že odkedy počul, ako tú historku hovorili policajtovi, predstavoval si, že to zapálil on. Lebo už dosť dlho tam nechcel byť, keď sa hádali, bolo mu aj do plaču. Plus mohla byť metafora sex s tým druhým chlapcom. Mohla symbolizovať, že aj keď mu bolo fyzicky divne, dopadol lepšie, ako ten druhý, pretože väčšinu prespal a nemusel ich počúvať. od dr.horrible 11.08.2022 01:00 tazko povedat. vies jak sa hovori. pokial otazka nie je doslovne zodpovedana, platia vsetky interpretacie, ktore nejdu stopercentne vyvratit. a o tych postavach nevieme takmer nic. vieme len, ze klamu a ze su neurcite. ju obvinovali, ze je kurva, naco sa urazala, pricom kurva bola. mne prislo, ze jak na konci plakal, malo symbolizovat stratu nevinnosti, ako panny vo filmoch po sexe placu. pritom na druhy den bude najvacsi macher zo vsetkych pro dr.horrible 11.08.2022 07:58 Hodnotenie zvýšim. Keď už nás prinútil toľko špekulovať, asi má ten film niečo do seba. () (menej) (viac)

Vodnářka

Zamotaný příběh jednoho silvestrovského reparátu, podivně zapleteného vztahu a pár lidí, co se k němu připletli. Pár zajímavých témat, úžasný herecký výkon jednoho malého chlapce a milá přítomnost Martina Pechláta, které bohužel následně přebíjí lehká zmatenost scén, nesmyslné proplétání reality a pár představ a ten nemožnej oheň... Velké plus se ale právě dostudovanému režisérovi přiznat musí - příliš neotravuje roztahanou stopáží nebo překombinovanými dějovými liniemi. A popelník v podobě dlaně spícího chlapce je geniální. Jeden z lepších snímků, jež katedra režie FAMU poslední dobou představuje, pořád ale spadá do kategorie FAMU pro FAMU aneb hezký, že působíte intelektuálně a záhadně, ale co z filmu, který normální divák moc nepochápe... ()

Radko

Dnešná akože rodina. Nechýbajú odcudzené deti, vyjavene sledujúce manipulatívne libidózno - závislácke hry dospelých, náhradná matka rodu hnaná pudom, ukojacim pravú materskú túžbu. Polícia v úlohe spovedajúceho sa člena štátnej mašinérie, tiež len človeka so svojimi slabosťami. Deti sa snažia napodobniť správanie dospelých, pijú, hulia a potom zvracajú. Dospelí sa podvádzajú, po uspokojení rušia krátkodobo účelovo vytvorené vzťahy, mladšie generácie majú v sebe neuhasiteľnú snahu všetok tento emočne studený bordel plný podvodov a povrchosti jednoducho zapáliť. Nie zlé, len tak chladne a emocionálne studeno pôsobiace ako typológicky zvolená familiárna societa, náhodne dočasne združená akoby rodina, ktorú film popisuje. Aj s "nádejou" do budúcnosti, že všetko bude ako doteraz. ()

• Byt, ve kterém se většina snímku odehrává, tvůrci postavili ve studiu a aby byla atmosféra co nejreálnější, použili světlo pouze z reálných svítidel, které se používají v bytě, takže dosáhli autentické „panelákové“ atmosféry. (Zdroj: CinemArt)

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

13.02.2016

Drama vypráví o manželích (Vanda Hybnerová a Karel Roden), kteří se vydávají na vysněnou plavbu do Karibiku a doma zanechají dvě nedospělé děti (Jenovéfa Boková a Daniel Kadlec). Nepřítomnost rodičů… (viac)