Haikjú!!

• Japonsko ハイキュー!! (viac)
Animovaný / Komédia / Športový
Japonsko, (2014–2020)

Predloha:

Haruiči Furudate (komiks)

Kamera:

Jumiko Nakata

Ajumu Murase, Kaito Išikawa, Satoši Hino, Miju Irino, Daisuke Namikawa, Hiroši Kamija, Nobuhiko Okamoto, Júki Kadži, Šin'ičiró Miki, Šinnosuke Tačibana (viac)

Hinata se chce stát hráčem volejbalu, přestože je nevelkého vzrůstu. Protože na jeho základní škole není mužský volejbalový klub, tak trénuje sám, s holčičím klubem nebo s kamarády z jiného klubu. Nakonec se mu podaří sestavit tým na právě probíhající soutěž, kde se utká s egoistickým hráčem Kageyamou, též známým jako "King of the Court". Hinata je sice malý, ale jeho skoky jsou na jiné úrovni. Přesto je obrana soupeřů lepší a Hinatův tým odchází poražen. Následně se Hinata dostane na Karasuno střední školu, kde se svým rivalem Kageyamou bude muset spolupracovat v jednom týmu. (Sneaky)

Recenzie používateľa fablefavorit k tomuto seriálu (3)

Haikjú!! (2014)

Volejbal mi nic neříká. A přesto. ()

Haikjú!! Karasuno kókó VS Širatorizawa gakuen kókó (2016) (S03)

Nádherná úvodní znělka. V Haikyuu nejde ani tak o volejbal samotný, jako spíš o to, co pro každou postavu volejbal znamená. Co cítí, čím si prošly a co je v životě ještě čeká, jejich obavy i touhy, to vše komunikují právě prostřednictvím tohoto vertikálně založeného sportu. Doslova cítíte, s jakou vervou se třeťáci snaží oddálit svůj nevyhnutelný odchod z týmu, jak moc se chtějí probojovat do vysněného nároďáku, a stejně tak odhodlání juniorů je tam dostat. Furudate vydal šablonu, podle které se nyní budou psát sportovní mangy v budoucnu. A já si nejsem jistý, zdali ho někdo překoná... ()

To The Top (2020) (S04)

První část: super. Druhá část: místy pochybná adaptace nejlepšího zápasu předlohy. Vzhledem ke koronavirové situaci se snad úlety v animaci a still-framech napraví v Blu-Ray vydání, s některými režijními rozhodnutími, jako např.: cirkusácká hudba během závěrečného bodu, se už ale nic udělat nedá. (jsem zvědav na zpracování příštího zápasu, který je většinou komunity označován za nejhorší). ()

Časové pásmo bolo zmenené