2.43: Seiin kókó danši Volley-bu

• Japonsko 2.43 清陰高校男子バレー部 (viac)
Animovaný / Športový
Japonsko, 2021, 4 h 36 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Jukako Kabei (kniha)

Scenár:

Jósuke Kuroda

Kamera:

Rjó Kudžirai

Hudba:

Júgo Kanno

Júičiró Umehara, Kenšó Ono, Šóta Aoi, Džun'ja Enoki, Subaru Kimura, Kento Itó, Gakuto Kadžiwara, Genki Ókawa, Kaito Išikawa, Kóhei Amasaki, Šun Horie (viac)

Kimichika Haijima se nečekaně vrátil do svého rodného města poté, co v Tokiu způsobil závažné problémy ve svém školním volejbalovém mužstvu. Tento sport je totiž pro mladíka tím nejdůležitějším v životě a tato vášeň a nadšení jsou pro mnohé jeho vrstevníky naprosto nepochopitelné. Kimichika však zase nechápe všechny ostatní hráče, kteří tomuto sportu nedávají vše, co je v jejich silách. Když tedy chlapec přijde na novou školu, opět se ihned přihlásí do volejbalového mužstva a chce spolu se svými novými spoluhráči myslet na mety nejvyšší. Dokonce zde chlapec po letech potkává svého kamaráda z dětství Yunii Kurobu, který má pro tento sport správné zapálení a i jisté fyzické předpoklady.
Za normálních okolností by toto shledání dvou kamarádů se společnou vášní vedlo k dramatické cestě za vítězstvím ve velkém turnaji, ale oba chlapci mají nějaký podstatný problém. Kimichika je stále až příliš zapálený pro hru, a tak nevnímá, že si svým přístupem nezískal sympatie ostatních spoluhráčů, spíš jsou na něj v těch nejvypjatějších momentech naštvaní. Yunii zase špatně snáší tlak okolí a nezvládá trému, což u sportu, který se hraje v týmu a před diváky, rozhodně není dobré. Působení obou chlapců ve školním týmu tak končí katastrofou, chlapci se rozhádají a tým ani neprojde kvalifikací na turnaj.
O jedenáct měsíců později se Yunii a Kimichika potkávají v nové škole, kam se po maturitě přesunuli. Oba podvědomě chtějí opět hrát volejbal, ale předchozí zklamání a vzájemné spory stojí chlapcům v cestě. Když se však ukáže, že kapitán zdejšího volejbalového týmu a jeho zástupce mají silné pohárové ambice a i přes předchozí výrazné neúspěchy stále myslí na výhru třeba jen tím, že nechávají v důležitých tréninkových zápasech sít ve výšce 2,43 metru, což je pohárový standard, tak se Kimichika i Yunii pomalu rozhodnou zakopat válečnou sekeru a dát svému společnému snu ještě jednu, poslední šanci... (Jeoffrey)

Jeoffrey

Konečně si můžu vypsat své srdíčko z toho, proč jsem s tímhle anime praštil. Protože jsem se přišel dívat na volejbal, na sportovní anime a místo toho dostal hromadu plytkých a pro mě nepřesvědčivých dramat! Volejbal (jakože reálné hraní) je tu až na nějaké desáté koleji, zápasy nemají šťávu a mě to nebaví. Zlatý Haikyu!! Drop už ani nevím přesně u kolikátého dílu, poslední co pamatuji byl tréninkový kemp a pak proklikání dílu následujícího... Ze slušnosti dnes hvězdičkami nehodnotím (nevím, jestli mám splněno své základní pravidlo 3 dílů), ale kdybych měl, byly by to tak 3/10 ()