Rinne no Lagrange

• Japonsko 輪廻のラグランジェ (viac)

Recenzie používateľa Palisander k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2012) (S01)

Tento seriál som si vybral ako nenáročnú oddychovku, ale bolo to oddychové až príliš. Napriek malej dĺžke sa dej potáca od nikadiaľ nikam, dokonca sú tu aj vypchávkové časti(!)(brigáda v bare, školský festival), čo už považujem za úplné zúfalstvo. Zostava bojovníčok je skutočne podivná. Hlavná hrdinka Madoka je mi v podstate ukradnutá. Muginami neznášam (tú tam musel napchať nejaký fetišista s vážnym oidipovským komplexom, prípadne fanatický obdivovateľ Pamely Anderson). Jediná pre mňa naozaj sympatická postava je Lan (a to nielen kvôli unifome ;-)). A ešte by som možno pokecal s Madokinou sestrou. Zhrnuté: Anime pre fanúšikov mlátiacich sa vyfičaných lietajúcich robotov. Ale ani tí by nemali počúvať tie obývačkové kecy uprostred každej bitky. ()

Flower declaration of your heart 鴨川デイズ (2012) (S01E13)

Celkom milý doplnok k seriálu. Nič prevratné sa nestane, dej sa sústreďuje na ľudské vlastnosti a vzájomné vzťahy hlavných postáv. Skrátka, ide o scény z normálneho života, bez robotov a bitiek. A bez otravných patetických rečí, ktoré mi tak vadili v prvej sérii seriálu. ()