Severný ľadový oceán je miestom, kde sa studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí tú prebiehajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily. Najmodernejšie nukleárne ponorky na oboch stranách majú nepriateľa odstrašiť od útoku, ktoré by mal za následok rovnako strašnú odvetu. Hry sa však skončili! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varovania svojho soka na dno. Nad hladinou potom zmizne ruský prezident a velenia nad armádou aj nukleárnym arzenálom sa ujíma nebezpečný admirál s túžbou svoju mocnú armádu konečne použiť. Vojna už nie je len hrozba, vojna sa pomaly začína. Kým na súši uprostred nepriateľského územia má americké komando za úlohu nájsť a zachrániť ruského prezidenta, pod vodou je povolaná do akcie špeciálna útočná ponorka na čele s kapitánom Joeom Glassom (Gerard Butler). Ten musí využiť svoje dlhoročné skúsenosti z podmorských hier na mačku a myš a dostať sa až do tyla nepriateľských vôd. A v prípade nutnosti zaútočiť. Pri svojej misii v hlbinách nájde nečakaných protivníkov aj spojencov. (TV Markíza)

Vxxx

Jsou to 4 dny, co jsem film viděla v kině a už si ani nevybavuji, jak moc na mě (ne)zapůsobil. Pamatuji si, že první polovina se dost táhla. Ve druhé bylo rozhodně víc akce a i mě víc bavila. Ale nakonec z toho vznik takový typický "Amerika je nejlepší" brak o přátelství. Dost zbytečný film i když některé záběry z ponorky za to stály. 3* ()

angel74

Tak jsem se zase jednou utvrdila v tom, že současné akční filmy, ve kterých hraje hlavní roli Gerard Butler, neoplývají zrovna valnou kvalitou. Nemám nic proti vizuální stránce tohoto snímku, ale stupidnější scénář jsem už dlouho neviděla. A aby toho nebylo málo, na závěr si všichni pěkně zatleskali. (45%) ()

Cheeter

Dost to připomínalo film ze studené války, akorát zbraně byly o třicet let novější. A zároveň docela propaganda americké armády. To byla víc než zjevné. Stačí se podívat na to, jak jsou koncipované záběry na americké a ruské námořnictvo. Celkově ale jako akční podívané dost dobré, asi jedna z nejlepších, co jsem v poslední době mohl vidět. A taky jsem byl rád, že opět viděl Michaela Nyqvista a přijde mi líto, že on už moc filmů nepřidá. ()

Big Bear

Jo kde jsou ty časy filmů, kdy nějaký ten U - Boot naháněl nějaký ten americký či britský torpédoborec a my měli dojem, že sledujeme šachy.. tah kapitánů střídal tah a byla to hra velmi napínavá... Po filmu člověk zjistil, že s chipsy sežral nejen pytlík, ale že mu chybí i nehty na rukách... No tady to nehrozí a během sledování si klidně skočte na jedno pivko vedle na roh do výčepu, nebo konečně vyměňte ten olej v sekačce na trávu... Film mi hned z kraje připomněl Gray Lady Down a vypadalo to celkem slibně, jen že pak už to byla jen čistá akční ptákovina... Ctihodný občan Butler se stal ctihodným kapitánem americké ponorky a hned poté co se stal pokrevním bratrem ruského kapitána se vydal zachránit ruského prezidenta do Murmansku. Šílený ministr totiž udělal puč chtěje rozpoutat světovou válku (proč - nebylo nutno divákovi vysvětlovat) . A aby na to námořnictvo nebylo samo, vyšle se paravýsadek amerických výsadkářů. To jsou drsní hoši a klidně běhají uprostřed ruské vojenské základny s obřími bágly na zádech, nejsou vůbec vidět na šedých betonových plochách přístavu páč mají khaki maskáče a vůbec tam všelijak táboří a kempují bez spatření... No a když už to ale nakonec přeci jen vypadá na třetí světovou, svět pochopí a zlo je potrestáno. Ufff ! Těch kamenů co spadlo v kinech ze srdcí ! Místo slziček to tedy skončí klasickou trapnou americkou tleskačkou a poplácáváni se vzájemně po rameni... je jedno jestli jste v řídícím středisku Houstonu a právě se opět podařilo spojit s Apollem, nebo na velitelském stanovišti ponorky... Prostě na závěr se musí tleskat! Chyběli jen New Yorští hasiči a tleskající prezidentka (ano film je soudobý a tudíž už je genderově vyvážený - bohudík) a tak jsem za tu trestuhodnou absenci prezidentky při tleskání (i ona má přeci také právo tleskat!) ubral hvězdu a dávám jen za 2 ruská torpéda! * * ()

StanislachKo

Už od začiatku mi bolo jasné, že csfd komunita to zhejtí pod čiernu zem, ale toto považujem za fakt výborný film. Ochotne odpúšťam scenáristické diery. Minimum greenscreenu, herecké obsadenie, atmosféra a hlavne taká tá ľudskosť... Niekomu to môže pripadať tupé (čo to asi v zásade aj je...), ale túto naivitu si rád ponechám. ()

• V Barentsově moři v okolí Murmanské oblasti nejsou ledové kry k vidění po celý rok. (Hal_Moore)
  • Okrem britských filmových štúdií Pinewood sa natáčalo aj v Bulharsku a Hongkongu. (MikaelSVK)
  • V druhé polovině filmu jsou vidět vojenské raketomety TATRA T815 8*8. (everlast44)