Recorder to Randoseru Do

• Japonsko リコーダーとランドセル ド (viac)

Na první pohled sice vypadají Atsushi a Atsumi jako velký bratr a jeho malá sestřička, pravda je ale trošku někde jinde. Sourozenci Miyagawové totiž klamou svými těly. Zatímco se drobná Atsumi může hrdě nazývat středoškolačkou a díky své roztomilosti čerpat nejrůznější benefity, na svůj věk dospěle vypadající Atsushi je teprve páťáčkem, jehož největším problémem by měla být za normálních okolností nanejvýš tak hra na flétnu. Pro svůj vzhled se však často dostává do daleko závažnějších problémů. A to zejména tehdy, když si se svými spolužáky chce i jen hrát. V očích dospělých totiž vypadá jako nebezpečný úchyl. (EMIA)

Subjektiv

Malí kluci chtějí být kolikrát honem velcí a ženy poměrně záhy vzpomínají na ztracené mládí. Nesní však nejen o nečem nesplnitelném, ale také nežádoucím, nepříjemném? Skrytě výchovný, komediální seriál Recoder to Randoseru se nás snaží přesvědčit, že ano. Pro sourozence Atsushi a Atsumi je totiž tento sen takovou lehkou noční můrou, z které se ale nemohou probudit, nýbrž ji musí žít. Atsushi ještě navštěvuje základní školu, ale je to chlap(ec) jak hora, vypadá nejméně na dvacet. Atsumi chodí na střední, ale její drobná postavička by lépe zapadla na první stupeň. +++++ Velká smůla. Co když Atsushiho seberou poldové, protože jeho rozhovor se spolužačkou vnímají jako snahu uchyla o perverzní povyražení? A vrátí ho Atsumi, až bude tvrdit, že je to její mladší bráška? Kdepak, budou problémy, spousta problémů. Trochu vtipné problémy... pro diváka, nikoliv pro sourozence. Ale jak kterého diváka a jak které problémy. Končím po třetím díle, anime nicméně nevnímám jako vyloženě nevkusné. ()

Larky

Prakticky všechny 3-5 minutové Anime seriály mě nikdy nedokázaly přesvědčit o něčem jiném, než, že jsou jen a pouze výplní mezi pořady v TV (když zapomenou nahodit 40 reklam). A Recorder to Randoseru na tom nic nezměnil. Když k tomu přičtu jeho naprosto dementní premisu, tak se pohybujeme někde u odpadu. Fuj! ()

Gogo333

Hlavním vtipem tady je, že mladý žák vypadá jako dospělý chlap a vždy když jde se spolužačkou, tak si lidi myslí, že je pedofil. Vtip se opakuje prakticky ve většině epizod. 30% ()

daGGos

Bacha spoilery! První díl je o tom, že si Atsushiho při rozhovoru s kamarádkou spletou s pedofilem a odvezou na policii. Druhý o tom, že si Atsushiho při rozhovoru s kamarádkou spletou s pedofilem a odvezou na policii. Třetí o tom, že si Atsushiho při rozhovoru s kamarádkou spletou s pedofilem a odvezou na policii. Zkuste odhadnout, o čem je ten zbytek. No dobrá, to trochu přeháním, dva možná dokonce i tři díly jsou o spolužačce Atsumi a její lásce k Atsushimu, o kterém chuděra neví, že ještě nevychodil ani základku, takže humor je skutečně variabilní a vysoce sofistikovaný. Ty dvě hvězdičky za ... hm těžko říct za co, asi proto, že tu Recorder to Randoseru Do má tak pěkné kulaté hodnocení a já ho nechci zbytečně snižovat. ()

Palisander

Škoda preškoda, že sa autorom nepodarilo vymyslieť viac vtipov ako tie dva, ktoré sa opakovali stále dookola :-(. Pretože postavy boli celkom dobre vytvorené. Len nemali čo hrať. ()