Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

LuccinyFilmy

Pokud jste viděli trailer, viděli jste dost - ve filmu nic jiného není. Není to teda úplná katastrofa, koukat se na to dá, ale stejně tak se dá koukat i do kamen a obohatí vás to asi tak stejně. Mockrát se nezasmějete, nic vás nedojme ani nezaujme a mozek můžete nechat s klidem vypnutý. Odešla jsem s napůl zmateným a napůl znuděným pocitem, že to vedlo odnikud nikam. ()

Stanley619

Jednu hvězdu dávám za odvahu herců běhat půlku filmu tak, jak je pán Bůh stvořil. I pouhých 78 minut byla neuvěřitelně dlouhá doba. Další český výplod, který potvrzuje, že se tady posledních pár let točí jenom bezmyšlenkovité nesmysly. Tohle bych od režiséra Pelíšků opravdu nečekal. 30% ()

Pevek2

Je to jako pit zkazene pivo nebo vino. Nejdriv se napijete a vse se zda v poradku, pak si rikate ze to neni tak strasne a na konci je vam ukrutne zle a te pachuti se jen tezko zbavujete. Hrebejk umi navodit atmosferu a herci mu velmi civilne hraji. To je narozdil oVejdelka nebo Trosky klad, ale v tom je to take zakernejsi. Zaverecne defile, ve kterem vsechny postavi vyjevi jak maji maslo na hlave je otresne. Vsichni autori umi vic a co je vedlo k tomuhle je dost otazzkou. A narozdil od jinych si myslim, ze hudba je strasna, nejvic ta s ceskym textem. ()

Illy odpad!

"Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. " Po dvaceti minutách zmíněným dvěma pánům vzkazuji: TO SI HO RADĚJI URVU!! ()

waits

Můj základní pocit je ten, že tenhle film Viewegh i Hřebejk prachsprostě odflákli a že hlavním důvodem byly složenky, druhdy krávy zelený. Horší variantu si u obou pánů ani nechci představit...Dialogy jsou jako ze života, o to nic, Viewegh to ani jinak neumí, ale současně jsou mělké, nezajímavé, nudné..ale jak! Dráždivá erotika se nekoná,k zasmání není nic, aspoň že se Procházková s Čermákovou svlékly, to bylo od Hřebejka fér..Jinak ale vůbec neví kudy kam. Tu nabídne nevzrušivou scénu ve sprše, tu ukazuje zbytečně karibské moře, v dlouhých scénách se nemluví..Vůbec to nefunguje, je to nezajímavé, má to celé těžký zadek a strašně to uspává. To je, prosím, dílo hvězdné dvojice!? ()

Hepy13

To byla ale Hře-Bejkovina. Hřebejk to je u mě tak 50 na 50, buď nasere, nebo nadchne. V tomto případě je to bohužel jasné. Film o sexu ve 4 a nic dalšího k tomu. Žádná zápletka, zajímavá situace nebo zvrat v ději, prostě nic. ()

IvcaSammet

Na Svatou čtveřici jsem byla opravdu zvědavá. Ne proto, že by mě zaujal námět, ale proto, že mě zajímalo jeho zpracování ... Co se toho týče, celkové zpracování mě nijak neohromilo. Obyčejná komedie s trochu netradičním námětem. Protože jsem se ale při sledování dobře pobavila, nakonec jsem se rozhodla, že filmu přece jen dám čtyři hvězdičky, i když rozhodně nejsou plnohodnotné. Je ale pravdou, že tři hvězdičky jsou pro Svatou čtveřici přece jen trošku málo ... ()

Tigran odpad!

Nuda, hnusné filtry, Langošova holá prdel a penis, obskurní perverzně nechutný scénář, hrozné postavy... Příšerný Viewegh. ()

nonick1 odpad!

Svatá prostoto...! Viewegh je holt Viewegh a ve svém "spisovatelském" pinožení se svůj stín nikdy nepřekročí, ale má režisér Pupenda, Musíme si pomáhat či Pelíšků takovýhle bizár zapotřebí? Film by se klidně mohl jmenovat Zvesela šukáme – křížem kráž, když už je řeč o „svaté“ čtyřce (pardon, čtveřici). Viewegh s Hřebejkem jsou v podstatě něco jako Bonnie a Clyde: jejich odkaz tady bude také strašit ještě roky a při vzpomínce na to, co společně spáchali, se divákovi i po letech orosí čelo. A tak jediným přínosem tohoto filmového nepodarku je skutečnost, že kreolské obyvatelstvo jednoho nejmenovaného karibského ostrova mohlo během natáčení na vlastní oči spatřit v Zátoce sviní bílou velrybu. ()

