Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

Widlicka4

Jedna hvězdička za námět. Výchozí situace slibuje potenciál: dva velmi si blízké manželské páry žijící nicméně v manželském stereotypu využijí nečekané exotické dovolené k tomu, aby si vyzkoušely čtyřku, což se jim pak následně trochu zvrhne, zejména v okamžiku, kdy se to provalí jak vůči dětem, tak vůči rodičům. Bohužel následně je výchozí situace zcela nevyužita. Slibuje zajímavou psychologickou sondu, ještě umocněnou reminiscencí téhož u rodičů. Jenže psychologická linka má příliš málo času a je příliš málo hluboká na to, aby se stala pro film nosnou. Pak by tu byla linie eroticko-sexuální, jenže ani ta vlastně není dovedena nikam dál než jen do povrchních náznaků. A tak je ve výsledku film poměrně dost nudnou směsicí holých zadků a prázdných řečí. Možná, že kdyby si tu čtyřku zkusily teenageři, že by to bylo ve výsledku lepší. A vše pak naprosto zabíjí naprosto nulový, prázdný konec. Druhá hvězdička za povedenou hudbu Eggnoise, která byla rozhodně příjemným zpestřením filmové nudy. Kladem je i velmi rozumná stopáž, ale na třetí hvězdičku je to bohužel málo. ()

PORTER44

Spíše podprůměrná komedie o sexuálním životě dvou sousedských párů kteří si zkusí vyměnit partnerky a nedokážou přestat.V hlavní roli J.Langmajer který to má před kamerou na Adama asi rád už jsem ho viděl v poslední době snad ve čtyřech filmech nahatýho.Příběhově slabota,celkově nic co by mě na filmu zaujalo. ()

andydufrsn

Všichni máme svoje sny, ale jen málokdo je zrealizuje, protože sny jsou konec konců od toho aby zůstaly snami, protože jinak se změní v plány. Nudíte se? Nekupujte si medvídka mívala! Prohoďte si partnery! I když v Hřebejko/Vieweghovském podání je to zidealizovaná utopie ()

Horn

Já osobně jsem se smál od začátku do konce. A i několik dní po shlédnutí se mi film stále promítá v hlavě a musím se stále smát. Pět hvězdiček ode mne film nedostal jen kvůli velmi dlouhým propojovacím záběrům, kdy se stále někam jezdí po ostrově, což velmi ubralo na spádu. Ale dialogy a situační komika byly naprosto vynikající a já se dusil smíchy. ()

ptady

Ano, jak tady někdo napsal, film není plný zvratů, ale je to přece komedie a ne akční film. Dle komentářů je to tu samý mravokárce, který si výměnu partnerů nepřipustí ani ve snu. Citlivé téma natočil Jan Hřebejk s humorem a odlehčeně a trefil se mi do noty. Film jsem viděl už po druhé a opět jsem se náramně bavil. ()

mfanta

40% - Tohle se Hřebejkovi moc nepodařilo. Podobně jako v Medvídkovi jsem měl neodbytný pocit trapnosti za postavy, které předváděly dialogy šustící papírem na sto honů. Když se k tomu přičtou ne zrovna oslnivé herecké výkony, tak to nezachrání ani Langmajer, ani exotické exteriéry. ()

kecal

Pomalu, ale jistě začínám souhlasit s tím hovádkem Verbalem. Zdejší komunita vypadá na bandu zamindrákovanejch pobeďarovanejch paniců. Každej nad 40 s aspoň nějakou zkušeností s něčím podobným si to prostě musel užít :) Nesmyslný kecy o hloubce a originalitě, nebo naopak malé otevřenosti, nebo snaze šokovat si strčte do těch vašich upjatejch prdelí. Tohle je komedie kreténi. Je to prostě ze života, tady nemá být nic hlubokýho, originálního, nebo šokujícího. Stejnak z většiny z vás mluví akorát závist. Já se bavil dobře a doufám, že ta moje si udrží postavu a kozy stejně dobře jako Viktorie Čermáková :) ()

pantokrator

Tak já nevim, co jsem to vlastně viděl. Sranda to nebyla. Na psychológii to bylo zoufale povrchní (co taky od Mistra Viewegha čekat, že). Erotický náboj nulový. Jako varování před neuváženým zahráváním je to totálně bezzubé. A jako zkušený elektrikář (poznával jsem řadu let naživo dráteničinu i v dalekém cizozemí) nejsem spokojený ani s profesními výkony filmových kolegů. Jedinou zásadní informací, kterou mi film poskytl, tedy bylo, že v hentom oném Karibiku mají na plážích písek. ()

Lonelybiker

Dve retro rodiny s retro oblecenim, retro ucesy a retro detmi, a to cele natocene jakoby ze soucasnosti. Nerozumim Janu Hrebejkovi, do ceho ze se to pustil. Dost slaby film. ()

j27

Technicky nijak zvláštní počin. Dokonale zapadá do mizérie posledních let české kinematografie (a Hřebejkovi tvorby) a přeci....jsem se výborně bavil. Není to sice perla všech perel, ale díky ústřední čtveřici jsem se fakt nenudil. Dokonce se nakonec dala vydržet i superakční muzika ala snowboarďáci. Velice příjemné překvapení! ()

jouluputilla odpad!

Ubohé hraní si na něco s tím, že si lidi už na primitivní žumpu trošku zvykli. Tak nízkoprahové, že si člověk nutně vzpomene na dětský vtip o kolejích jako nízkém zábradlí. Pro Viewegha i Hřebejka nejspíš platí, že co nedokážou jako ostatní, musí aspoň okecávat. Reálie? Zbytečné. Logika? Nežádoucí. Jakákoliv nádstavba, sdělení? – Co to je? Jedinou potencionální hvězdu za některé hezké záběry mi smázla Mozartova "vánoční" Korunovační mše pro dětský sbor. ()

710.cz

Ten film snad Hřebejk a spol natočili jen kvůli tomu, aby nezůstali celej den v posteli a měli důvod vyjít v natáčecí den z domu. ()