Jídlo je detektivka

• USA Food detectives

Prozkoumali jsme hromadu otázek týkajících se stravování – jak například vznikápocit bolesti způsobený příliš rychle snědenou zmrzlinou? A co je pravdy na pětivteřinovém pravidle, které praví, že pokud sousto spadlé na zem zvedneme do pěti vteřin, můžeme je ještě bez obav sníst? Dokáže nám zázvor odpomoci odžaludeční nevolnosti? Proč bývá maso vyndané z mrazáku někdy přespříliš bledé, nevábné a nechutné? Jak krájet cibuli, abychom při tom neslzeli? Ohrožujeme svézdraví, když si čipsem dvakrát nabereme omáčku? A proč tolika lidem chutná pálivá salsa, po které nám div neochrne jazyk? (oficiálny text distribútora)

honajz

Vtipně a s nadhledem pojatý pořad, kde se tvůrci pokoušejí „vědecky“ dokázat některá fakta, ale i mýty a omyly z oblasti jídla a stravování. Na jakém prkýnku se více množí bakterie - dřevěném, nebo plastovém? Jak otevřít plechovku, když jste s ní předtím zatřepali, aniž byste se polili? Jak moc potřebujeme zrak a nos k ochutnání jídla? Takové a podobné věci se zde řeší. Zábavně, až si někdy nevšimnete, že i zde jste jemně manipulováni převzít jen jeden názor tam, kde jsou věci nejasné a nejednoznačné. ()