Caine

O kvalitě tohoto filmu vypovídá hodně už to, že v titulkách nenapsali správně ani název souostroví Turks a Caicos, kde se točilo (Jestli jsem se teda dobře díval, bolely z toho trochu oči :-)))  ). Vsechno takové amatérské - dialogy, kamera, příběh, titulky... ()

Fifer

Patřím k pravidelným kritikům Viewegha. Nemám rád film Román pro ženy (ani druhý díl nebyl nic moc, ale lepší), směju se Případu nevěrné Kláry a dále nemám rád většinu jeho knih, které chrlí jako Babišova pekárna chléb. Jo a nemám rád jeho fascinaci luxusem a okatou snahu vše zpeněžit (pravidelné vydávání jeho deníků, které si z nějakého mně neznámého důvodu lidé kupují). Připadá mi ale, že zdejší komentáře jsou zbytečně přísné. Tak jako selhal mnohokrát Viewegh, selhali i zdejší recenzenti, kteří analyzují kdejaký pšouk Svaté čtveřice. Přitom film je zcela nepokrytě točen jako lechtivá komedie, která rozhodně nemá žádné ambice hrát si na umění. Hřebejk pravidelně točí i umělecká dramata a tam nechť je přísně analyzován a rozebírán. Ale některé recenze Svaté čtveřice jsou vážně směšné a jsou asi tak stejně užitečné jako filosoficko-lingvistický rozbor Ferdy Mravence. Proboha je to jen letní komedie! Ano, téma je plytké a jednoduché, ale o tom tenhle žánr je. Já jsem se docela bavil a myslím, že i tyhle filmy mají v kinech své místo. Rozhodně to umí Hřebejk natočit líp než Vejdělek nebo Troška. ()

Brtniik

Ku sledování jsem se donutil (když jsem tím údem ČSFD), abych nekoukal jen na to, co by se mi mohlo líbit. Odrazovalo mne to tema i název (ve spojení obzvlášť) usilující o výtržnost a tím lákat nerozhodnuté. Že scénáristou je p. Viewegh, to jsem se dočetl až nyní, kdy to sepisuji (bylo by to další varování). Nemohu nepřiznat, že výsledek překvapivě nebyl zas až tak hrozný. Vidět to na letňáku, dám klidně 4h. Obě dámy byly luzné i oblečené, zvláště mne okouzlila Viktorie Čermáková. Možná proto, že stejný typ jsem poznal (na dovolené!) a proto vím, že je těžké jim cokoli odepřít... Víceméně neokoukaní herci (k nepoznání namaskován p. Jiří Langmajer) sehráli sen každého chlapa... Ony holky nebudou lepší, ale málokdo by to tvrdil, neb image velmi úzkostlivě drží v rovině ctnostných manželek a matek, ale kdyby to tak bylo, s kým by ti prasáci (myšleni my muži) vyváděli ta (praktická!) alotria? Bylo příjemné, že děj byl ilustrován relativně cudně. Co mne trochu vadilo, bylo: - rozvojový svět povolal dva(!) bezesporu geniální techniky (vč. manželek!), aby se vypořádali s následky hurikánu, - co žena to vnady jako z hanbatých časopisů – evidentní popření Gaussovy křivky, patrně proto, aby se štáb, přihlížející scénárista či snad dokonce divák potěšil, - všeobecnou harmonii nenaruší ani děcka aktérů i druhdy podváděná babička „Munzarová“, - v CZ filmu (a umění vůbec) povinná exkurze do kostela a odkaz na víru, - poměrně snadné přemluvení věřící dámy - evidentní rozpor, vždyť věřící nemůže provozovat sex pro zábavu (natož s cizím partnerem), ale výhradně za účelem výroby nových členů církve (proto jim vadí 4% jedinci, kteří by mohli a nečiní), - nejvíce mne odrovnalo, kdy „mistr“ obrovskými štípačkami něco kutí v rozvodné skříni načež se rozsvítí lucerna a shromáždění snědí domorodci propuknou ve frenetický jásot ne menší, jako by proměnil vodu ve víno... Vážení v elektrice se těžko něco spraví přeštípnutím čehokoli! Je to další důkaz, kdy umělci, kteří by si něčím praktickým bezesporu těžce ublížili, těm ostatním káží, jak to či ono v životě zvládnout a vyřešit. Včetně vztahů, které (dle informací a mého úsudku) až na výjimky, také nebývají zrovna příkladné. Neoddiskutovatelným kladem příběhu je, že nedošlo na případnou „šestku“, neb by se dalo očekávat, že do kolektivu bude přivzat domorodý pár. Nic není ztraceno, hurikány jsou tam v celku běžné, pánové se osvědčili a tak není důvod nenatočit 2. díl. To bych už byl na sebe tvrdší a neriskoval! ()

zdeny99

Průměrný film, který se díky nahaté macandě Marice Procházkové stává nadprůměrným. [5117. hodnocení, 383. komentář, 44%] ()