Detektivka; Elán

(TV film)
Dokumentárny / Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1987, 28 min

Hudobný profilový program skupiny Elán. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Na svete je iba vtedy betálne, keď robíš to, pri čom vôbec nestárneš." Tak s tímto názorem mi nezbývá než souhlasit. Horší je to s klipy, které jsou poměrně nenápadité a barevně vyčpělé. Přesto mám Detektívku rád a kvituju, že se ve výběru objevily i Dresy, které jsem na drážkách dlouhohrajícího vinylu z roku 1986 marně hledal. ()

slunicko2

Skvělé melodie + skvělé texty + skvělá interpretace + pěkní kluci. Vlastně ty klipy jsou nejslabším článkem řetězu. Režíroval Dušan Trančík. ()

Honza__St.

Režie: Dušan Trančík. Snad nejznámější klipový pořad Elánu, a nejspíš i nejlepší. Jediné mínus jsou střihy, zejména mezi písničkami. Občas (asi z důvodu, aby se vešli do předepsané stopáže) jsou klipy nekompletní (Klasika), klipy začínají a končí mimo ty vlastní "efetkní" prostřihy mezi písněmi (př. začátek klipu Fero, a víceméně i konec), v některých případech ani nejde říct, jestli ještě sledujem klip, nebo nějaké vystoupení, které není součástí klipu (konec písně Sídliskový indián, a zejména Dresy - ty vyloženě vypadají jako splácanina záznamu živého vystoupení, na koncertě natočeného klipu, a úvodu klipu Detektívka). Prostě někteří stříhači by zasloužili pár pohlavků, a taky by to chtělo najít pracovní materiál se samotnými klipy ještě nesestříhanými do sebe. Jinak je to ale samozřejmě nesmrtelný kult -  ostatně jako celé album, které se plně vyrovnalo tomu nejlepšímu z první profesionální sestavy, a nic tak dobrého (byť se ještě najde spousta výborných věcí, zejména ještě v osmdesátkách) Elán už nikdy neudělal. "Teraz už viem, prečo každý chce tanečnice z Lú - z Lúčnice." ()

andykanadan

Aj keď som tento "hudobný krátkometrážny" film nikdy nevidel, album Detektívka je môj najobľúbenejší album Elánu za celú ich kariéru... ()