Špecialistku na analýzu rizík Lee Wathersovú (Kate Maraová) vyšlú na odľahlé, prísne utajené pracovisko, kde má prešetriť a vyhodnotiť desivú nehodu. Zistí, že ju spôsobil na prvý pohľad nevinný človek, v skutočnosti umelá bytosť s ľudskou podobou a syntetickou DNA, ktorú vedci vyvinuli v laboratóriu v snahe vylepšiť evolúciu človeka. Experimentálna bytosť Morgan (Anya Taylor-Joyová) je však tajomná a nepredvídateľná. Bioinžinieri ju obdarili protikladnými osobnostnými rysmi a schopnosťou pracovať s emóciami, ktoré stierajú hranicu medzi ľudskou a umelou inteligenciou. V prvom mesiaci života sa naučila chodiť aj rozprávať, v šiestich mesiacoch prekročila aj tie najdivokejšie očakávania svojho stvoriteľa. Čo sa však stane, ak výtvor prekoná svojho tvorcu? (TV JOJ)

veverysiak

Nič nové pod slnkom, ďalší tragický príbeh o oduševnených trtolínoch, ktorí sa spamätajú nanajvýš dve sekundy pred svoím zbytočným a hlúpym skonom, a to všetko preto, lebo sme nepoučiteľní a vytrvalo pracujeme na svojom neodvratnom zániku, príliš veľa filozofovania, ktoré aj tak nič nevyrieši, takže 35%. ()

aannemer

Zcela poplatné současnému hlavnímu proudu konzumních filmů. Prakticky bez děje, dialogy neposlouchatelné pro svou idiotskost a akce do plné stopáže. Jednou vidět (nebo spíš přetrpět) a zapomenout. Jednu hvězdu dám za konec. Že je Kate Mara druhá umělá mi vlastně došlo až ve chvíli, kdy po napíchnití na játra se vrátila a na molu zcela bez problémů zkopala Morgan do rybníka. ()

Saxos

Pětiletý, rachiticky přerostlý AI Morgan, s tělem dospívající ženy, umí vše. Místo očkování proti neštovicím byla vakcinována čínštinou, bojovými sporty, zabíjením, čtením myšlenek, řízením auta a kdo ví čím ještě. Nebo rovnou geny. Jedna složka se však ztratila. Sexualita. Něco chybělo? : určitě, když trhla krkem paní doktor, hláška "nejsi moje matka!". Co je konzultantka Lee zač lze v průběhu událostí odhalit. ()

Mersis

Horor? Ani náhodou. Drama? možná od poloviny filmu. Sci-Fi? A kde? Nanoroboti nejsou vidět, až na to, že hrdinka(záporačka) má jinou barvu kůže? Ale nene.... Škoda, protože tohle mohlo být postavené jinak a s mnohem lepším výsledkem. Herecké obsazení má film dobré, ale ani to nezachrání celý snímek před nižší skupinou B... a to se zavřeným okem a ucpaným uchem. Škoda. Čekal jsem že to pořádně vygraduje a vznikne něco nové, ale od půlky už jsem věděl co se stane... a hlavně že je něco špatně. ()

HellsAngel

Jablko nepadlo ďaleko od stromu. Luke je remeselne zručný po tatkovi, to je už teraz jasné. Rovnako ale, ako aj Ridley, i on potrebuje pracovať ruka v ruke so schopným scenáristom. Preto jeho pokus o písanie scenára k Morgan chápem ako nepodarený experiment, ktorý mu ukázal, čoho sa má držať a od čoho dať ruky preč. Za 8 miliónov natočil ale solídne béčko, prekypujúce krásnymi zábermi, no kvalitatívne krachujúce na absurdnom scenári a celkovo nezvládnutej koncepcii príbehu spolu s budovaním a gradáciou napätia. Záver ani komentovať nebudem. Nie zlý pokus, ak to berieme tak, že sa tvorcovsky snaží nájsť, no mohlo to byť aj ďaleko lepšie. ()

jjjerry

Synáček Scott se trošku potatil. Trailer vypadal velmi slibně. Paul Giamatti byl skvělý, Kate Mara měla celou dobu jen jeden výraz, ale možná to tak režisér chtěl. Nejvíc to dolů táhne scénář, předvídatelná zápletka se mísí s béčkovou vyvražďovačkou. Ze žánru je Ex Machina daleko lepší. ()

