Madoka je športovo založené dievča, ktoré pri každej príležitosti pomáha ostatným. Zároveň je však jednou z mála vyvolených, ktorí dokážu nadviazať telepatické spojenie s najmodernejším bojovým robotom Vox Aura. Kvôli tomu sa bez varovania ocitá uprostred vojny medzi mimozemskými národmi. Dejiskom bitiek sa stáva jej rodné mesto. Madoka opäť neváha a ponáhľa sa mu na pomoc. (Palisander)

Gogo333

Holčička ochraňuje Zemi v robotovi. Čekal jsem teda víc akce, ale většinu času se tam nic neděje a je to strašně nudný. Pokračování si nechám ujít. 40% ()

Subjektiv

Chudák pan Lagrange, kdyby byl býval věděl, že jeho jméno ponese toto anime, jistě by pověsil matematiku i astronomii na hřebík dřív, než by si v nich vydobil slávu. Sotva jsem dopsal komentář o jednom anime, v němž velmi vzácní a speciální teenageři v přiléhavých kombinézách s mechy chrání Zemi před šmejdem (taky vypadá jako lidi) z kosmu, a už musím psát o anime, v němž velmi vzácní a speciální teenageři v přiléhavých kombinézách s mechy chrání Zemi před šmejdem (taky vypadá jako lidi) z kosmu. Zakleno jazykem Červeného trpaslíka: "Do kosmu!" +++++ Tentokrát však bojují jen tři dívenky a nikdo nikam nic nezasouvá. Snad by se takové hutné téma do 12 dílů nevešlo. Rozdíly vnímám jako ryze kosmetické a přiznávám se, že oba seriály (tím druhým je Aquarion EVOL) mi začaly nebezpečně splývat. O obou mi to řeklo vše, co mám zapotřebí. Končím po 3 dílech. ()

Palisander

Tento seriál som si vybral ako nenáročnú oddychovku, ale bolo to oddychové až príliš. Napriek malej dĺžke sa dej potáca od nikadiaľ nikam, dokonca sú tu aj vypchávkové časti(!)(brigáda v bare, školský festival), čo už považujem za úplné zúfalstvo. Zostava bojovníčok je skutočne podivná. Hlavná hrdinka Madoka je mi v podstate ukradnutá. Muginami neznášam (tú tam musel napchať nejaký fetišista s vážnym oidipovským komplexom, prípadne fanatický obdivovateľ Pamely Anderson). Jediná pre mňa naozaj sympatická postava je Lan (a to nielen kvôli unifome ;-)). A ešte by som možno pokecal s Madokinou sestrou. Zhrnuté: Anime pre fanúšikov mlátiacich sa vyfičaných lietajúcich robotov. Ale ani tí by nemali počúvať tie obývačkové kecy uprostred každej bitky. ()