Let balónom

• Česko Let balónem (viac)

Mladý chlapec (Pascal Lamorisse) se vplíží na horkovzdušný balón svého dědečka (André Gille) vynálezce, testující nový pohon balónu a společně cestují vzduchem po Francii. (sator)

IdaHutt

Nevím, jak by na mě snímek působil dneska. Jako malá jsem však tento kouzelný film viděla minimálně třikrát - a od té doby sním o letu balónem, i když trpím hrůzou z výšek. Takže - při respektování historického pohledu - navždy už nezapomenutelný film mého dětství. ()

Tsunami_X

Další balónový film od Alberta Lamorisseho, který se v češtině jmenuje dosti nečekaně – Let Balónem. Příběh pojednává o jednom postarším vědci, který vymyslí nový pohon pro tento, spíše než dopravní, vyhlídkový prostředek. Díky studenému vzduchu může náš hrdina regulovat výšku a také zatáčet do stran. Bohužel se mu nedostává uznání v jeho oblíbeném klubu, a proto se tedy vydává na cestu po Francii....Snímek se ani nesnaží vytvářet děj nějak uměle. Zápletka je jasná a jednoduchá, je jasné, že musejí přijít nějaké peripetie a šťastný konec a celou dobu se tak můžeme soustředit jen na jednu věc. A tou je pozorování krajiny země galského kohouta. Takový větší zeměpisný dokument, jehož legrační vsuvky už dnešního pohledu nejsou legrační a jediné čím tedy snímek disponuje je pravdivé zobrazování krajiny. Ne že by to utíkalo nějak pomalu, ale ke konci se už člověk přece jenom trochu nudí....Ale nějakou tu poetiku to v sobě má a příjemně si u toho odpočinete... ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 29.9.1968, réžia českého znenia (SpÚZF 1964) = LUDVÍK ŽÁČEK - Kvôli okupácii bola plánovaná premiéra zo dňa 25.8.1968 zrušená. (18.2.2011) ()

fragre

Nemohu v svém vnímání tohoto filmu oddělit dávný intenzivní zážitek z dětství. Děj je řídký a slouží jen jako stuha na níž jsou navlečeny jednotlivé zážitky. Celý film působí jako stará pohlednice - trochu přibarvený, nostalgický (myslím, že musel působit nostalgicky už v době svého vzniku), ale své kouzlo mající. Když jsem znovu po dlouhých letech viděl monumentální hudbou podbarvenou pasáž s krásnými starými plachetnicemi, která na mne v dětství obvzláště zapůsobila, byl jsem i dojat. ()

sator

Mladý chlapec (Pascal Lamorisse) se vplíží na horkovzdušný balón svého dědečka (André Gille) vynálezce, testující nový pohon balónu a společně cestují vzduchem po Francii. ()

Aqualung

Vzpomínám s jakousi zvláštní něhou na tenhle film, který jsem viděl v jenom břeclavském kině v šedesátých letech,tedy letech mého dětství.Byl to překrásný romantický film na který vzpomínám dodnes. ()

curil

Film jsem viděl také poprvé jako kluk a možná, že právě příběh o letu v balonu unášeném nad Francií ve mně probudil lásku a obdiv k nekrásnější evropské zemi. Tu jsem posléze vícekrát navštívil a něco z filmu viděl na vlastní oči. Poprvé jsem zaznamenal na filmovém plátně nádherné zámky na Loiře a potom si tuto turisty oblíbenou trasu projel a to třikrát. ()