Ronkar

Obyčejný béčko, který má ale překvapivě kvalitní vizuál. Tudíž forma relativně ok, ale ten děj... Přitom to začalo docela fajn, ale fakt, že tvůrci zahodí do záchodu poměrně zajímavý nápad uprostřed snímku a přijdou se stupidní vyvražďovačkou, to je fakt trestuhodné. Přitom má Morgan docela ucházející pointu, která mě osobně potěšila. Třetí hvězdu nedám, ale mohla tam být. ()

Mukade

ďalšia veľmi dobrá variácia na tému "humanoidnej AI", isteže kto čakal čistý horror, veľa vrážd, či málo vrážd tak bol sklamaný. Celé to je skôr psychologické, pre ematických ľudí, čo sa aj dalo čakať pri tejto téme AI experimentov, akcia je len podružná.................................................. update nov.'17: momentálne to má 53%, fuckin joke, blind dummies lol..................update 4.'21.: aaah, still so epic, napr teraz som si uvedomil ako optimálne je spracovaný dialóg v čínštine / eng tam - ako sa to psychologicky "najsprávnejšie" strieda v tej scéne... sooo good. Veľa "subtleties" there :) (+tie, ktoré schválne boli prehnané (často a vysoko, nevadí) aby boli "viditeľnejšie"... ) ....................... update 8.'21: Damn morons, nevedia rozlíšiť ani hercov kt. vedia hrať od tých čo nevedia alebo, nazvú to "lacné", blind bats. ()

mansonn

ze do tohoto filmu investovala spolocnost Ridleyho Scotta.....8 Mega rozpocet a nevyzretost rezisera je citit v kazdom zostrihu a o zaverecnej bitke ani nehovorim, som myslel ze dostanem epilepticky zachvat...horsie zostrihy ako v poslednych transformeroch kde uz ozaj nestihate vnimat kto je kto...... Dialogy su tiez postihnute syndromom nevyzretosti. Raz sa to da pozriet ale max raz. ()

Dumaru

Projekt s umelou inteligenciou sa vymkne kontrole a vedenie posiela svoju asistentku aby prešetrila posledný incident, pri ktorom bol napadnutý člen projektu. Morgan začína jednoduchým klišé ale koniec ma celkom prekvapil, v konečnom dôsledu ma film zaujal svojou jednoduchovu dejovou líniou. Morgan ma bavila, preto dávam hodnotenie 4 hviezdičky,,, ()

Snakefinger

Fakt příjemné potěšení. Film plynně pomalu bez hluchých míst. Suprový nápad,ze kterého by fakt šlo vykuchat o hodně více, ale i tak to bylo velmi svěží, dost neotřelé. ()

kiler1983

film mozno bol bez nejakej hlbsej myslienky, na druhu stranu to vyvaziloo dost dobre obsadenie a herecke vykony. podla mna ten film bol vekmi dobry na to ze je tato tema dost "otrepana" ked si mozem dovolit to takto nazvat. myslim si, ze kazdeho dost prekvapil koniec a to sa musi nechat tomu Scottimu. toto asi nikto necakal ako to cele dopadne. to ze ich ta MORGAN vyzabija, ok to sa dalo cakat uz aj s uvodnych videi. ale to co sa odohralo poslednych 10 minut bolo uctihodne zahravanie sa s vasim "dobrom a zlom" v tom zmyslani ci to co robila MORGAN bolo spravne a tusila co sa tam chysta od tej krizovej pracovnicky. za mna 4hviezdicky ()