Haikjú!! - Season 1

(séria)
Animovaný / Komédia / Športový
Japonsko, 2014, 10 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Haruiči Furudate (komiks)

Kamera:

Jumiko Nakata

Ajumu Murase, Kaito Išikawa, Satoši Hino, Miju Irino, Džundži Tačibana, Seigo Jokota, Kódži Takahaši, Kijoši Kacunuma, Takumi Watanabe, Mao Óniši (viac)

Šójó Hinata, odhodlaný, avšak malý hráč, se chce prosadit ve středoškolském volejbale poté, co viděl malého hráče skórovat v národním šampionátu. Přestože se Hinata během svého prvního zápasu potýkal s neúspěchy, studuje nyní na stejné střední škole jako jeho volejbalový idol. Na stejnou školu se rozhodl nastoupit i jeho největší soupeř Tobio Kageyama, který je již považován za jednoho z nejlepších hráčů ve volejbale. Dokáže kluk odnikud obstát proti králi hřiště? (mikki089)

Starletka

Původní komentář z 5.2.2015: Jakožto člověk, kterého sportovní anime a vůbec všechno co se týká sportu nudí, jsem se Haikyuu!! vyhýbala docela dlouho. Ale nakonec jsem se přece jenom nechala strhnout. A překvapivě - úžas. Zábava, humor, napětí, skvělé, sympatické postavy (Nishinoya, Tanaka, Sugawara, Hinata, Kageyama, Daichi... nebo pro mě největší překvapení Tsukushima, kterého jsem zezačátku nemohla vystát, ale v průběhu se stal jednou z mých úplně nejoblíbenějších postav, no a kdo by zapomněl na Tanakovu přítelkyni :D), příjemná animace i hudba, povedené openingy a endingy a hlavně a především je všechno realistické (na rozdíl od superschopností v Kurokovi). Ve výsledku pro mě nejlepší anime roku 2014. Těším se na druhou sérii. 9/10 ()

Galéria (1 162)